Eurolygos ketvirtfinaliai: „Real“ pažemintas Atėnuose
An­tra­die­nį ke­tu­rios Eu­ro­ly­gos eki­pos pra­dė­jo ket­virt­fi­na­lio eta­pą. Di­džiau­sia staig­me­na už­fik­suo­ta At­ėnuo­se, kur vie­tos „Pa­nat­hi­nai­kos“ krep­ši­nin­kai 28 taš­kų skir­tu­mu nu­ga­lė­jo Mad­ri­do klu­bą „Real“, nors šio­je po­ro­je bu­vo ti­ki­ma­si dau­giau in­tri­gos.

Nors šioje poroje tarp ketvirtą ir penktą vietas reguliariajame sezone užėmusių ekipų buvo tikimasi daugiau intrigos, ja pirmajame serijos mače nepakvipo.

Atėnų klubas ispanus nokautavo po ilgosios pertraukos, kai trečią kėlinį laimėjo 31:13 ir padidino atotrūkį iki 35 taškų (79:44).

Šeimininkai iš toli atakavo 54,5 proc. taiklumu (12/22), varžovai – 15,8 proc. (3/19), kovą dėl atšokusių kamuolių graikų ekipa laimėjo 38:23.

„Panathinaikos“ marškinėlius vilkintis Lukas Lekavičius aikštelėje pasirodė tik ketvirtame kėlinyje, kai Atėnų klubo pranašumas nekėlė abejonės. Jis per nepilnas 6 minutes pelnė 2 taškus.

Neįtikėtinai kamuolius skirstė pagrindinis Atėnų ekipos įžaidėjas Nickas Calathesas. 29 metų 198 cm ūgio gynėjas atliko 16 rezultatyvių perdavimų (žaidė tik pirmus tris kėlinius), taip pasiekdamas visų laikų Eurolygos rekordą. 2015 metais 15 kartų komandos draugams sėkmingai asistavo Stambulo „Anadolu Efes“ įžaidėjas Thomasas Heurtelis.

Tuo metu dviejų rusų klubų – CSKA ir „Chimki“ – dvikovą Maskvoje po atkaklios kovos laimėjo stipriausia Eurolygos reguliariojo sezono ekipa CSKA, kuri po ilgosios pertraukos vertėsi be koją pasitempusio vieno lyderių Nando De Colo.

„Turėjome galimybę laimėti, jei būtume rungtyniavę stabiliau, – po nesėkmės kalbėjo Maskvos srities „Chimki“ strategas Georgios Bartzokas. – Per daug suteikėme varžovams antrų progų – jie po mūsų krepšiu atkovojo 16 kamuolių ir taip dar pelnė 22 taškus.“

Jo auklėtiniai rungtynes pradėjo įspūdingai: surengę CSKA krepšio šturmą pirmą kėlinį laimėjo 34:25, taip sužaisdami rezultatyviausią pirmą kėlinį išvykoje per Eurolygos istoriją.

„Iš pradžių leidome varžovams per daug atvirai mesti. To rezultatas: „Chimki“ iš toli atakavo dažniau (14/36) nei iš vidutinio nuotolio (19/31), – susitikimą komentavo CSKA vyriausiais treneris Dimitris Itoudis. – Po ilgosios pertraukos mes pradėjome aktyviau gintis. Pirmą susitikimo pusę pagal naudingumo balus pralaimėjome 25:66. Antrą pusę laimėjome 74:20. Tai daug pasako.“

Antrosios ketvirtfinalio rungtynės ketvirtadienį vėl bus žaidžiamos Maskvoje ir Atėnuose. Ketvirtfinalyje kovojama iki trijų pergalių.

Ketvirtfinaliai

Atėnų „Panathinaikos“ – Madrido „Real“ 95:67 (26:13, 20:17, 31:14, 18:23). M. Jamesas 24 tšk. (3–3/3, 8 atk. kam.), N. Calathesas 11 (16 rez. perd., 6 atk. kam.), M. Denmonas ir K. Gabrielas po 9; T. Thompkinsas 12 (7 atk. kam.), A. Randolphas 11 (5 klaidos), L. Dončičius 10.

Maskvos CSKA – Maskvos srities „Chimki“ 98:95 (25:34, 21:20, 26:21, 26:20). S. Rodriguezas 22 (3–5/8, 5 rez. perd.), O. Hunteris 18 (8 atk. kam.), W. Clyburnas 14 (9 atk. kam.); A. Švedas 22 (3–4/12, 6 rez. perd.), J. Vialcevas 21 (3–5/9), A. Gillas 14.