Dramatiška Lietuvos ralio čempionato pabaiga
Drus­ki­nin­kų, Laz­di­jų ir Va­rė­nos apy­lin­kė­se vy­ku­sia­me Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ra­lio čem­pio­na­to „Ral­ly Clas­sic“ fi­na­le pa­grin­di­nė ko­va dėl čem­pio­no ti­tu­lo vy­ko tarp tri­jų Lie­tu­vos au­tos­por­to meis­trų: Gied­riaus Not­kaus, Vai­do­to Ža­los ir Be­ne­dik­to Va­na­go.

Po paskutinio, sudėtingiausio naktinio greičio ruožo, paaiškėjo, kad greičiausias finaliniame etape buvo V. Žala, tačiau Lietuvos ralio čempiono titulą iškovojo G. Notkus.

Trasos pareikalavo jėgų

Finaliniame čempionato etape netrūko įtampos, techninių gedimų ir greitos sportininkų reakcijos pareikalavusių sprendimų. Iš viso sportininkų turėjo laukti 12 greičio ruožų, kurių bendra suma maždaug 105 kilometrai, tačiau varžybų metu ralio organizatoriai pranešė, kad aštuntas greičio ruožas dėl susidariusių didžiulių provėžų panaikintas.

Tik prasidėjus raliui iš jo pasitraukė Manto Kutkos ir Mindaugo Vijeikio ekipažas, taip pat – Nerijaus Malasevičiaus ir Tado Rupeikio komanda. Ketvirtame greičio ruože dėl išlūžusio galinio rato nemažai laiko prarado ir vienas iš čempionato lyderių laikytas Benedikto Vanago ir Mindaugo Čepulio ekipažas. Komanda po penktame greičio ruože patirtos avarijos tęsti kovos dėl čempionų vardo nebegalėjo.

Septintame greičio ruože ant stogo vertėsi Šarūno Aleknavičiaus ir Edvino Žulio ekipažas. Laimė, sužeidimų sportininkams pavyko išvengti.

Pasiūlė pagalbą

Likus kelioms dienoms iki čempionato finalinio etapo rimtą avariją patyręs G. Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas manė nebegalėsiantis tęsti kovos dėl nugalėtojų titulo ir sėkmingai vainikuoti savo sezono. Bet sportininkams pagalbą pasiūlė Vytautas Požerinis, kuris komandai išnuomojo savo automobilį.

Finalinio etapo metu G. Notkus neslėpė, kad kitu automobiliu važiuoti sunku, šis kiek silpnesnis, o prie to priprasti ekipažas neturėjo daug laiko. Tačiau tai nesutrukdė sportininkams pademonstruoti puikių rezultatų – finalinio etapo metu G. Notkus ir D. Strižanas važiavo pirmame trejetuke.

Finaliniame etape užtikrintai pirmavo V. Žalos ir Andrio Malnieko ekipažas, jis ir tapo „Rally Classic“ nugalėtojais, tačiau iki 2018-ųjų Lietuvos ralio čempionų titulo jiems pritrūko taško. Susumavus sezono rezultatus, nugalėtoja paskelbta G. Notkaus ir D. Strižano komanda.

„Rally Classic“ galutinis penketukas

1. Vaidotas Žala ir Andris Malniekas

2. Egidijus Valeiša ir Mindaugas Varža

3. Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas

4. Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas

5. Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius