Daugiausia smalsuolių susirinko į muštynes Filipinuose
Tarp­tau­ti­nė krep­ši­nio fe­de­ra­ci­ja (FI­BA) džiau­gia­si, jog pa­sau­lio vy­rų krep­ši­nio čem­pio­na­to pir­mo at­ran­kos eta­po var­žy­bos su­lau­kė di­de­lio žiū­ro­vų su­si­do­mė­ji­mo.

Pirmame atrankos etape keturiose zonose (Afrikos, Amerikos, Azijos ir Europos) varžėsi 80 rinktinių. Į kitą etapą, kuris prasidės rugsėjo viduryje ir baigsis kitų metų vasario pabaigoje, pateko 60 komandų.

Daugiausia žiūrovų į vienas Europos zonos rungtynes susirinko pirmadienį Helsinkyje stebėti Suomijos ir Islandijos rinktinių dvikovos. „Hartval“ arenoje rungtynes, kurias šeimininkai laimėjo 91:77, stebėjo 12 183 žiūrovai. Toks krepšinio gerbėjų susidomėjimas neatsitiktinis – ši dvikova suomiams, kaip ir islandams, buvo gyvybės klausimas – laimėjusi ekipa užsitikrina vietą antrame kvalifikacijos etape. Prie suomių sėkmės labiausiai prisidėjo 28 taškus pelnęs Lauri Markkanenas.

Absoliučiai daugiausia per keturis žemynus vieną susitikimą žiūrėjo net 23 500 šios sporto šakos gerbėjų. Tiek jų susirinko Filipinų mieste Bulakane į muštynėmis išgarsėjusį susitikimą su Australija. Tai buvo kova dėl pirmos vietos grupėje. Susitikimas buvo nutrauktas, pergalė įskaityta Australijai 89:53.

Kaip jau rašėme, šis susitikimas buvo nutrauktas dėl masinių muštynių. Jos prasidėjo, kai baigiantis trečiam kėliniui filipinietis Rogeris Ray Pogoy pastūmė jį dengusį australą Christopherį Jamesą Gouldingą. Pastarąjį užstojo Danielis Kickertas, sudavęs varžovui alkūne. Netrukus santykius kumščiais aiškintis pradėjo abiejų komandų žaidėjai ir aptarnaujantis personalas, buvo mėtomos kėdės. Teisėjai diskvalifikavo keturis australus ir devynis filipiniečius. Kadangi vienas šeimininkų žaidėjas buvo surinkęs penkias pražangas, rungtynės buvo tęsiamos žaidžiant penkiems australams prieš du filipiniečius. Galiausiai susitikimas buvo nutrauktas.

Amerikos zonoje anšlaginės buvo devynios rungtynės iš 30. Paskutinių dviejų turų susitikimus birželio pabaigoje ir liepos pradžioje Amerikos zonos arenose stebėjo 71 tūkst. žiūrovų, tuo metų vasarį rinktinių dvikovas salėse matė tik 57 tūkst. gerbėjų.

Didelio palaikymo pirmadienį sulaukė Puerto Riko krepšininkai: 9067 žiūrovų minia šeimininkams padėjo 84:79 nugalėti Meksikos rinktinę. Tiek žiūrovų į rungtynes susirinko suintriguoti Meksikos komandos pasirodymo: prieš tai meksikiečiai sensacingai 78:70 nugalėjo JAV rinktinę.

Dominikos Respublikos krepšinio gerbėjai miniomis traukė palaikyti savo komandos per rungtynes su Bahamais. Permainingoje akistatoje, kurią stebėjo 8000 žiūrovų, 82:83 triumfavo svečiai.

Priminsime, jog po pirmo pasaulio čempionato atrankos etapo paskutines vietas grupėse užėmė ir pasirodymą baigė Baltarusija, Švedija, Kosovas, Rumunija, Belgija, Islandija, Austrija ir Didžioji Britanija (Europos zona), Paragvajus, Kolumbija, Kuba ir Bahamai (Amerikos zona), Honkongas, Taivanas, Indija ir Irakas (Azijos zona), Gvinėja, Uganda, Kongas ir Mozambikas (Afrikos zona).