Danas Rapšys – pasaulio čempionas
Jau pir­mą pa­sau­lio plau­ki­mo čem­pio­na­to trum­pa­ja­me ba­sei­ne (25 m) Ki­ni­jo­je die­ną Lie­tu­vos at­sto­vas ta­po pa­sau­lio čem­pio­nu.

Aukso medalį 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo

Danas Rapšys. 23-ejų lietuvis finale nuo pat pradžių gerokai atitrūko nuo konkurentų ir visą distanciją išlaikė šį atstumą. D. Rapšio laikas – 3 min. 34,01 sek. Tai – ir pasaulio čempionatų ir Lietuvos rekordai.

Ankstesnis šalies rekordas priklausė taip pat D. Rapšiui, kurį jis pagerino ryte vykusiose atrankos varžybose. Tuomet 400 m jis nuplaukė per 3 min. 36,65 sek.

Sidabro medalį šiame nuotolyje iškovojo norvegas Henrikas Christiansenas (3:36,64), bronza atiteko italui Gabrielei Detti (3:37,54).

Šalies vadovai sveikina plaukiką Daną Rapšį, Pasaulio plaukimo čempionate Kinijoje trumpajame baseine iškovojusį auksą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikinime sako, kad įspūdinga pergalė yra didelis visų sportininko pastangų įvertinimas, kartu įrašantis Lietuvos vardą į pasaulio sporto istoriją.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pažymi, kad „D. Rapšio užsidegimas drąsiai ir tikslingai siekti savo tikslų įkvepia ne vieną lietuvį“.

„Ačiū, Danai, kad garsinate Lietuvos vardą ir priverčiate sporto sirgalių širdis plakti smarkiau“, – sportininką su pergale sveikina premjeras Saulius Skvernelis.