Drama Prancūzijoje: „Neptūnas“ aštuntfinalį pralaimėjo po pratęsimo
Klai­pė­dos „Nep­tū­no“ krep­ši­nin­kai bu­vo la­bai ar­ti skam­biau­sios šio se­zo­no per­ga­lės – Pra­ncū­zi­jo­je tik po pra­tę­si­mo pra­lai­mė­jo FI­BA Čem­pio­nų ly­gos aš­tunt­fi­na­lį prieš tur­tin­gą bei žvaigž­džių bū­rį tu­rin­čią Stras­bū­ro SIG eki­pą.

Prancūzijoje pralaimėta rezultatu 78:88. Pirmą akistatą namie „Neptūnas“ laimėjo 73:68, tačiau 5 taškų persvaros neužteko – teko žaisti pratęsimą, ir galiausiai buvo pralaimėta – bendras dviejų rungtynių rezultatas – 156:151.

Uostamiesčio ekipa Prancūzijoje didžiąją rungtynių dalį pirmavo dviženkle persvara, o vienu metu buvo susikrovę ir 15 taškų atsargą (36:21), tačiau ketvirtame kėlinyje dėl penkių pražangų aikštelę turėjo palikti keturi Klaipėdos ekipos žaidėjai – Edgaras Želionis, Vytautas Šulskis, Simas Galdikas ir Laimonas Kisielius. Be jų svečiai per pratęsimą nebeatsilaikė ir po dramatiškos bei itin įtemptos kovos buvo priversti pralaimėjimu baigti pasirodymą šio sezono FIBA Čempionų lygos turnyre.

Strasbūro SIG ekipa pelnė kelialapį į šio turnyro ketvirtfinalį, kuriame susitiks su Atėnų AEK krepšininkais, kurie aštuntfinalyje tik 1 tašku įveikė Nimburko klubą ČEZ.

Klaipėdos krepšininkus skandino klaidos, ypač ketvirtajame rungtynių kėlinyje ir pratęsimą. Svečiai suklydo 19 kartų, prancūzai – 11 kartų.

„Neptūno“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis po rungtynių Prancūzijoje teigė, kad neturi jokių priekaištų savo žaidėjams už kovingumą, rodomą norą ir atsidavimą, tačiau pripažino, kad daug įtakos galutiniam rezultatai turėjo net keturių auklėtinių išnaudotas pražangų limitas.

„Žaidėjai pademonstravo kovingumą ir didžiąją rungtynių dalį pirmavome, buvome susikrovę net 15 taškų pranašumą. Tačiau antroje rungtynių pusėje prisirinkome pražangų ir nesustabdėme varžovų greito puolimo, praradome kontrolę. Tada varžovai jau buvo ant bangos ir jau jiems šypsojosi sėkmė. Ketvirto kėlinio pabaigoje ir per pratęsimą žaidėme be keturių savo svarbių žaidėjų, surinkusių po penkias pražangas – Želionio, Galdiko, Kisieliaus ir Šulskio. Dėl to pabaigoje pristigome jėgų. Negaliu viešai vertinti teisėjų darbo. Galiu pasakyti tik tiek, kad rašysime raštą FIBA techninei komisijai, kad įvertintų teisėjų darbą“, – sakė K. Maksvytis.

Jau penktadienį prie „Neptūno“ ekipos turėtų prisijungti 206 cm ūgio JAV krepšininkas Jameel’as McKay. Su šiuo 25-erių ketvirtoje ir penktoje pozicijose galinčiu rungtyniauti žaidėju sudaryta sutartis iki sezono pabaigos.

Aštuntfinalis

Strasbūro SIG – Klaipėdios Neptūnas 88:78 (13:19, 17:24, 21:14, 24:13; 13:8). SIG: Damienas Inglisas 17 taškų, Dee Bostas 15, Miro Bilanas 12; „Neptūnas“: Edgaras Želionis 17, Simas Galdikas 14, Jerry Johnsonas 12, Renaldas Seibutis 10, Vytautas Šulskis 6.