Didžiausia intriga – ar „Šiauliai“ prasibraus į pusfinalį
Šian­dien Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) čem­pio­na­te bus žai­džia­mos dar dve­jos ket­virt­fi­na­lio rung­ty­nės. Kau­no „Žal­gi­rio“ ir Kė­dai­nių „Ne­vė­žio“ po­ros nu­ga­lė­to­jas nie­kam ne­ke­lia abe­jo­nių, tuo me­tu di­džiau­sia ket­virt­fi­na­lio in­tri­ga – ar pa­vyks „Šiau­lių“ eki­pai iš ko­vos dėl me­da­lių eli­mi­nuo­ti vi­ce­čem­pio­ną Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lį“.

Penktadienį pirmieji atkrintamąsias varžybas, kuriose pirmame etape kovojama iki trijų pergalių, pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Utenos „Juventus“ bei Klaipėdos „Neptūno“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubai.

Valdemaras Chomičius: „Vis dėlto „Žalgiris“ šiuo metu toks stiprus, kad nesunkiai įveiks bet kokį pasipriešinimą.“

Matoma aiški pabaiga

Tarp keturių stipriausių Eurolygos klubų patekęs ir finalo ketverto turnyrui Belgrade besirengiantis „Žalgiris“ šį sezoną visus keturis kartus nugalėjo kėdainiškius (namie 94:68 ir 91:72, svečiuose 77:66 ir 79:73).

Stipriausi reguliariajame sezone žalgiriečiai tapo ketvirtus metus iš eilės. Kauno komanda pralaimėjo 4 kartus. Prasčiau kauniečiai rungtyniavo 2013–2014 metų sezone, kai per 20 turų suklupo 6 sykius ir reguliariajame sezone liko ketvirti. Šį sezoną „Žalgirio“ rungtynės buvo lankomiausios – į kauniečių namų susitikimus vidutiniškai susirinkdavo 3951 žiūrovas.

Tačiau visą dėmesį žalgiriečiai dabar yra sutelkę ne į LKL ketvirtfinalį, o ateinantį penktadienį vyksiančią Eurolygos pusfinalio dvikovą su nugalėtojos vardą ginančia Stambulo „Fenerbahce“ ekipa. Dėl šios priežasties iki gegužės 18-osios, kai prasidės Eurolygos finalo ketverto turnyras, žalgiriečiai su „Nevėžiu“ sužais tik vienas ketvirtfinalio rungtynes. Kiti šių ekipų susitikimai numatyti jau pasibaigus Eurolygos sezonui, kuriame Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas „Žalgiris“ pateikė didžiausią staigmeną – pateko į galingųjų ketvertą.

Ramūno Cvirkos vadovaujamas „Nevėžis“, palyginti su praėjusiais metais, pagerino savo poziciją: prieš metus kėdainiškiai į atkrintamąsias varžybas nepateko (užėmė 9 vietą), o šiemet jie užėmė 8 vietą. Intrigos šioje poroje galėtų žadėti nebent susitikimai Kėdainiuose: čia „Nevėžis“ Lietuvos čempionams pralaimėjo 6 ir 11 taškų persvaromis.

LKL svetainei komentuodamas šios poros galimybes, Alytaus „Dzūkijos“ vyriausiasis treneris Valdemaras Chomičius sakė, jog „Nevėžis“ yra neblogos sportinės formos, baigiantis sezonui laimėjo kelerias svarbias rungtynes.

„Vis dėlto „Žalgiris“ šiuo metu toks stiprus, kad nesunkiai įveiks bet kokį pasipriešinimą. Ir manau, kad šioje poroje matoma labai aiški pabaiga“, – sakė treneris.

Patirtis prieš jaunystę

Intrigos tikimasi per „Lietkabelio“ ir „Šiaulių“ akistatą. Pernai Panevėžio klubas žaidė LKL finale, o „Šiauliai“ liko paskutiniai, dešimti. Šį sezoną „Lietkbelis“ užėmė ketvirtą vietą, o didžiausią sezono staigmeną pateikę ir keturiomis pergalėmis mažiau iškovoję šiauliečiai – penktą. Niekas nepaneigs, kad dėl tokio klubo šuolio iš autsaiderių į penketuką didžiausias nuopelnas priklauso vyriausiajam treneriui Antanui Sireikai, kuris praėjusią vasarą sutiko grįžti gelbėti gimtojo klubo. O aikštelėje prie tokio šiauliečių komandos pasirodymo daugiausia prisidėjo dvidešimtmetis 213 cm ūgio vidurio puolėjas Laurynas Birutis. Jis buvo lyderis ne tik komandoje, bet ir lygoje: aukštaūgis tapo rezultatyviausiu LKL reguliariojo sezono krepšininku (vid. 14,9 taško), užėmė pirmą vietą čempionate pagal atkovotus kamuolius (vid. 7,3), buvo nepralenkiamas pagal naudingumą (vid. 20,8 balo) ir blokuotus metimus (vid. 1,3).

Kitam „Šiaulių“ ekipos žaidėjui Nickui Zeisloftui priklauso sezono rezultatyvumo rekordas. Per rungtynes su „Juventus“ amerikietis pelnė 41 tašką. Šiam gynėjui taip pat priklauso pataikytų tritaškių per rungtynes (12) rekordas, o L. Biručiui – rekordas pagal per susitikimą pataikytus dvitaškius (12).

„Lietkabelis“ šį sezoną tris sykius pranoko „Šiaulius“ (85:73, 78:68 ir 94:83), o pastaroji šių komandų akistata prieš pat atkrintamąsias varžybas baigėsi šiauliečių pergale 22 taškų persvara (87:65).

Reguliarųjį sezoną „Lietkabelis“ baigė trimis iš eilės pralaimėjimais.

Valdemaras Chomičius: „Vis dėlto „Žalgiris“ šiuo metu toks stiprus, kad nesunkiai įveiks bet kokį pasipriešinimą.“Oresto Gurevičiaus nuotrauka

„Kiekviena pergalė yra mažas žingsnis į pralaimėjimą. Tikimės, kad mūsų pralaimėjimai bus žingsnis į pergales“, – filosofiškai atkrintamųjų varžybų maratoną pasitiko „Lietkabelio“ strategas Ramūnas Butautas. Jis pripažino, kad žaidėjų sportinė forma per pastarąsias porą savaičių buvo suprastėjusi.

Kalbėdamas apie ketvirtfinalio varžovą „Šiaulių“ klubą panevėžiečių treneris negailėjo komplimentų: „Šiauliai“ – gerai suklijuota komanda, tai didelis A. Sireikos nuopelnas. Antroje sezono pusėje ji žaidė solidžiai, disciplinuotai, aktyviai gynėsi.“

Svetainės kklietkabelis.lt kalbintas „Lietkabelio“ puolėjas Kšištofas Lavrinovičius pažymėjo, kad jo atstovaujama ekipa visą sezoną žaidė banguotai. O norint įveikti „Šiaulius“, jo žodžiais, reikia susikoncentruoti ir demonstruoti geriausią savo krepšinį.

„Visa komanda supranta, kad atėjo momentas, kai reikia rodyti geriausią krepšinį. Reikia žaisti taip, kad po rungtynių pridėjęs ranką prie širdies galėtum pasakyti, jog atidavei viską“, – sakė net 51 rungtynes LKL atkrintamosiose varžybose žaidęs Kšištofas.

Įdomu tai, jog Šiaulių komandoje yra tik du krepšininkai, ragavę LKL atkrintamųjų varžybų duonos. Tai Arminas Urbutis ir Vytautas Šarakauskas. Pirmasis atkrintamosiose varžybose yra žaidęs 12 rungtynių, o V. Šarakauskas – net 75.

V. Chomičiui šios poros baigtį sudėtinga prognozuoti, nes „Šiauliai“ rodo brandų, greitą krepšinį, gerai pataiko, jų aukštaūgiai – geros sportinės formos, o „Lietkabelis“ turi patyrusių žaidėjų ir gali išnaudoti jėgą po krepšiu.

„Vis dėlto jei „Lietkabelis“ neprilygs varžovams ritmu, gali pralaimėti, – kalbėjo „Dzūkijos“ treneris. – Panevėžio ekipos žaidėjų amžius neleis visą ketvirtfinalio varžybų seriją kovoti bėgant. Manau, panevėžiečiai turi išnaudoti pranašumą po krepšiais ir patirtį.“