Edgaras Jankauskas: „Jauni žaidėjai turi visas galimybes įsitvirtinti“
Šiais me­tais Lie­tu­vos na­cio­na­li­nė fut­bo­lo rink­ti­nė su­žais 12 rung­ty­nių tarp­tau­ti­nė­je are­no­je. Iš jų ket­ve­rios bus kon­tro­li­niai ma­čai, dvi – Bal­ti­jos tau­rės dvi­ko­vos bei še­ši su­si­ti­ki­mai – UE­FA Tau­tų ly­gos tur­ny­re ru­de­nį.

Mintimis apie ateinančias kontrolines rungtynes Gruzijoje ir Armėnijoje bei šiuos metus pasidalijo šalies nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas ir kapitonas Fiodoras Černychas.

„Jau seniai per metus žaidėme tokį skaičių rungtynių – dvylika. Noriu padėkoti federacijai , kuri atliko tokį gerą darbą ir surado gerus varžovus. Tautų lygoje žaisime su stipriais oponentais, bet mums svarbu, kad turėtume kuo daugiau rungtynių, galimybių patikrinti daugiau žaidėjų, jog šie gautų daugiau žaidimo patirties kovojant su gerais varžovais. Tai kelia futbolininkų meistriškumą ir parodo, kur reikia pasitempti. Manau, tai tik į naudą Lietuvos futbolui“, – sakė E. Jankauskas.

Trečiadienį ryte drauge su auklėtiniais į Tbilisį išskrendantis treneris teigė nesitikintis lengvų rungtynių Kaukaze. Jo manymu, oponentai leis geriau pasitikrinti jėgas prieš Tautų lygos kovas: „Gruzijos ir Armėnijos rinktinės yra panašaus stiliaus komandos – mėgsta technišką futbolą ir žaidimą grindžia individualiais veiksmais. Tai bus gera galimybė pasitikrinti, kas mūsų laukia rudenį. Nuoširdžiai tikiu, kad galime įveikti kiekvieną rinktinę“.

Į nacionalinę komandą šioms kontrolinėms rungtynėms buvo pakviesti naujokai Karolis Laukžemis bei U-21 rinktinės nariai Justas Lasickas ir Danielis Romanovskis. E. Jankauskas tikino, kad jiems tai neturėtų būti tikslo išsipildymas, bet tik skatinantis žingsnis į priekį.

„Dalyvavimas rinktinės stovykloje jiems turėtų būti pagrindas žengti dar didesnį žingsnį į priekį. Manau, kad sąžiningai dirbant ir profesionaliai į tai žiūrint žaidėjai turi visas galimybes įsitvirtinti. Tuo metu mes toliau bendradarbiausime su U-21 rinktine, tai yra vienas mūsų prioritetų. Turime daryti viską, kad suteiktume futbolininkams kuo daugiau laiko pasireikšti aikštėje. Kvietimai į vyrų rinktinę jauniesiems žaidėjams yra papildoma motyvacija – jų darbas yra pastebimas. Daugiausia viskas priklauso nuo žaidėjo, o mes esame čia, kad jiems padėtume“, – samprotavo daugiau nei dvejus metus rinktinei vadovaujantis treneris.

Kapitonas F. Černychas juokavo, kad šie metai leis daugiau susitikti su komandos draugais, bet taip pat išreiškė viltį, jog didesnis supratimas tarpusavyje gali atnešti rezultatų: „Kuo daugiau žaisime, tuo labiau susižaisime ir, manau, tai bus tik į naudą“.

„Kai sužinojome Tautų lygos burtus, su vyrais kalbėjome, jog patekome į neblogą grupę, kur lauks geri varžovai. Tai, kad šis turnyras leis papildomai kovoti dėl patekimo į Europos čempionatą, dar labiau motyvuoja ir bandysime tai padaryti“, – kalbėjo geriausias 2016 ir 2017 metų Lietuvos futbolininkas.

Kovo 24 dieną Lietuva Tbilisyje susitiks su Gruzijos rinktine, o po trijų dienų vyks į Jerevaną ir surems ginklus su Armėnija.