Du rinktinės išbandymai uostamiestyje
Nuo pir­ma­die­nio tre­ni­ruo­čių sto­vyk­lo­je Pa­lan­go­je plu­šė­ję Lie­tu­vos vy­rų krep­ši­nio rink­ti­nės na­riai šian­dien par­odys, kaip jiems per to­kį trum­pą lai­ką pa­vy­ko su­sty­guo­ti žai­di­mą.

Šiandien ir pirmadienį Dainiaus Adomaičio treniruojamos nacionalinės komandos, kurioje nėra NBA ir Eurolygoje rungtyniaujančių krepšininkų, laukia du svarbūs FIBA 2019-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos turnyro mūšiai: šį vakarą, 19.30 val., Klaipėdoje lietuviai susikaus su Vengrijos ekipa, o pirmadienį taip pat uostamiestyje (19.30 val.) antrą kartą bandys nugalėti Kosovo krepšininkus.

Palangoje D. Adomaitis turėjo progą iš arti pamatyti kelis kandidatus, kuriuos, jo žodžiais, regėjo tik kompiuterio ar televizoriaus ekrane. Stovykloje vienas pagrindinių mūsų rinktinės trenerių štabo darbų buvo įtraukti jaunus žaidėjus į sistemą.

Kovoti su Vengrijos ir Kosovo komandomis D. Adomaitis pakvietė 14 krepšininkų. Šalies pajūryje šioms atrankos dvikovoms rengėsi Adas Juškevičius, Mindaugas Girdžiūnas, Žygimantas Janavičius, Marius Grigonis, Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis, Arnoldas Kulboka, Edgaras Želionis, Eimantas Bendžius, Kšištofas Lavrinovičius, Evaldas Kairys, Martynas Echodas, Vaidas Čepukaitis ir Laurynas Birutis.

Kuriuos 12 žaidėjų pasirinks kiekvienoms rungtynėms, treneriai apsispręs jų išvakarėse. „Registruojant dvyliktuką viskas priklausys nuo to, kaip kandidatai pasirodys per treniruotes. Veltui minučių rinktinėje jiems niekas neduos“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Dėl traumų šįkart nacionalinei komandai negalės padėti Gediminas Orelikas (susižeidė kelį), Arnas Butkevičius (diagnozuotas delnakaulio lūžis) ir Deividas Gailius (atlikta riešo operacija).

Lapkritį prasidėjusiame planetos pirmenybių atrankos turnyre mūsų krepšininkai, patekę į C grupę, Kosove nugalėjo vietos rinktinę (99:61), o namie pranoko Lenkijos ekipą (75:55). Šio vakaro lietuvių varžovai vengrai grupėje žaidė dvejas rungtynes ir iškovojo vieną pergalę. Atrankos turnyrą Vengrijos rinktinė pradėjo svečiuose pralaimėjimu (60:70) Lenkijos krepšininkams, bet vėliau savo žiūrovų akivaizdoje 84:76 šventė pergalę prieš Kosovo atstovus.

Per šias dvikovas Vengrijos ekipoje, kurios pagrindą sudaro vietos čempionate rungtyniaujantys krepšininkai, rezultatyviausiai žaidė gynėjas Davidas Vojvoda (17,5 taško), puolėjas Rosco Allenas (13) ir puolėjas Zoltanas Perlas (12). Tik per mačą su Kosovo atstovais nacionalinės komandos aprangą apsivilkęs įžaidėjas Krisztianas Witmannas pelnė 20 taškų.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą paklius 24 geriausios ekipos – po tris iš grupės. Šiame etape jos bus suskirstytos į keturias grupes. Į planetos pirmenybes pateks po tris stipriausias komandas iš kiekvienos grupės. Antrajame etape bus skaičiuojamos ir pirmajame etape iškovotos pergalės. Trys pajėgiausios C grupės, kurioje yra lietuviai, rinktinės antrajame etape varžysis su trimis geriausiomis D grupės ekipomis – Italijos, Kroatijos, Olandijos arba Rumunijos.

C grupės lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, pelnytų ir praleistų taškų skirtumas)

1. Lietuva 2 0 +58
2. Lenkija 1 1 –10
3. Vengrija 1 1 –2
4. Kosovas 0 2 –46