F. Černychas: „Kiekvienas nori kovoti už Lietuvą“
Lie­tu­vos fut­bo­lo rink­ti­nės ka­pi­to­nas Fio­do­ras Čer­ny­chas kaip nie­kas ki­tas ge­rai ži­no, ką reiš­kia, kai ti­kie­si, kad at­ėjus pe­rė­ji­mų me­tui pa­kei­si ko­man­dą, ta­čiau ga­liau­siai lie­ki ten, kur esi.

Tačiau šįkart viskas buvo kitaip. Dabar jau buvęs Balstogės klubo „Jagiellonia“ žaidėjas prieš kelis mėnesius priėmė kvietimą ir atsidūrė Rusijoje – tapo Maskvos „Dinamo“ komandos nariu.

„Kol kas man viskas labai patinka. Turėjau žengti žingsnį į priekį ir pasirinkau Maskvos „Dinamo“. Šiuo metu esu laimingas, – sakė F. Černychas. – Viskas yra aukščiausio lygio, turiu tik treniruotis ir žaisti. Svarbiausia buvo, kad manęs norėtų ne skautas ar klubo direktorius, o treneris. Pasikalbėjęs su strategu supratau – jis tiki manimi, todėl važiuoju ne ant suolo sėdėti.“

Tiesa, Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje mirgėjo pranešimų, jog dukart iš eilės geriausias metų Lietuvos futbolininkas patrauks į Vakarus.

„Tiek iš klubo, tiek iš žiniasklaidos esu girdėjęs apie man rodomą dėmesį. Buvo teiraujamasi, kokia mano kaina... Nesu kvailas. Jeigu būtų buvęs konkretus pasiūlymas iš Anglijos ar Italijos, būčiau pasirinkęs šias šalis, nes ne kiekvienas gauna tokią progą. Tačiau gyvenime yra konkretūs pasiūlymai ir domėjimasis“, – kalbėjo F. Černychas.

Dabar jis su Lietuvos rinktine stovyklauja Gruzijoje. Nacionalinės komandos laukia dvejos kontrolinės rungtynės su gruzinais ir armėnais.

„Nuotaika kaip visada gera. Malonu sutikti „chebrą“, pakalbėti, pasijuokti ir dar sužaisti rungtynes. Motyvacijos mes visada turime, kiekvienas nori eiti į aikštę ir kovoti už Lietuvą“, – tikino rinktinės kapitonas.