Danielis Ricciardo atsigriebė po techninių problemų
Mo­no­to­niš­kai vy­ku­sias „For­mu­lės-1“ pa­sau­lio čem­pio­na­to tre­čio­jo eta­po lenk­ty­nes Ki­ni­jo­je, Šan­cha­jaus tra­so­je iš es­mės pa­kei­tė sau­gos au­to­mo­bi­lio fa­zė, po ku­rios var­žy­bo­se trium­fa­vo aus­tra­las Da­nie­lis Ric­ciar­do („Red Bull“), sa­vo pa­si­ro­dy­mą pra­dė­jęs iš šeš­to­sios po­zi­ci­jos.

Tai pirmoji D. Ricciardo pergalė šį sezoną. Po jos australas netvėrė džiaugsmu, nes ankstesnėse sezono lenktynėse jo bolidas su „Renault“ varikliu turėjo techninių problemų. Net ir Kinijoje per treniruotes sugedo jo variklio turbina, o mechanikai gedimą pašalino prieš pat kvalifikacinius važiavimus.

„Lenktynės, kuriose man pavyksta nugalėti, niekada nebūna nuobodžios. Prieš parą atrodė, kad dėl turbinos gedimo gali tekti startuoti iš rikiuotės galo. Bet mechanikai atliko didžiulį darbą. Tai jų dovana man. O lenktynės buvo beprotiškos“, – po pergalės triumfavo D. Ricciardo.

Kvalifikacinėse varžybose Šanchajuje geriausiai pasirodė vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Startavęs iš pirmosios pozicijos, jis kurį laiką pirmavo. Tiesa, „Ferrari“ komanda sudelsė pakviesti vokietį pasikeisti padangų ir po šios procedūros į trasą jis sugrįžo už suomio Valtteri Botto („Mercedes“).

Situacija pasikeitė po saugos automobilio pasirodymo, kurį iššaukė dviejų „Toro Rosso“ lenktynininkų prancūzo Pierre'o Gasly ir naujazelandiečio Brendono Hartley susidūrimas. Pasinaudojęs laikinai sulėtėjusiu lenktynių tempu, D. Ricciardo pasikeitė padangas ir vėliau nesunkiai aplenkė visus varžovus.

Antras finišavo V. Bottas (+8,894 sek.), trečias – kitas suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“, +9,637).

Tuo metu S. Vetteliui toliau nesisekė – viename posūkių į jį atsitrenkė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Vokietis lenktynes baigė pažeista mašina ir finišavo tik aštuntas. Praėjusių metų čempionas britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) užėmė 4 vietą. Už avarijos sukėlimą 10 sekundžių baudą gavęs M. Verstappenas liko 5-as.

Dėl aršaus agresyvaus vairavimo 20-metis M. Verstappenas sulaukia daug kritikos, tačiau keisti savo manierų neketina: „Ne viskas klostosi taip, kaip aš norėčiau. Bet ar dėl to turėčiau pakeisti vairavimo stilių? Nemanau.“

Po trijų etapų čempionato lyderio poziciją išsaugojo S. Vettelis, turintis 54 taškus. Toliau rikiuojasi L. Hamiltonas (45), V. Bottas (40) ir D. Ricciardo (37).

Ketvirtosios „Formulės-1“ sezono lenktynės vyks balandžio 29 dieną Azerbaidžano sostinės Baku gatvėse įrengtoje trasoje.