Dopingo skandalas pamirštas?
Tei­sė­sau­gos dė­me­sio dėl do­pin­go su­lau­kęs su­nkiaat­le­čių tre­ne­ris Bro­nis­lo­vas Vyš­niaus­kas ga­vo prem­je­ro Sau­liaus Skver­ne­lio pa­dė­kos raš­tą, me­da­lį ir be­veik 1,5 tūkst. eu­rų pre­mi­ją, skel­bia nau­jie­nų por­ta­las 15min.lt.

B. Vyšniauskas, sidabrą Europos pirmenybėse gavusio sunkiaatlečio Žygimanto Staniulio treneris, premjero padėkos raštą ir premiją atsiėmė pirmadienį, per Vyriausybės rūmuose vykusius sportininkų apdovanojimus.

Kūno kultūros ir sporto departamentas nurodo, kad Ž. Staniulio dopingo mėginys buvo neigiamas, todėl premijos nemokėti nebuvo pagrindo. Taip pat pabrėžiama, kad B. Vyšniauskui įteiktas ne valstybės apdovanojimas, o padėkos raštas.

Balandžio pabaigoje Klaipėdos policijos kriminalistai atliko kratą B. Vyšniausko vadovaujamame sukiosios atletikos klube ir rado įvairių rūšių atletams uždraustų medžiagų bei psichotropinių vaistų. Tyrimas dar vyksta, B. Vyšniauskas tebėra įtariamasis.

B. Vyšniauskas laikomas Lietuvos sunkios atletikos tėvu, tačiau jo auklėtiniai turėjo daug bėdų dėl dopingo.

Jo sūnus, keturių olimpinių žaidynių dalyvis Ramūnas Vyšniauskas per karjerą du kartus buvo diskvalifikuotas dėl dopingo. 1997 metais jo organizme rasta testosterono, o 2015 metais – dehistochlorometilas.

Sausį dėl dopingo įkliuvo ir B. Vyšniausko treniruojamas pasaulio vicečempionas bei olimpinis prizininkas sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.

Kaip BNS informavo Generalinės prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė, ikiteisminiame tyrime yra trys įtariamieji. B. Vyšniauskui pateikti įtarimai dėl neteisėto disponavimo draudžiamomis dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti.