Diskvalifikacija neatšaldė S. Blatterio noro rodytis viešumoje
Nors dėl ky­ši­nin­ka­vi­mo bu­vęs FI­FA pre­zi­den­tas Sep­pas Blat­te­ris yra nu­ša­lin­tas nuo bet ko­kios su fut­bo­lu su­si­ju­sios veik­los, toks drau­di­mas ne­su­truk­dė jam ap­si­lan­ky­ti pa­sau­lio čem­pio­na­te Ru­si­jo­je.

Čia jis atvyko gavęs asmeninį Rusijos prezidento Vladimiro Putino kvietimą ir kartu su juo turėjo privatų susitikimą.

1998–2015 metais FIFA prezidentu buvęs S. Blatteris buvo nušalintas nuo pareigų nustačius kyšininkavimo atvejus, kuriuose jis pats dalyvavo. Šveicarų funkcionieriui skirta 6 metų diskvalifikacija, bet palikta teisė stebėti futbolo rungtynes kaip paprastam žiūrovui.

Trečiadienį 82-ejų S. Blatteris apsilankė Portugalijos ir Maroko rinktinių rungtynėse Maskvos Lužnikų stadione.

„Gavau asmeninį V. Putino kvietimą atvykti į čempionato rungtynes, jis parūpino man bilietus. Vėliau turėjome puikų susitikimą jo bute Kremliuje. Tai ne pirmas kartas, kai apsilankiau ten“, – pasakojo S. Blatteris.

Be to, šveicaras pareiškė, kad iki 2021 metų galiojanti diskvalifikacija privalo būti panaikinta dar iki šių metų pabaigos.

S. Blatterio vizitas Maskvoje neturėjo sužavėti naujojo FIFA prezidento šveicaro Gianni Infantino, kuris stengiasi pagerinti smukusį pasaulio futbolo vadovybės įvaizdį.

Po S. Blatterio apsilankymo Rusijoje FIFA išplatino pranešimą, kuriame teigia atkreipusi dėmesį į buvusio prezidento vizitą, tačiau nuo komentarų šia tema susilaiko.

Pats S. Blatteris dėl to nė kiek nesijaudina: „Nematau jokių priežasčių, kodėl naujoji FIFA administracija turėtų būti nusiteikusi prieš buvusį prezidentą, kuris nori stebėti pasaulio čempionatą. Jie kaip tik turėtų pakviesti mane ir visi tuomet būtų laimingi. Futbolo srityje dirbau 41 metus, šis žaidimas yra mano aistra. Ir niekas negali uždrausti man mėgautis tuo.“

Britų naujienų tarnybai BBC skandalingasis šveicaras sakė, jog čempionatas Rusijoje, nepaisant gausios kritikos jo rengėjams, pasižymi puikia organizacija, o FIFA neva „atliko puikų darbą ruošiantis jam“.

Penktadienį buvęs FIFA vadovas Sankt Peterburge ketina stebėti Brazilijos ir Kosta Rikos rinktinių rungtynes.