Egiptas parengė svarbiausią savo ginklą
Ga­lin­gai pa­sau­lio čem­pio­na­tą pra­dė­ję Ru­si­jos fut­bo­li­nin­kai vis drą­siau pa­sva­jo­ja apie aš­tunt­fi­na­lio eta­pą, ku­ris po ne­sėk­min­gų drau­giš­kų rung­ty­nių se­ri­jos at­ro­dė var­giai pa­sie­kia­mas.

Rusai, įspūdingu rezultatu 5:0 nugalėję Saudo Arabijos rinktinę, tapo A grupės lyderiais. Šį vakarą Sankt Peterburge žaisdami su Egipto ekipa, kuri pirmajame ture apmaudžiai 0:1 pralaimėjo Urugvajaus komandai, jie gali pasiekti savo tikslą. Per tą mačą egiptiečiams nepadėjo didžiausia šalies futbolo žvaigždė Mohamedas Salah, kaip tik dvikovos dieną šventęs savo 26-ąjį gimtadienį. „Liverpool“ snaiperis Čempionų lygos finalo rungtynėse gegužės pabaigoje susidūrė su Madrido „Real“ gynėju Sergo Ramosu ir susižeidė petį.

Nors M. Salah spėjo pasveikti iki čempionato, Egipto rinktinės treneris Hectoras Cuperas nenorėjo rizikuoti lyderio sveikata. Vis dėlto šį vakarą egiptiečiai į aikštę tikrai mes savo pavojingiausią ginklą.

„M. Salah mums labai svarbus, ir niekas to nepaneigs. Galbūt kovodami su Urugvajaus rinktine būtume pelnę tašką, jei būtų žaidęs ir Mohamedas, tačiau niekas to nežino. Nenorėjome rizikuoti, stengėmės pataupyti jį kitoms rungtynėms. Su Rusijos ekipa M. Salah tikrai žais“, – tvirtino H. Cuperas.

Rungtyniauti galės ir saugas Tarekas Hamedas, per pirmą mačą pasitempęs nugarą ir dėl to palikęs aikštę jau antro kėlinio pradžioje.

Rusijos rinktinės stovykloje šiuo metu tvyro kur kas džiugesnės nuotaikos. Jos treneris Stanislavas Čerčesovas po pirmos pergalės tiesiog švytėjo iš laimės, nors vos prieš kelias dienas tiek vietos žiniasklaida, tiek futbolo specialistai Rusijos komandą maišė su žemėmis ir tvirtino, kad ši neturi jokių perspektyvų.

Gazeta.ru saviškių ekipą lygino su praktikos neturinčiu pianistu. Po nykių kontrolinių mačų su austrais (0:1) ir turkais (1:1) „Sport-Express“ kirto iš peties: „Vienas smūgis į vartų plotą per dvejas rungtynes su nestipriais varžovais. Tai košmaras. Rusijos rinktinė grimzta į dugną. Jos futbolininkai bus herojai, jei pateks į aštuntfinalį.“

S. Čerčesovas kritikuotas dėl žaidėjų pasirinkimo ir keistų taktinių vingrybių. Kaip atskleidė Rusijos viešosios nuomonės tyrimų centro atlikta visuomenės apklausa, tik 20 proc. respondentų nurodė tikintys, kad jų komanda žais pasaulio pirmenybių aštuntfinalyje.

Tačiau čempionato atidarymo rungtynės užčiaupė skeptikų chorą. „Ši pergalė numalšino įtampą. Pasijutome ramesni. Žaidėjai vykdė visus nurodymus ir žaidė nuostabiai“, – džiaugėsi Saudo Arabiją sutriuškinęs S. Čerčesovas.

Antra pergalė šį vakarą rusams garantuotų vietą aštuntfinalyje. Net lygiosios šeimininkams nebūtų blogiausias variantas dėl jų įgyto palankaus įvarčių santykio.

„Tai bus kitokios rungtynės. Egipto komanda, manau, pajėgesnė nei Saudo Arabijos. Turime kruopščiai pasirengti šiam testui“, – sakė S. Čerčesovas.