Egiptietis tempia Liverpulį į finalą
Ang­li­jos klu­bo „Li­ver­pool“ fut­bo­li­nin­kai žen­gė pla­tų žings­nį link UE­FA Čem­pio­nų ly­gos fi­na­lo, ku­ris po mė­ne­sio vyks Ki­je­ve.

Pusfinalio pirmose rungtynėse „Liverpool“ namie 5:2 pranoko „Romos“ komandą iš Italijos. Gegužės 2-ąją atsakomosiose rungtynėse Italijos sostinėje šeimininkams reikės pergalės bent trijų įvarčių skirtumu.

Romos klubo padėtis galėjo būti dar keblesnė, bet įmušę penkis įvarčius „Liverpool“ futbolininkai atsipalaidavo. „Romos“ komanda tuo pasinaudojo ir per paskutines dešimt minučių sušvelnino rezultatą iki 5:2.

Prie klubo „Liverpool“ sėkmės solidžiai prisidėjo legionierius iš Egipto Mohamedas Salah. Jis pelnė du įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

Šį sezoną M. Salah sunkiai sustabdomas. Per 47 rungtynes egiptietis jau įmušė 43 įvarčius. Tokiu rezultatyvumu ne visada blyksteli netgi geriausiais pasaulio futbolininkais pastarąjį dešimtmetį renkami portugalas Cristiano Ronaldo ar argentinietis Lionelis Messi.

„Atiduokite Auksinį kamuolį M. Salah jau dabar! Jis per geras, kad šis titulas šiemet atitektų kam nors kitam“, – emocingai šaukė BBC komentatorius, buvęs Velso rinktinės žaidėjas Robbie Savage'as. Jam pritarė buvęs „Liverpool“ futbolininkas Steve'as McManamanas: „Tai neįtikėtinas pasirodymas. M. Salah rungtyniauja nuostabiai. Jo žaidimas primena popietinį pasivaikščiojimą parke. Atrodo, kad jam nėra nieko neįmanomo.“

Įdomu, kad „Liverpool“ snaiperis dar pernai gynė Romos klubo garbę. Tačiau praėjusią vasarą „Roma“ pardavė egiptietį Liverpulio klubui už 42 mln. eurų.

„Ką galėjome padaryti? M. Salah sutartis galiojo dar metus. Galėjome jį išlaikyti komandoje ir paskui negauti nė cento arba parduoti jį ir uždirbti. Nesame tokie turtingi kaip kiti klubai, tad pasirinkome antrą variantą“, – paaiškino „Romos“ prezidentas Jamesas Pallotta.

Antradienį mušdamas įvarčius, M. Salah tramdė emocijas ir didelio džiaugsmo nedemonstravo. Taip puolėjas išreiškė pagarbą buvusiam savo klubui.

„Liverpool“ klubą treniruojantis vokietis Jurgenas Kloppas teigė, kad nors rungtynių pabaigoje buvo prarasta koncentracija, rezultatas jo komandai vis tiek yra puikus. Sykiu strategas pridūrė, kad dabar svarbu sutramdyti emocijas, nes laukia atsakomasis mačas. „Roma“ šiemet jau sukūrė futbolo šedevrą, kai ketvirtfinalio kovoje su ispanų „Barcelona“ panaikino trijų įvarčių deficitą ir nugalėjo.

Statistika

„Liverpool“ (Anglija) – „Roma“ (Italija) 5:2 (2:0). Liverpulis, 51 236 žiūrovai. Teisėjas – F. Brychas (Vokietija). Įvarčiai – M. Salah (36 ir 45), S. Mane (56), R. Firmino (61 ir 69); E. Džeko (81), D. Perotti (85 iš 11 m).