Darvydas Šernas: „Kai tokie rezultatai, nuotaikos prastos“
Lie­tu­vos rink­ti­nė bai­gė be­veik tri­jų sa­vai­čių tre­ni­ruo­čių sto­vyk­lą Es­ti­jo­je, Lie­tu­vo­je, Ru­si­jo­je ir Len­ki­jo­je. Pa­sku­ti­nė­se rung­ty­nė­se Ed­ga­ro Jan­kaus­ko va­do­vau­ja­ma na­cio­na­li­nė ko­man­da Var­šu­vo­je ste­bint dau­giau nei 50 tūkst. žiū­ro­vų 0:4 ne­at­si­lai­kė prieš pa­sau­lio čem­pio­na­to da­ly­vę Len­ki­jos rink­ti­nę.

„Aiškiai matėsi meistriškumo skirtumas, – sakė E. Jankauskas. – Jautėsi įtampa, galbūt aplinka darė įtaką mūsų žaidimui. Per daug klydome, per lėtai priiminėjome sprendimus. Taip žaidžiant su komanda, kuri yra aštunta FIFA reitinge ir važiuoja į pasaulio čempionatą, sunku ką nors nuveikti. Turėjome kelias progas įmušti, tačiau jų vartininkas gelbėjo komandą, o lenkai savo progas išnaudojo meistriškai“.

Lietuvos rinktinės žaidėjai teigė, kad lenkai pademonstravo kito lygio futbolą.

„Lenkijos futbolininkai rungtyniauja aukščiausio lygio komandose. Kai treniruojiesi ir žaidi gerose komandose, automatiškai ir tavo žaidimas tampa geresnis, geriau realizuoji progas, – tvirtino saugas Arvydas Novikovas. – Žaidėme su stipriais varžovais, kurie už kelių dienų pradės kovas pasaulio čempionate. Jie parodė savo jėgą, o mums dar yra daug kur tobulėti“.

Daugiausia progų Varšuvos stadione turėjęs puolėjas Darvydas Šernas apgailestavo, jog tai buvo tik progos, o ne įvarčiai. „Lenkijos rinktinė yra aukšto lygio, puikūs vartininkai. Dariau viską, kad įmuščiau, bet...“, – sakė D. Šernas.

Jo teigimu, kad Lietuvai dar reikia labai daug dirbti norint išauginti didelio meistriškumo žaidėjus.

„Dirbome daug, tačiau kai tokie rezultatai, nuotaikos – prastos, W mintimis dalijosi puolėjas. – Sunku teisti Lietuvos futbolininkus, nes lenkų lygis gerokai aukštesnis, reikia daug dirbti ir tikėtis, kad ateityje turėsime tokių žaidėjų kaip Robertas Lewandowskis“.

Per šias rungtynes buvo naudojama VAR sistema, kuri leidžia teisėjams dar kartą įvertinti abejotiną epizodą arba sprendimą. Ji leido užfiksuoti lenkų įvartį, kai nuo skersinio kamuolys nusileido jau už vartų linijos, neįskaityti Grzegorzo Krychowiako kulnu įmušto kamuolio į lietuvių vartus bei paskirti baudinį, kai Algis Jankauskas sužaidė ranka.

26 minutę dėl traumos aikštę teko palikti Lietuvos kapitonui Fiodorui Černychui, jį pakeitė Justas Lasickas.

Statistika

Lenkija – Lietuva 4:0 (2:0). „PGE Narodowy“ stadionas, Varšuva. Teisėjas Kevinas Blomas (Nyderlandai). Įvarčiai: R. Lewandowskis (19 ir 33 min.), D. Kownackis (70), J. Blaszczykowskis (82 – iš 11 m baudinio).