Europos lyga – šansas susigrąžinti šlovę
Vie­nas ži­no­miau­sių Ita­li­jos fut­bo­lo klu­bų „Mi­lan“ UE­FA Čem­pio­nų ly­gą yra lai­mė­jęs sep­ty­nis kar­tus. Vis dėl­to pa­sku­ti­nį kar­tą jie pa­jė­giau­sia­me klu­bų tur­ny­re žai­dė prieš ket­ve­rius me­tus, o nuo to lai­ko ban­dy­mai su­grįž­ti į eli­tą kas­kart bai­gia­si ne­sėk­mė­mis.

Nepasisekus nacionaliniame čempionate, galimybe prasibrauti į Čempionų lygą tampa sėkmingas pasirodymas antrame pagal rangą žemyno klubų turnyre Europos lygoje. Pernai tai pavyko klubui „Manchester United“, o šiemet to paties siekia ir „Milan“.

Tačiau problema ta, kad burtai juos jau aštuntfinalyje suvedė su tokias pačias iliuzijas puoselėjančiu Londono klubu „Arsenal“, kurį jau trečią dešimtmetį treniruoja prancūzų specialistas Arsene'as Wengeras.

Toks aštuntfinalis neabejotinai papuoštų ir Europos lygos sezono finalą. Pirmą komandų akistatą Milane rezultatu 2:0 laimėjo „Arsenal“ klubas, kuris po savaitės namie turės puikias galimybes keliauti tolyn.

Italo viltis žlunga

Praėjusio lapkričio pabaigoje krizės purtomo klubo „Milan“ vairas buvo patikėtas charizmatiškam italui Gennaro Gattuso, kuris pats 13 metų rungtyniavo šioje komandoje.

Tapęs treneriu, nenuspėjamo charakterio G. Gattuso neišvengė duobių. Visgi pastaruoju metu Milane šiam strategui ėmė sektis – vasarį jo auklėtiniai nepralaimėjo nė vienų iš 7 žaistų rungtynių.

Tokia sėkmė pažadino optimizmo bangą Milano klubo administracijoje. Ir kai Europos lygos burtai aštuntfinalyje juos suvedė su „Arsenal“ klubu, „Milan“ sporto direktorius Massimiliano Mirabelli ištarė frazę, dėl kurios dabar galbūt gailisi.

„Užjaučiu „Arsenal“ klubą“, – tuomet leptelėjo jis.

Po kelių nesėkmingų bandymų sugrįžti į Čempionų lygą „Milan“ investuotojas iš Kinijos Li Yonghongas pernai išleido 220 mln. eurų naujiems futbolininkams įsigyti. Tačiau po virtinės nesėkmių klubo treneris Vincenzo Montella jau lapkritį liko be darbo.

Gelbėtojo vaidmuo tuomet ir buvo patikėtas G. Gattuso. Kaip treneris 40-metis G. Gattuso nieko nėra pasiekęs. Tačiau L. Yonghongas tikėjo, kad buvęs ilgametis „Milan“ žaidėjas išjudins dabartinės komandos narius.

Italijos „Serie A“ lygoje „Milan“ 8 taškais atsilieka nuo pirmo ketverto klubų, kurie gaus kvietimus į kito sezono Čempionų lygą. Todėl daugiau vilčių buvo siejama su Europos lyga. Tačiau „Arsenal“ žaidėjų Henricho Mchitariano, Aarono Ramsey įvarčiai ketvirtadienio vakarą Milano „San Siro“ stadione iki minimumo sumažino G. Gattuso šansus žengti tolyn. Kovo 15 dieną „Milan“ komandai Londone reikės pergalės net trijų įvarčių skirtumu.

„Per daug klaidų, per daug broko ginantis. Kai tik „Arsenal“ atakuodavo, turėdavo galimybę įmušti. Taip žaisdamas niekada nelaimėsi“, – atsiduso G. Gattuso.

Neeilinė galimybė

„Milan“ treneris pažadėjo, jog išvyka į Londoną nebus vien ekskursija, ir jo komanda dar stengsis atsigriebti.

Kad darbas nebaigtas ir pergalė 2:0 varžovų arenoje dar nieko nereiškia, kalbėjo ir A. Wengeras. Vis dėlto 68-erių prancūzas pagaliau gali bent kiek lengviau atsikvėpti. Mat Anglijos „Premier“ lygoje per pastaruosius 5 turus patirti 4 pralaimėjimai jo auklėtinius paliko tūnoti 6 vietoje, o deficitas iki pirmo ketverto pasiekė 13 taškų prarają.

„Jei susimausime namie, noriu bent pasidžiaugti žaidėjų atsidavimu ir atgimusia komandine dvasia“, – Milane triumfavo A. Wengeras.

Nuo 1996-ųjų klubą „Arsenal“ treniruojantis strategas tikino, kad Europos lyga tampa realiausia galimybe po trejų metų pertraukos sugrįžti į Čempionų lygą: „Šie žaidėjai nori laimėti, bet gyvenime mes neretai pamirštame, kokie geri esame. Po blogos savaitės kartais prarandame pasitikėjimą savo jėgomis ir apkrauname save niūriomis mintimis. Bet aš nepamiršau, kad turiu gerą komandą. Tai neeilinė galimybė, jos neturime paleisti.“

Atsakomieji Europos lygos aštuntfinalio mačai bus žaidžiami ateinantį ketvirtadienį. Šio sezono turnyro finalas vyks gegužės 16-ąją Lione (Prancūzija). Finalo laimėtojams atiteks vieta kito sezono Čempionų lygos varžybose, jei jie šios teisės nebus iškovoję nacionaliniame čempionate.

Aštuntfinalio pirmų rungtynių rezultatai

„Milan“ (Italija) – „Arsenal“ (Anglija) 0:2

„Atletico“ (Ispanija) – „Lokomotiv“ (Rusija) 3:0

„Borussia D.“ (Vokietija) – „Salzburg“ (Austrija) 1:2

CSKA (Rusija) – „Lyon“ (Prancūzija) 0:1

„Lazio“ (Italija) – „Dynamo“ (Ukraina) 2:2

„Marseille“ (Prancūzija) – „Athletic“ (Ispanija) 3:1

„Leipzig“ (Vokietija) – „Zenit“ (Rusija) 2:1

„Sporting“ (Portugalija) – „Viktoria“ (Čekija) 2:0