Dakaro vilkas kels aukštesnius tikslus
Ge­riau­sią Lie­tu­vos lenk­ty­ni­nin­kų re­zul­ta­tą Da­ka­ro ra­lio is­to­ri­jo­je pa­sie­kęs ir 12 vie­tą užė­męs An­ta­nas Juk­ne­vi­čius su štur­ma­nu Da­riu­mi Vai­čiu­liu nak­tį į an­tra­die­nį grį­žo na­mo.

Nepaisydami stingdančio šaltuko ir vėlyvo paros meto, „Craft Bearings“ komandos ekipažą Vilniaus oro uoste pasitiko minia gerbėjų, taip pat trimitų ir būgnų orkestras.

A. Juknevičius prisipažino, kad tokie sutikimai juos jaudina labiau nei startai kiekviename Dakaro ralio greičio ruože.

Šį Dakaro ralį baigė tik 43 automobilių ekipažai iš 105. Bolidu „Toyota Hilux“ važiavę A. Juknevičius ir D. Vaičiulis aplenkė ne tik kitus lietuviškus ekipažus – Vaidotą Žalą su Sauliumi Jurgelėnu (18 vieta) bei Benediktą Vanagą su Sebastianu Rozwadowskiu (30).

Už jų nugaros liko tokie ralio meistrai kaip čilietis Borisas Garafuličius (13), suomis Mikko Hirvonenas (19), argentinietis Orlando Terranova (20), prancūzas Cyrilas Despres (31) ir daugelis kitų.

„Visi kalba, kad šis Dakaro ralis buvo sudėtingiausias, sunkus ar net pragariškas, bet aš taip jo nepavadinčiau. Matėte, kokie laimingi kiekvieną dieną išlipdavome iš mašinos – kai važiuoji į Dakarą, tu nuo to sunkumo ir nuo iššūkių tiesiog „kaifuoji“, – juokėsi A. Juknevičius.

Jis gyrė ne tik šturmaną D. Vaičiulį, su kuriuo Dakarą įveikė antrus metus iš eilės. A. Juknevičius dėkojo visiems „Craft Bearings“ komandos nariams: „Visi, ne tik mes su Dariumi, dirbo savo darbą ir jį darė labai gerai – nuo mechanikų, logistų, palaikymo, žiniasklaidos komandų iki kiekvieno, kuris stebėjo ir palaikė Lietuvoje, todėl ir rezultatas – įspūdingas. Nežinau, ar tai Lietuvos šimtmetis, ar kitos priežastys, bet tikrai jautėsi labai intensyvus tautiečių susitelkimas ir vieningas palaikymas.“

Iki šiol nė vienam Baltijos šalių lenktynininkui nebuvo pavykę Dakaro ralyje patekti į pirmą 20-tuką, tad A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio pasiekta 12 vieta atrodo itin solidžiai.

Jau 9-ame Dakaro ralyje važiavęs A. Juknevičius prasitarė, kad į legendines varžybas dar tikisi sugrįžti. Ir ne tam, kad mėgautųsi važiavimu, o siektų dar aukštesnės pozicijos.

„Vėl į Dakarą tikrai nevažiuotume turistauti. Jei važiuosime, tai kovoti ir toliau kelti kartelę aukštyn.“

„Mes su D. Vaičiuliu vėl į Dakarą tikrai nevažiuotume turistauti. Jei važiuosime, tai kovoti ir toliau kelti kartelę aukštyn. Tik man prireiks visų tautiečių pagalbos įkalbėti Darių dar kartą važiuoti su manim“, – juokėsi 43-ejų A. Juknevičius.

Antra vertus, norint kilti dar aukščiau, lietuviams reikėtų naujesnės technikos. Visureigis“Toyota Hilux“, kuriuo jie pasiekė 12 vietą, yra šešerių metų senumo – tai pat seniausia mašina iš visų greičiausiųjų.

„Reikės labai rimtai išanalizuoti, ar galime dar pagreitėti. Mus pasveikinęs BMW vadovas juokėsi, kad su tokia sena mašina padarėme kažkokią nesąmonę“, – teigė A. Juknevičius.

Į Lietuvą antradienį grįžo ir B. Vanagas, Dakarą įveikęs 5 kartą per 6 metus. 30-oji vieta jo ir šturmano S. Rozwadowskio pernelyg nepradžiugino, tačiau B. Vanagas į Dakaro ralį taip pat dar žada sugrįžti.

Trečiasis Dakaro užkariautojas iš Lietuvos V. Žala savo planus atskleis artimiausiu metu.