Dar vieno stebuklo vokiečiai nesukūrė
Vo­kie­ti­jos le­do ri­tu­li­nin­kai bu­vo per žings­nį nuo is­to­ri­nio trium­fo olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se, ta­čiau sen­sa­ci­ja ne­įvy­ko. Jų var­žo­vai fi­na­le Ru­si­jos olim­pi­nių at­le­tų rink­ti­nė (OAR) iš­plė­šė per­ga­lę po pra­tę­si­mo re­zul­ta­tu 4:3 ir lai­mė­jo auk­so me­da­lius.

Dramatiškame ir kupiname įvykių finale žiūrovai išvydo lygiavertę dvikovą. Atsilikdami nuo varžovų vokiečiai sugebėjo persverti rezultatą ir pirmauti 3:2. O likus žaisti daugiau nei dvi minutes, prasižengė rusas Sergejus Kalininas ir paliko savo komandą kautis mažuma.

Netrukus OAR rinktinės treneris Olegas Znarokas griebėsi šiaudo ir vartininką Vasilijų Košečkiną pakeitė aikštės žaidėju, taip išlygindamas jėgų santykį ant ledo. Rizika pasiteisino: likus žaisti 56 sekundes, Nikita Gusevas išlygino rezultatą (3:3).

„Smūgis į vartus pavyko puikiai. Toliau viskas buvo lyg įjungus autopilotą. Iš laimės norėjau tik čiuožti. Bet kur, bet kuria kryptimi.“

Pratęsimo 10-ąją minutę (69:40) rusų ledo ritulininkai pasinaudojo kiekybiniu pranašumu, ir Kirilas Kaprizovas pelnė auksinį įvartį, kuris jo komandai lėmė olimpinių čempionų titulą – 4:3.

„Gavau gerą perdavimą iš Nikitos Gusevo, ir smūgis į vartus pavyko puikiai. Toliau viskas buvo lyg įjungus autopilotą. Iš laimės norėjau tik čiuožti. Bet kur, bet kuria kryptimi“, – triumfo akimirką prisiminė 20-metis K. Kaprizovas.

Ši pergalė išskirtinai svarbi rusų veteranui 39-erių Pavelui Daciukui. Jis tapo 28-uoju ledo ritulininku, įstojusiu į vadinamąjį „Trigubo aukso“ klubą. Jame yra žaidėjai, laimėję tris svarbiausius ledo ritulio turnyrus – olimpines žaidynes, pasaulio čempionatą ir NHL pirmenybes. Pasaulio čempionu P. Daciukas tapo 2012 metais, o NHL titulą laimėjo du kartus, atstovaudamas Detroito „Red Wings“ klubui (2002 ir 2008 m.).

„Dabar turėsiu sugalvoti naują gyvenimo svajonę, nes visos ligšiolinės jau išsipildė“, – džiaugėsi Rusijos ledo ritulio žvaigždė.

„P. Daciukas šiame turnyre mums buvo pavyzdys, iš jo išmokome labai daug. Džiaugiuosi, kad jis ir Ilja Kovolčiukas pagaliau laimėjo aukso medalius, juk rungtyniavo jau penktose olimpinėse žaidynėse“, – sakė K. Kaprizovas.

Nors Vokietijos rinktinė finalą pralaimėjo apmaudžiai, ji nusipelnė daug pagyrų dėl puikaus pasirodymo Pjongčange ir pirmą kartą laimėtų olimpinių sidabro medalių. Pakeliui į finalą vokiečiai olimpiados atkrintamosiose varžybose eliminavo švedus bei kanadiečius, taip sukurdami dvi didžiules sensacijas.

„Akivaizdu, kad komanda nusivylusi, nes iki aukso mums trūko 50 sekundžių. Tačiau turnyras buvo sėkmingas, visi puikiai atlikome savo pareigą. Kiekvienose rungtynėse išnaudojome visą potencialą. Ir ta antroji vieta vis tiek atrodo kaip mažas stebuklas“, – teigė Vokietijos rinktinės gynėjas Moritzas Mulleris.

Lyg nujausdama būsimą sėkmę, Vokietijos ledo ritulio federacija dar prieš olimpiadą pratęsė sutartį su rinktinės treneriu Marco Sturmu iki 2022-ųjų.

„Pagrindinis M. Sturmo pranašumas yra tas, kad jis siekia laimėti kiekvienas rungtynes. Nesvarbu, su kokiais varžovais žaistume. Anksčiau turėjome trenerių, kurie prieš rungtynes su Kanda sakydavo: nagi, vyrukai, eikite ir pasimėgaukite rungtynėmis. Bet M. Sturmas pasiunta, jei mes atsiliekame nuo varžovų. Šią kovotojo dvasią treneris įskiepijo visai komandai, – tvirtino M. Mulleris. – Prieš olimpiadą nemanėme, kad laimėsime sidabrą. Tačiau norėjome garsiai pareikšti apie save. Pasitikėjimas savimi ir kovingumas nuvedė mus iki finalo. Manau, kad galime tuo didžiuotis.“

Bronzos medalius olimpiadoje laimėjo Kanados ledo ritulininkai. Jie mažajame finale 6:4 įveikė Čekijos komandą.

Statistika

Finalas. OAR – Vokietija 4:3 (1:0, 0:1, 2:2, 1:0). V. Voinovas (19:59), N. Gusevas (53:21), N. Gusevas (59:04), K. Kaprizovas (69:40); F. Schutzas (29:32), D. Kahunas (53:31), J. Mulleris (56:44). Smūgiai į vartus 30 ir 25, baudos minutės 4 ir 6.

Dėl 3 vietos. Kanada – Čekija 6:4 (3:1, 0:0, 3:3). A. Ebbettas (8:57, 45:50), Ch. Kelly (9:28, 49:37), D. Roy (15:57), W. Wolskis (55:23); M. Ružička (09:13), J. Kovaras (46:36), R. Červenka (56:26, 57:55). Smūgiai į vartus 26 ir 34, baudos minutės 6 ir 4.

Galutinė rikiuotė: 1. OAR, 2. Vokietija, 3. Kanada, 4. Čekija, 5. Švedija, 6. Suomija, 7. JAV, 8. Norvegija, 9. Slovėnija, 10. Šveicarija, 11. Slovakija, 12. Pietų Korėja.

Rezultatyviausi žaidėjai: N. Gusevas 12 tšk. (OAR, 4 įvarčiai ir 8 rezultatyvūs perdavimai), K. Kaprizovas 9 (OAR, 5 ir 4), E. Tolvanenas 9 (Suomija, 3 ir 6), I. Kovalčiukas 7 (OAR, 5 ir 2), P. Hageris 7 (Vokietija, 3 ir 4).