Dėl olimpinio dailiojo čiuožimo aukso konkuruoja draugės
Du pa­sau­lio re­kor­dai ma­žiau nei per de­šimt mi­nu­čių. To­kius ste­buk­lus Pjong­čan­go olim­pi­nių žai­dy­nių dai­lio­jo čiuo­ži­mo are­no­je tre­čia­die­nį ro­dė Ru­si­jos at­sto­vės.

Nors šį sezoną pasaulio dailiojo čiuožimo favorite tarp moterų buvo įvardijama 18-metė Jevgenija Medvedeva, dabar visų dėmesys nukrypo į jos tautietę penkiolikmetę Aliną Zagitovą. Ši po trumposios programos, parodytos trečiadienį, tapo moterų varžybų lydere. Kuriai iš dviejų sportininkių atiteks aukso medalis, paaiškės penktadienį. Trečia po trumposios programos žengia 22 metų kanadietė Kaetlyn Osmond (78,87 tšk.).

Teisėjai iškart pamilo

Pirmoji pasaulio rekordą trečiadienį pagerino J. Medvedeva, surinkusi 81,61 balo. Ankstesnis geriausias rezultatas (81,06), pasiektas Pjongčange per komandų varžybas, irgi priklausė jai. Tačiau naujasis rekordas ilgai neišsilaikė – mažiau nei po dešimties minučių ant ledo pasirodžiusiai šių metų Europos čempionei A. Zagitovai teisėjai buvo dar dosnesni – 82,92 balo.

„A. Zagitova sustingo ant ledo laukdama muzikos ir... pradėjo daryti stebuklus“, – taip apie lyderės šokį rašė portalo championat.ru žurnalistas Andrejus Ivanovas.

„Nesakyčiau, kad šiųmečiai Alinos rezultatai nustebino. Matau, kaip rimtai ji kasdien dirba“, – trečiadienį kalbėjo dukart pasaulio ir dukart Europos čempionė J. Medvedeva.

Pasibaigus trumposios programos varžyboms A. Zagitova negalėjo patikėti, kad pagerino jos draugei priklausiusį planetos rekordą. „Emocijos šėlsta. Esu pasaulio rekordininkė? Nežinojau. Niekam ne paslaptis, kad mano programa pati sudėtingiausia pasaulyje“, – teigė penkiolikmetė. Alinai tai tik trečias rimtas suaugusiųjų sporto turnyras, tačiau teisėjai iškart ją pamilo.

Lūžis – kai trenerė išvarė

Įdomiausia, kad abi sportininkes treniruoja ta pati trenerė Eteri Tutberidzė. A. Zagitova neteikia tam pernelyg daug reikšmės. „Stengiuosi nekreipti dėmesio į konkurenciją. Žiūriu tik į savo rezultatą. Nenoriu ant ledo ko nors įrodinėti“, – tvirtino ji.

J. Medvedeva prisipažino pastaruoju metu daug skaičiusi apie jos ir A. Zagitovos santykius. „Mes žmonės, bendraujame. Esame draugės, jaunos, tad galime kalbėtis apie viską. Tačiau ant ledo tampame kovotojomis. Kiekvienos varžybos yra tarsi naujas karas“, – santykius su Alina apibūdino J. Medvedeva.

Panašiai apie draugystę šnekėjo ir A. Zagitova: „Kai nėra sporto, su Ženia esame draugės. Bet kai ateinu į treniruotę ar dalyvauju varžybose, pajuntu konkurencinę kovą. Tai nėra piktybiška.“

A. Zagitova prisiminė praėjusį sezoną nutikusį atvejį, kai J. Medvedeva paskolino jai šokių suknelę. „Manau, Ženia suprato, kaip man buvo nepatogu šokti ją vilkint. Tačiau prasidėjus šokiui tampa nebesvarbu, kuo esi apsirengusi“, – šypsodamasi tikino A. Zagitova.

Tie, kurie nepažįsta sportininkės, nepatikėtų, kad jai viso labo tik penkiolika. „Laikau emocijas viduje, todėl atrodau labiau subrendusi“, – pasiteisino Alina.

Abi moterų varžybose pirmaujančios dailiojo čiuožimo atstovės prisipažino: joms svarbiausia – čiuožti be klaidų, jausti malonumą šokant ir tai, kad pasirodymu liktų patenkintos pačios, treneriai bei teisėjai.

A. Zagitova prieš trejus metus buvo susilaužiusi koją. Rimtai gydėsi, o paskui nutiko tai, kas, Alinos manymu, padėjo jai patekti į Pjongčango olimpines žaidynes. „Trenerė E. Tutberidzė mane išvarė. Ji seniai norėjo tai padaryti, nes blogai dirbau, į viską žiūrėjau pro pirštus. Tuomet buvau labai nusivylusi, verkiau, – vieną lemtingiausių gyvenimo etapų prisiminė penkiolikmetė. – Nusprendžiau grįžti į Iževską ir atsisveikinti su dailiuoju čiuožimu. Nuėjau pas trenerę padėkoti už viską, o ji paklausė: „Gal pabandome dar kartą?“ Tada taip apsidžiaugiau, net drugeliai pilve ėmė skraidyti. Jei ne tas įvykis, dabar tikriausiai nebūčiau olimpiadoje.“

Penkiolikmetė Alina Zagitova pasirodė ant ledo, sustingo laukdama muzikos ir... pradėjo daryti stebuklus.