Europos čempionatą lietuviai pradėjo iškovodami visų spalvų medalius
Veng­ri­jos sos­ti­nė­je Bu­da­peš­te šian­dien pra­si­dė­jo 2018 me­tų Eu­ro­pos pil­no kon­tak­to su­au­gu­sių­jų ab­so­liu­čios svo­rio ka­te­go­ri­jos bei jau­nu­čių (iki 16 me­tų) ir jau­ni­mo (iki 21 me­tų) čem­pio­na­tas.

Pirmieji medalių laimėtojus išsiaiškino katos rungties dalyviai. Geriausiai sekėsi Ramintai Makackaitei, kuri tapo jaunimo amžiaus grupės čempione. Marijampolės „Tornado“ klubo (treneris Valius Rudys) auklėtinė pakeliui į finalą įrodė pranašumą prieš vengrę Anitą Bado, ispanę Maider Perez ir lenkę Anną Bielską, o lemiamoje dvikovoje nugalėjo kitą Lietuvos sportininkę Ievą Graikšaitę iš Klaipėdos „Okinavos“ (trenerė Diana Mačiūtė).

Vicečempionė pirmuosiuose etapuose pranoko ispanę Lidią Soriano, vengrę Panni Balazs ir bulgarę Denitsą Gerogievą.

Bronza lietuviams atiteko eksperimentinėje komandinės katos rungtyje. Čia D. Mačiūtė su savo auklėtiniais I. Graikšaite ir Edvinu Kolmogorovu ketvirtfinalyje nugalėjo vengrus, bet pusfinalyje nusileido būsimiems čempionams lenkams.

Tarp kitų lietuvių katos rungtyje geriausiai sekėsi Neilai Danilevičiūtei, kuri 16-mečių merginų varžybose įveikė 2 varžoves, bet turėjo pripažinti konkurentės pranašumą ketvirtfinalyje.

Penktadienį Budapešte taip pat paaiškės visi jaunių ir jaunimo čempionatų kumitė rungties prizininkai, o šeštadienį į kovą stos suaugusieji.