Dar vienas nuostolingas PSG klubo sezonas
Šim­tus mi­li­jo­nų eu­rų kas­met nau­jiems fut­bo­li­nin­kams iš­lei­džian­tis Pra­ncū­zi­jos klu­bas Par­yžiaus PSG tarp­tau­ti­nė­je are­no­je ir vėl li­ko tuš­čio­mis.

Daugkartinius Prancūzijos čempionus remia investuotojai iš Kataro. Jie praėjusią vasarą vien už Neymarą ir Kylianą Mbappę sumokėjo 402 mln. eurų. Tačiau norimų rezultatų tai nedavė – PSG antrą sezoną iš eilės Čempionų lygoje krito aštuntfinalyje.

Unai Emery: „Norime laimėti šį turnyrą greitai. Tačiau būsime kantrūs ir kursime komandą, kuri gali laimėti ateityje.“

Paryžiuje dominavo „Real“

Pernai PSG klubą Čempionų lygoje eliminavo „Barcelona“, o šiemet kelią tolyn jam užkirto kitas Ispanijos klubas Madrido „Real“.

Po pralaimėjimo Ispanijoje rezultatu 1:3 Paryžiaus klubui namie buvo reikalinga pergalė dviejų įvarčių skirtumu. Tačiau be traumuoto Neymaro žaidžiantys Prancūzijos pirmenybių lyderiai pralaimėjo 1:2.

Pagrindiniai įvykiai šiame mače vyko po pertraukos. 50 min. baudos aikštelėje be priežiūros paliktas „Real“ lyderis Cristiano Ronaldo nubaudė varžovus už aplaidumą, išvesdamas savo komandą į priekį. Portugalas įmušė devintoje Čempionų lygos dvikovoje iš eilės ir pakartojo olando Ruudo van Nistelrooy'aus 2003 metais užfiksuotą pasiekimą.

Antro kėlinio viduryje PSG liko kovoti ne visos sudėties – už ginčus su teisėju antra geltonoji kortelė buvo parodyta šeimininkų gynėjui Marco Verratti.

71 min. Paryžiaus klubui nedidelės vilties suteikė Edinsono Cavani išlyginamasis įvartis. Tačiau likus žaisti 10 minučių „Real“ susigrąžino savo pranašumą, kai po rikošeto pasižymėjo Casemiro (1:2). Po šio epizodo PSG žaidėjai kapituliavo ir nuleido rankas.

Padėka auklėtiniams

Po rungtynių „Real“ treneris Zinedine'as Zidane'as sveikino savo komandą su puikiu žaidimu ir teigė, kad iš anksto numatytas planas buvo įvykdytas 100 procentų. „Sužaidėme labai geras rungtynes – nuo pat pradžių spaudėme varžovus. Esu laimingas, nes tiek rungtynes pradėję futbolininkai, tiek juos pakeitę žaidėjai rungtyniavo idealiai“, – kalbėjo jis.

Z. Zidane'ui tai buvo savotiška atgaiva po nesėkmių ruožo Ispanijos čempionate. Ten „Real“ po 27 turų yra tik trečias ir nuo pagrindinės savo varžovės „Barcelonos“ atsilieka net 15 taškų skirtumu.

„Paryžiuje žaisti visuomet sunku. Bet svarbiausia, kad žaidėjai tikėjo tuo, ką mes, treneriai, jiems sakėme. Visgi PSG nėra silpna ir lengvai įveikiama komanda“, – pasakojo treneris.

Nors rėmėjai iš Kataro per šešerius metus į PSG investavo daugiau nei 1 mlrd. eurų, šis klubas Čempionų lygoje toliau ketvirtfinalio etapo nenukeliavo.

„Mes norime laimėti šį turnyrą greitai. Tačiau būsime kantrūs ir kursime komandą, kuri gali laimėti ateityje. Esu tikras, kad vieną dieną PSG sirgaliai pamatys savo komandos triumfą Čempionų lygoje“, – vylėsi Paryžiaus klubo treneris Unai Emery.

Nors šis sezonas Paryžiaus klubo investuotojams virto dar vienu nusivylimu, jie teigė neskubėsiantys „kapoti galvų“ ir sprendimą dėl U. Emery ateities paskelbs emocijoms atslūgus.

„Liverpool“ grįžta

Kartu su „Real“ į Čempionų lygos ketvirtfinalį ketvirtadienį prasibrovė ir anglų klubas „Liverpool“, į tolesnį etapą patekęs nepalyginti lengviau. Pirmose aštuntfinalio rungtynėse „Liverpool“ Portugalijoje 5:0 sutriuškino „Porto“ klubą, tad namie tereikėjo neiššvaistyti tokio solidaus pranašumo. Minimali užduotis pavyko – atsakomąsias rungtynes savo stadione anglai baigė lygiosiomis 0:0.

Praeityje penkis sykius Čempionų lygą laimėjęs Liverpulio klubas šio turnyro ketvirtfinalį pasiekė pirmą kartą nuo 2009 metų. Tačiau klubo treneris Jurgenas Kloppas sako, kad to nederėtų laikyti sensacija.

„Nenoriu nieko prognozuoti ar žadėti – mes tiesiog žaidžiame ir tikimės pergalių per kiekvienas rungtynes. Kiekvienas atkrintamųjų varžybų etapas yra nenuspėjamas ir nereikėtų nustebti, jei „Liverpool“ patektų į pusfinalį“, – aiškino J. Kloppas.

Statistika

PSG (Prancūzija) – „Real“ (Ispanija) 1:2 (0:0). Paryžius, 46 585 žiūrovai. Teisėjas – F. Brychas (Vokietija). Įvarčiai – E. Cavani (71); C. Ronaldo (51), Casemiro (80). Pirmosios rungtynės – 1:3.

„Liverpool“ (Anglija) – „Porto“ (Portugalija) 0:0. Liverpulis, 48 768 žiūrovai. Teisėjas – F. Zwayeris (Vokietija). Pirmosios rungtynės – 5:0.