Deividas Jocius debiutuos pasaulio ralio čempionato Švedijos lenktynėse
Dau­giau nei prieš sa­vai­tę Dei­vi­das Jo­cius džiau­gė­si sėk­min­gu pa­si­ro­dy­mu pa­sau­lio ra­lio čem­pio­na­to (WRC) pir­ma­me eta­pe, ku­ris vy­ko Mon­te Kar­le. Šiuo me­tu Lie­tu­vos lenk­ty­ni­nin­kas tę­sia in­ten­sy­vų pa­si­ren­gi­mą an­tram WRC eta­pui.

„Arctic Energy World Rally team“ komandas pilotas drauge su šturmanu Donatu Zvicevičiumi debiutuos WRC etape, vyksiančiame Švedijoje.

Ralis startuos vasario 15 dieną, o finišuos vasario 18-ąją. Lenktynininkai D. Jocius ir D. Zvicevičius važiuos „Peugeot 208 R2“ automobiliu – tokiu pačiu, kuriuo dalyvavo ir Monte Karlo ralyje.

Pasak D. Jociaus, pirmenybę jis teikia būtent tokiems greičio ruožams, kuriuos teks įveikti Švedijos ralyje.

„Kadangi dėl Monte Karlo ralio teko praleisti Žiemos ralio startą Lietuvoje, su malonumu ruošiamės ir laukiame savo debiuto Švedijos ralio greičio ruožuose. O šiuo metu Švedijoje vyrauja itin žiemiški orai“, – sakė sportininkas.

D. Jocius neslėpė, kad pasiruošimui laiko antrajam etapui nėra daug.

„Lietuvoje kol kas su Donatu rengiamės fiziškai bei žiūrėdami kitų lenktynininkų greičio ruožų vaizdo medžiagą. Testus atliksime jau nuvykę į Švediją, kuomet turėsime ir Švedijos raliui paruoštą savo sportinį automobilį, – teigė lenktynininkas. – Po Monte Karlo automobilis buvo perrinktas iš naujo. Buvo pakeisti amortizatoriai, pavarų dėžė. Automobilis paruoštas būtent tokiems greičio ruožams, kurie mūsų lauks Švedijoje“.

„Arctic Energy World Rally team“ komandos sportininko teigimu, ekipažo tikslas Švedijoje nėra konkreti pozicija, o daugiau informacijos rinkimas pasaulinio lygmens sporto virtuvėje.

„Švedijoje nepakonkuruosime su vietinėmis žvaigždėmis. Ne veltui jau daug metų būtent šį etapą laimi skandinavai: švedai, norvegai ar suomiai. Mūsų ekipažo pagrindinė užduotis – susirinkti mums neįkainojamą informaciją ateitiems startams ir pasitikrinti savo konkurencingumą su greičiausiais pasaulio lenktynininkais“, – apie tikslus kalbėjo D. Jocius.

Švedijos ralis vyksta nuo 1950 metų. Įdomu, jog pirmąkart ralis buvo surengtas vasarą, po to jis tapo žiemišku. Dažniausiai šį ralį laimėdavo vietos žvaigždės – lenktynininkai iš Švedijos arba Suomijos. Tik kelis kartus ledus pralaužti pavyko pasaulio čempionui Sebastienui Loebui, kuris pergalę pelnė 2004-aisiais, bei pasaulio čempionui Sebastienui Ogier. Pastarasis pegalėmis Švedijos ralyje džiaugėsi 2013, 2015 ir 2016 metais.

Praėjusiais metais šį WRC etapą Švedijoje laimėjo suomis Jari-Matti Latvala, antras buvo estas Ottas Tanakas, o S. Ogier teko džiaugtis trečiąja vieta.