Debiutantas nubėgo į Europos elitą
Net ir jau­nes­nių am­žiaus gru­pių Eu­ro­pos čem­pio­na­tuo­se nė sy­kio ne­da­ly­va­vęs vi­du­ti­nių nuo­to­lių bė­gi­kas Si­mas Ber­ta­šius ta­po slap­tuo­ju Lie­tu­vos rink­ti­nės gink­lu Ber­ly­ne (Vo­kie­ti­ja) vyks­tan­čia­me Eu­ro­pos leng­vo­sios at­le­ti­kos čem­pio­na­te.

60 metų reikėjo laukti, kol Europos čempionato 1500 m bėgime vėl startuos lietuvis. Tuomet legendinis Jonas Pipynė į finalą nepateko, užimdamas 24 vietą. Tai ko nepadarė J. Pipynė, trečiadienį puikiai pavyko S. Bertašiui. Atrankos varžybų trečioje grupėje lietuvis finišavo ketvirtas (3 min. 40,95 sek.) ir pateko į finalą, kuris vyks penktadienį.

Edis Matusevičius: „Turėjau tikslą ietį numesti 82 metrus, bet pirmi bandymai buvo ne tokie drąsūs“.

Bėgimas tapo darbu

Lietuvos rinktinę Berlyne sudaro 27 sportininkai, iš jų net dvylika – tokio rango varžybų debiutantai. Vienas jų – 24-erių S. Bertašius, neseniai tapęs Lietuvos čempionu ir vien birželį triskart pagerinęs 1500 m bėgimo šalies rekordą.

„Simas Bertašius yra puikios sportinės formos, jis visą sezoną demonstravo puikius rezultatus. Tikiuosi, kad jam ir Berlyne pavyks puikiai pasirodyti“, – prieš čempionatą apie vilčių teikiantį bėgiką sakė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

„Normatyvą įvykdžiau sezono pradžioje, todėl prie minties, kad dalyvausiu aukščiausio rango varžybose Europoje, turėjau laiko priprasti. Europos čempionate finalas yra įmanomas“, – savo jėgomis prieš kelionę į Berlyną tikėjo S. Bertašius.

Juozapo Garalevičiaus auklėtinis sakė, jog šiuos metus skyręs vien tik sportui ir galbūt kai kam keistas toks sprendimas pasiteisino – gerino Lietuvos rekordus, įvykdyti žemyno pirmenybių normatyvą. „Rezultatai vis kyla, o pats bėgimas, anksčiau buvęs tik hobiu, dabar tampa gyvenimo šaltiniu“, – naują gyvenimo būdą apibendrino S. Bertašius.

Finale išvysime ir dar vieną lietuvį – 22 metų ieties metiką Edį Matusevičių. Atrankos varžybų A grupėje jis užėmė ketvirtą vietą, trečiuoju bandymu ietį nusviedęs 81,08 metro (pirmas bandymas – (79,45, antras – 79,49 m). Į finalininkų dvyliktuką E. Matusevičius pateko aštuntu rezultatu.

„Turėjau tikslą ietį numesti 82 metrus (toks buvo kvalifikacinis normatyvas – red.), bet pirmi metimai buvo ne tokie drąsūs“, – po varžybų sakė sportininkas. Prieš dvejus metus Europos čempionate jis užėmė 21 vietą.

Yra pagrindo tikėtis medalių

Bene labiausiai trečiadienį nuvylė trišuolininkės Dovilės Dzindzaletaitės pasirodymas. 2015-ųjų Europos iki 23 metų čempionė kvalifikacinėse varžybose toliausiai nušoko 13,75 metro ir tarp 29 dalyvių užėmė 23 vietą.

Pirmą kartą Europos čempionato 200 m bėgimo rungtyje Lietuva turėjo savo atstovą. Tačiau Gediminas Truskauskas pusfinalio nepasiekė. Jo laikas (21,11 sek.) tarp 30 atrankos varžybose dalyvavusių sprinterių buvo dvidešimtas.

Edis Matusevičius: „Turėjau tikslą ietį numesti 82 metrus, bet pirmi bandymai buvo ne tokie drąsūs“.AFP/Scanpix nuotrauka

Dvi lietuvės trečiadienį varžėsi 400 m bėgime: Modesta Justė Morauskaitė užėmė 18 vietą (52,68 sek.), o Eva Misiūnaitė – 31-ąją (54,02 sek.). Tačiau šios rungties pusfinalyje turėsime mūsų krašto atstovę – Agnė Šerkšnienė pagal sezono rezultatus įgijo teisę startuoti iškart pusfinalyje.

„Nepamenu tokio atvejo, kad būtų rinktinėje būtų tiek daug debiutantų, – „Lietuvos žinioms“ sakė LLAF generalinė sekretorė N. Medvedeva. – Anksčiau į žemyno pirmenybes vykdavo žmonės, turintys didesnį patirties bagažą. Mes jau tą krizę, kurią turėjome ne vienus metus, išgyvenome. Dabar eisime vėl į priekį“.

Paklausta, kokie tikslai Europos čempionate keliami sportininkas, ji atsakė: „Kaip visada tikimės geriausių rezultatų. O šiemet turime pagrindo to tikėtis. Galbūt net ne iš vieno sportininko. Viskas, be abejo, priklausys nuo jų pačių. Jie pasirengę puikiai. Dabar tik sėkmės klausimas – ar pavyks parodyti, ką jie geriausio gali šiandien. Niekada nesinori niekam iš anksto kabinti medalių, tai nepatinka ir sportininkams. Bet dauguma, kas domisi lengvąja atletika, apdovanojimų tikisi iš Andriaus Gudžiaus, Airinės Palšytės, A. Šerkšnienės, Brigitos Virbalytės-Dimšienės“.