Dakare – kūlversčiais per kopas
Pie­tų Ame­ri­ko­je pra­si­dė­ju­sia­me 40-ame Da­ka­ro ra­lio ma­ra­to­ne sa­vait­ga­lio iš­ban­dy­mus at­lai­kė vi­si ke­tu­ri lie­tu­viš­ki eki­pa­žai, nors ne vi­siems pa­vy­ko iš­veng­ti prob­le­mų.

Jau pirmuose greičio ruožuose su sunkumais susidūrė Benediktas Vanagas. Pirmą lenktynių dieną dėl „Toyotos“ bolido degalų sistemos gedimo į etapo finišą jį partempė sunkvežimis.

Antrą dieną B. Vanagas su šturmanu Sebastianu Rozwadowskiu patyrė, ką reiškia būti besiverčiančiame automobilyje. Mėgindamas įveikti smėlio kopą, ekipažas nepasirinko saugaus greičio ir vertėsi per priekį, o į etapo finišą atvyko be priekinio mašinos stiklo.

Po dviejų varžybų dienų B. Vanago ekipažas buvo 43-ias. Antano Juknevičiaus ekipažas klasifikuotas 20-as, Vaidoto Žalos – 24-as. Motociklininkas Balys Bardauskas važiavo rikiuotės gale (122).

Klastingas Dakaro ralis ir smėlio kopos neatleidžia net menkiausių klaidų.

Jau antrame etape savo pasirodymą varžybose apmaudžiai baigė lyderių grupės narys amerikietis Bryce'as Menziesas iš „X-Raid“ komandos. Jis nepataisomai sudaužė savo „Mini“ bolidą.

„Labai liūdna pasitraukti iš Dakaro tokiu būdu, po klaidos ir nelemtos avarijos. Siunčiu linkėjimus savo šturmanui Pete Mortensenui, susižeidusiam čiurną. Apmaudu, bet mes grįšime 2019-aisiais“, – sakė B. Menziesas.

Smėlio kopą lyg trampliną įveikti bandęs ir skaudžiai kritęs portugalų motociklininkas Joaquimas Rodriguesas patyrė sunkią traumą. Jam diagnozuotas penkto stuburo slankstelio lūžis.

J. Rodriguesas iš trasos į ligoninę buvo išgabentas medikų sraigtasparniu. Pranešama, kad jo būklė stabili, bet sportininko laukia ilga reabilitacija.