Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“
Kau­no „Žal­gi­rio“ are­no­je ket­vir­ta­die­nio va­ka­rą įvy­ko Eu­ro­ly­gos 21-ojo tu­ro rung­ty­nės, ku­rio­se žal­gi­rie­čiai ura­ga­ni­niu puo­li­mu ne­pa­li­ko vil­čių Tel Avi­vo „Mac­ca­bi“ krep­ši­nin­kams 99:84 (26:20, 27:26, 23:16, 23:22). Tai bu­vo try­lik­to­ji kau­nie­čių per­ga­lė šio se­zo­no Eu­ro­ly­go­je ir aš­tun­to­ji na­muo­se iš ei­lės.

Rungtynių pirmosiomis minutėmis Lietuvos čempionų gretose spindėjo Brandonas Daviesas ir Axelis Toupane, kurių pastangomis „Žalgiris“ pirmas tris minutes laimėjo rezultatu 9:6. Aukšta sparta vykusiame pirmajame kėlinyje iš vidutinio nuotolio pataikė Paulius Jankūnas, o dar kartą svečius iš to paties taško tolimu šūviu baudė atstumą iki 14:8 didinęs A.Toupane

Tiesa, tuomet kauniečiai keletą atakų nepasižymėjo, tad skirtumas gana greitai ištirpo (14:12), iki tol kol tritaškiu triukšmo bangą sprogdino Aaronas White‘as – 17:12. Puikų žaidimą tęsęs A.Toupane taškus rinko ir su varžovo pražanga, jau ketvirtą komandos tolimą dūrį smeigė svečių minutės pertraukėlę provokavęs Vasilije Micičius – 23:16. Izraelio pasididžiavimui bandant artėti pirmą mačo atkarpą gražiu, greitu ir svarbiausia tiksliu išpuoliu užbaigė V.Micičiaus pastebėtas Artūras Milaknis – 26:20.

Užsikūrusią kauniečių tritaškių mašiną dar labiau užkaitino tris tolimus šūvius suleidęs A.Milaknis, užtikrintai po krepšiu gautą rezultatyvų perdavimą išnaudojo B.Daviesas – 37:23. „Maccabi“ krepšininkams pavojingai nutolęs šeimininkų laivas nieko gero nežadėjo, tad šie taikliais baudų metimais artėjo iki 39:32.

Ketvirčiui įpusėjus prie baudų metimų linijos stojo rezultatyviausio žaidėjo statusą susigrąžinęs A.Toupane ir pirmąjį savo tašką rinkęs Edgaras Ulanovas, bet techninė pražanga buvo skirta Šarūnui Jasikevičiui, o nesportinę puolime gavo A.Toupane – 42:37. Aistrų kupinoje atkarpoje atsilaisvinęs tritaškiu taškų kraitį atsidarė Kevinas Pangosas, iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavo P.Jankūnas, tačiau nepatenkintas komandos darbu gynyboje pasitarimą sušaukė „Žalgirio“ trenerių štabas – 47:41. Dar vieną tritaškį į šeimininkų tritaškių krepšelį įdėjo K.Pangosas, šįkart baudas mesdamas neklydo E.Ulanovas, o didžiosios pertraukos sirena skelbė minimaliai laimėtą žalgiriečių kėlinį ir rezultatą 53:46.

Po didžiosios pirmasis pasižymėjo K.Pangosas, bet tritaškiais prabilę svečiai jau teatsiliko vienu tašku – 55:54. Svarbiu metu „Maccabi“ pastangas tolimais šūviais numalšino E.Ulanovas, K.Pangosas ir praktiškai visa išbarstytą persvarą sugrąžinęs P.Jankūnas – 64:58.

Sausakimšą „Žalgirio“ arenos publiką siausti privertė prabilęs Antanas Kavaliauskas, po kurio keturių taškų ir galingo dėjimo skirtumas didėjo iki 68:58. Tuomet dar aukštesnę pavarą įjungė aštriai rungtyniavęs K.Pangosas, o jo puikų aikštės matymą tolima bomba pavertus V.Micičiui, Lietuvos čempionai susigrąžino vieną didžiausių turėtų pranašumą – 74:60. Prieš lemiamą kėlinį kauniečiai laikė visas žaidimo gijas savo rankose pirmaudami 76:62, kuomet savalaikį B.Davieso rezultatyvų perdavimą dėjimu įtvirtino A.White‘as.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai apsukų nemažino: vienas pats visą varžovų gynybą prasiveržimu sulaužė A.Toupane, puikų Beno Udriho perdavimą dvitaškiu pavertė P.Jankūnas, o iš užribio gudriai išmestą V.Micičiaus kamuolį įspūdingai panaudojo E.Ulanovas – 82:66. Svečiai uraganiniu puolimu bandė kilti į šturmą, bet ne ką mažiau atsiliko atstumui mažėti neleidę K.Pangosas, kamuolį puolime nuėmęs P.Jankūnas bei emocingai tritaškį smeigęs V.Micičius – 90:75.

Tiesa, lengvai pergalės atiduoti „Maccabi“ nesiruošė ir kelių staigių išpuolių dėka artėjo iki 92:81. Tuomet visiškai be priežiūros paliktą komandos kapitoną P.Jankūną pastebėjo K.Pangosas, o žiūrovus traukti pergalės dainas paskatino sudėtingą metimą su sirena iš tolėliau įskraidinęs tas pats P.Jankūnas – 96:81. Per likusį rezultatyviausiu kauniečių krepšininku tapo šeštąjį tašką paeiliui pelnęs P.Jankūnas, baudos metimu pergalingą vakarą uždarė A.White‘as – 99:84.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (7/12 dvit., 7 atk. kam.), K.Pangosas 16 (3/4 trit., 11 rez. perd.), A.Toupane 15, A.Milaknis 12 (3/6 trit.), V.Micičius 12 (3/4 trit., 6 rez. perd.), E.Ulanovas 9 (5 atk. kam.), A.White’as 8 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), B.Daviesas 6, A.Kavaliauskas 4, B.Udrihas 0.

„Maccabi“: M.Rollas 17 (4 rez. perd.), A.Parakhouskis 14 (7/11 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), D.Thomas 12, J.Boldenas 12 (9 atk. kam, 5 rez. perd., 2 per. kam.), P.Jacksonas 12.