Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahce“ 78:85
Ak­li­nai už­pil­dy­to­je „Žal­gi­rio“ are­no­je Kau­no „Žal­gi­rio“ ko­man­da dau­giau nei tris kė­li­nius šei­mi­nin­ka­vo Eu­ro­ly­gos 25-ojo tu­ro rung­ty­nė­se, ta­čiau le­mia­mu me­tu sa­vo pra­na­šu­mą įro­dė per­ga­lę 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33) pa­sie­kę ly­gos čem­pio­nai Stam­bu­lo „Fe­ner­bah­ce“ krep­ši­nin­kai.

Galingai rungtynėse su Eurolygos čempionais startavo lankų tvirtumą po idealaus Edgaro Ulanovo perdavimo patikrinęs Brandonas Daviesas – 4:2. Ne ką mažiau idealų Kevino Pangoso perdavimą lengvais taškais pavertė Paulius Jankūnas, baudų stojo mesti aštriai rungtyniavę Axelis Toupane ir B.Daviesas, o pranašumą iki 12:7 didino nugara iki galo sužaidęs E.Ulanovas. Žalgiriečiai toliau demonstravo pavyzdinę gynybą ir privertė svečius mesti neparuoštus metimus bei patys po Vasilije Micičiaus dvitaškio pirmavo jau 16:7. Dviženklį atstumą 18:7 buvo sukūręs Antanas Kavaliauskas, tačiau čia pat varžovai tarė savo žodį – 18:12. Kėlinuką šeimininkams 24:17 laimėti leido drąsiai į žaidimą įsijungęs Paulius Valinskas ir sėkmingai ne tik taškus rinkęsis, bet ir triuškinančiam Aarono White‘o dėjimui perdavimą atlikęs V.Micičius.

Su atakos sirena įmestu tolimu dvitaškiu antrąjį kėlinį pradėjo jaunasis P.Valinskas, o triukšmo ir Željko Obradovičiaus pykčio bangą tolimu šūviu sprogdino Artūras Milaknis – 29:20. Stambulo krepšininkams stringant, tolimą bombą smeigė naują rekordinę persvaros ribą nustatęs V.Micičius – 32:20. Dar labiau sausakimšą „Žalgirio“ areną užvedė iš viršaus kamuolį sugrūdęs B.Daviesas ir tarsi ant sparnų rungtyniavęs V.Micičius – 36:24. Prieš didžiąją pertrauką apčiuopiamą pranašumą 40:31 Lietuvos čempionų pusėje išlaikė sėkmingi A.White‘o ir V.Micičiaus epizodai puolime.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Žalgirio“ puolimas sušlubavo, tad tuo pasinaudoję galingieji turkai artėjo iki 41:38. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės tribūnas ir žaidimą tolimu šūviu iš krašto gaivino A.Milaknis bei dvitaškį su pražanga įridinęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 47:40. Kėliniui įpusėjus tik pirmuosius savo taškus rinko lyderio vaidmens ėmęsis K.Pangosas, taikliomis baudomis lengviau atsikvėpti leido P.Jankūnas (53:48). Tiesa, likus porai minučių iki ketvirčio pabaigos komandas jau teskyrė vienas taškas – 53:52. Nesutrikę žalgiriečiai greitai atsitiesė ir sulaukė skrajojančio A.White‘o pastangų lemiamą rungtynių atkarpą pradėjo pirmaudami 58:52.

Ketvirtajame kėlinyje iš geležinių varžovų gynybos gniaužtų atsilaisvino K.Pangosas, tačiau rungtynės prasidėjo nuo nulio – 60:60. Mačui vykstant taškas į tašką pasitikėjimą savimi demonstravo ilgai tylėjęs K.Pangosas, po kurio penkių taškų Kaune ir vėl kilo kurtinantis triukšmas – 65:62. Visgi, vos antrą kartą nuo rungtynių pradžios svečiai į priekį išsiveržė jau įpusėjus lemiam kėliniui, o tuo nepatenkintas pasitarimą šaukė Š.Jasikievičius (65:66). Deficitui padidėjus iki 65:69 baudų mesti stojo E.Ulanovas, bet kitoje aikštės pusėje krito labai skaudus tritaškis – 67:72. Spragą varžovų gynyboje atrado galingai iš viršaus kamuolį sugrūdęs B.Daviesas, gyvą viltį palaikė P.Jankūnas – 71:74. Savo klasę pademonstravę Eurolygos čempionai surengė lemiamą šturmą ir, sumetę svarbius metimus, jau laikė pergalę savo kišenėje (71:79). Per likusią minutę sukurti nedidelį stebuklą pabandė komandos kapitonas P.Jankūnas ir K.Pangosas, tačiau stipriausia Europos komanda pergalės iš savo rankų nebepaleido – 78:85.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (5 atk. kam.), K.Pangosas 14 (4 rez. perd.), V.Micičius 11 (5 rez. perd., 2 per. kam.), B.Daviesas 10, A.White’as 9, A.Milaknis 6 (5 atk. kam.), P.Valinskas 4, E.Ulanovas 4, A.Toupane 3, A.Kavaliauskas 2, M.Sajus 0.

„Fenerbahce“: L.Datome 16 (2 blk.), K.Sloukas 15 (5 rez. perd.), J.Veseley 13, N.Kaliničius 12 (6 rez. perd., 2 per. kam.), J.Thompsonas 11.