Estai nusiteikę palikti Lietuvos rinktinę be pergalių
Ge­riau­si Lie­tu­vos ir Es­ti­jos te­ni­si­nin­kai bei rink­ti­nių ka­pi­to­nai ra­ke­tes Šiau­lių te­ni­so mo­kyk­los kor­tuo­se trum­pam pa­dė­jo į ša­lį ir tre­čia­die­nio ry­tą su­si­ti­ko su žur­na­lis­tais. Es­ti­jos rink­ti­nės na­riai tei­gė ati­duo­sian­tys vi­sas jė­gas, kad lie­tu­viai tar­pu­sa­vio su­si­ti­ki­muo­se ir to­liau lik­tų be per­ga­lių.

Savo ruožtu, mūsų tenisininkai tikino, kad atėjo laikas revanšui už visas šešias kol kas patirtas nesėkmes. Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių akistata vyks vasario 3–4 dienomis Šiaulių teniso mokykloje.

Svečių rinktinės kapitonas Ekke Tiidemannas nesiryžo išskirti susitikimo favoritų: „Žinau, kad mūsų laukia pajėgus varžovas. Tačiau gerai pažįstu savo vaikinus, žinau jų galimybes ir tikiu, kad galime dar kartą paguldyti lietuvius ant menčių.“

Panašiai kalbėjo ir Estijos komandos lyderis Jurgenas Zoppas, pabrėžęs, jog lietuviai yra pajėgūs.

„Puikiai pažįstu Lietuvos rinktinės lyderius, ypač Ričardą Berankį. Kartu žaidėme ne kartą ir ne du. Tačiau turime savų ginklų, kuriuos, tikiuosi, šį savaitgalį panaudosime“.

J. Zoppas neslėpė, jog šio sezono pradžia jam nebuvo sėkminga – abejuose žaistuose turnyruose krito pirmame rate. O sportinę formą, kurią turėjo praėjusių metų antroje pusėje, tikisi įgyti būtent Šiauliuose. vėl įgauti tą formą, kurią turėjau antroje praėjusių metų pusėje“, – sakė tenisininkas, kuris 2018-aisiais buvo iškovojęs daugiau nei 30 pergalių iš eilės.

Pirmoji Lietuvos rinktinės raketė R. Berankis teigė šį sezoną jau spėjęs pajusti žaidimo ritmą.

„Nemažai susitikimų žaidžiau Australijoje, sėkmingai susiklostė ir „Challenger“ serijos turnyro „Open de Rennes“ vienetų varžybos, kuriose nukeliavau į finalą. Manau, kad tai gali būti vienas iš mano privalumų prieš varžovus“, – sakė mūsų rinktinės lyderis.

Prisimindamas „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro atvirąsias Australijos pirmenybes R. Berankis apgailestavo, jog nepavyko įveikti Stano Wawrinkos. Šveicarui pralaimėta 1:3. Šią dvikovą Ričardas įvertino kaip neišnaudotą galimybę.

Ne taip sklandžiai sezonas klostosi Laurynui Grigeliui. Po Naujųjų metų bronchito ir peties skausmų kamuojamas tenisininkas negalėjo treniruotis, dėl to teko atidėti ir startus turnyruose.

„Iki Daviso taurės varžybų planavau žaisti trijuose turnyruose, tačiau pavyko tik viename. Džiaugiuosi, kad dabar turiu savaitę treniruočių čia, Šiauliuose. Tikiuosi, ji man padės“, – teigė sportininkas. Artimiausias jo tikslas – pakilti į tokią ATP reitingo vietą, kuri leistų dalyvauti „Didžiojo kirčio“ varžybų atrankoje.

Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių akistata vyks vasario 3–4 dienomis Šiaulių teniso mokykloje.

Lietuvos rinktinės sudėtyje bus R. Berankis, L. Grigelis, Lukas Mugevičius, Ainius Sabaliauskas ir Pijus Vaitiekūnas. Estijos komandą į priekį ves J. Zoppas, o jam talkins Vladimiras Ivanovas, Kennethas Raisma bei Mattias Siimaras.

2018 metų sezono Daviso taurės dvikovos pirmą kartą rengiamos pagal naują varžybų formatą. Mačai vyks ne tris, o tik dvi dienas. Be to, jie bus žaidžiami iki dviejų laimėtų setų.

Šeštadienį bus žaidžiami du vienetų susitikimai, o sekmadienį – dvejetų dvikova ir du vienetų mačai.

Antrame 2018 metų Daviso taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos rate Lietuvos rinktinės lauks susitikimas su Tuniso arba Suomijos komanda.