Danijos rankininkai tapo planetos čempionais
Pa­sau­lio vy­rų ran­ki­nio čem­pio­na­tas bai­gė­si vie­nų iš tur­ny­ro šei­mi­nin­kų da­nų trium­fu. Jie fi­na­le 31:22 (18:11) nu­ga­lė­jo Nor­ve­gi­jos ran­ki­nin­kus.

Viso čempionato metu taip nė vieno pralaimėjimo ir nepatyrę danai jau per pirmąjį rungtynių kėlinį sugebėjo atitrūkti nuo varžovų. Norvegai pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje (3:2), vėliau danai pabėgo nuo oponentų. Nors didžiąją pirmojo kėlinio dalį svyravo 2–3 įvarčių skirtumas, jo pabaigoje danai sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir atitrūko iki 7 įvarčių (18:11).

Antrame kėlinyje norvegams atsitiesti jau nepavyko. Užtikrintai žaidę danai keliskart buvo padidinę pranašumą net iki 11 įvarčių ir tik rungtynių pabaigoje norvegams pavyko kiek sumažinti atsilikimą, tačiau intrigos mačo pabaigoje nebuvo. Danai šventė užtikrintą pergalę 31:22.

Danai savo kolekcijoje turėjo Europos ir olimpinius aukso medalius, tačiau pasaulio čempionatų finalai jiems būdavo nesėkmingi. Iki tol danai buvo pralaimėję net tris pasaulio čempionatų finalus, tačiau šiemet laimėję visas 10 pirmenybių rungtynių pirmą kartą pasidabino aukso medaliais.

Finaliniame mače danų gretose žibėjo Mikkelas Hansenas, kuris pelnė 7 įvarčius, 5 pridėjo Mortenas Olsenas. Norvegų gretose pelnęs 8 įvarčius rezultatyviausias buvo Magnusas Jondalis.

Prieš didįjį finalą Herningo (Danija) arenoje įvyko kova ir dėl trečiosios vietos. Priešingai nei didžiajame finale, čia intriga išsilaikė iki pat rungtynių pabaigos. Pasaulio čempionų titulą gynusi Prancūzijos rinktinė šįmet liko trečia, jie mažajame finale 26:25 (17:12) įveikė kitą čempionato šeimininkę – Vokietiją.

Tai buvo paskutinis pasaulio čempionatas, kuriame varžėsi 24 rinktinės, kadangi kitose planetos pirmenybėse jau dalyvaus 32 nacionalinės ekipos iš viso pasaulio. Taip pat pirmą kartą čempionatas organizuotas dvejose šalyje – Danijoje ir Vokietijoje.