Dėl teisės rengti 2026-ųjų žiemos olimpiadą varžosi septynios šalys
Pra­šy­mus reng­ti 2026-ųjų me­tų žie­mos olim­pi­nes var­žy­bas jau pa­tei­kė sep­ty­ni kan­di­da­tai, an­tra­die­nį pra­ne­šė Tarp­tau­ti­nis olim­pi­nis ko­mi­te­tas, per pu­san­trų me­tų iš­rink­sian­tis bū­si­mų žai­dy­nių or­ga­ni­za­to­rių.

Per pirmąjį atrankos etapą sulaukta pasiūlymų organizuoti šį sporto renginį Austrijos Graco mieste, Kalgaryje, Kanadoje, trijuose Italijos miestuose: Milane, Turine ir Kortino d'Ampece, Sapore, Japonijoje, Stokholme, Švedijoje, Sione, Šveicarijoje, ir Erzurume, Turkijoje.

Oficialus kandidatūrų svarstymo etapas truks iki 2019 metų rugsėjo mėnesio.

„Noriu šiltai pasveikinti Nacionalinių olimpinių komitetų ir miestų susidomėjimą žiemos olimpinių žaidynių organizavimu“, – sakė TOK vadovas Thomas Bachas (Tomas Bachas).

„TOK užvertė kandidatų organizuoti žaidynes lapą. Mūsų tikslas yra ne tik sulaukti rekordinio kandidatų skaičiaus, bet taip pat išrinkti geriausią miestą geriausių pasaulio sportininkų žiemos olimpinėms žaidynėms“, – pridūrė jis.

Kandidatų, norinčių rengti olimpines, ypač žiemos olimpines žaidynes, pastaruoju metu buvo sumažėję dėl išaugusių organizavimo kainų ir saugumo problemų.

Dėl teisės rengti 2018 metų žiemos olimpines žaidynes su Pietų Korėjos Pjongčangu varžėsi tik du kandidatai, o 2022 metų olimpinių žaidynių šeimininkas Pekinas turėjo tik vieną konkurentą.