Dainius Zubrus reiklus: „Keiskime mąstymą ir siekime dar daugiau“
Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio rink­ti­nė tvir­tais ir už­ti­krin­tais ­žings­niais pa­sie­kė sa­vo tiks­lą bei nu­ga­lė­jo pa­sau­lio IB di­vi­zio­no pir­me­ny­bė­se ­Kau­ne.

Per lemiamas turnyro rungtynes su Estija šeštadienio vakarą mūsiškiai nesusvyravo. Nors ir pirmieji praleido įvartį, vėliau užgulė varžovų vartus ir laimėjo 4:1. Šį triumfą „Žalgirio“ arenoje stebėjo 10,2 tūkst. žiūrovų.

Geriau rungtynes pradėję estai išsiveržė į priekį po savo lyderio Roberto Roobos įvarčio (4:20), kai lietuvių vartininkas Mantas Armalis kurioziškai pametė lazdą. Bet gana greitai (7:38) Nerijus Ališauskas tolimu smūgiu rezultatą išlygino, o Jaunius Jasinevičius (15:20) ir persvėrė.

Antrame kėlinyje šeimininkų persvarą įtvirtino Povilas Verenis (35:58). Kai rungtynių pabaigoje Estijos komanda griebėsi šiaudo vartininką keisdama aikštės žaidėju, varžovus nokautavo ritulį į tuščius vartus pasiuntęs P. Verenis (57:39). Tuomet „Žalgirio“ arenoje susirinkusi minia „sprogo“ iš džiaugsmo – abejonių dėl auksinės pergalės nebeliko.

„Labai geras rezultatas, labai puikus jausmas. Finalo verta dvikova. Estai stengėsi kaip galėjo, bet mes nugalėjome pelnytai ir užtikrintai. Smagu laimėti paskutines rungtynes ir taip garantuoti sau pirmąją vietą“, – džiaugėsi ilgametis NHL žaidėjas 39-erių D. Zubrus.

– Ką galite pasakyti apie šią rinktinę?

– Aš visada tikėjau, kad mūsų komanda gali laimėti. Kartojau vaikinams, kad didžiausiu mūsų priešu ir varžovu galime tapti tik mes patys, jei susvyruotume psichologiškai ir palūžtume. Tikrai gerbiame visus varžovus ir nenurašome jų iš anksto, tačiau visada reikia galvoti pirmiausiai apie save ir tikėti savo jėgomis. Tą mums pavyko padaryti.

– Iš karto po rungtynių apsikabinote su Dariumi Kasparaičiu. Apie ką kalbėjote?

– Nelabai prisimenu. Dabar tai nesvarbu. Esu Dariui labai dėkingas, kad privertė mane sugrįžti į ledo ritulį, ruoštis ir dalyvauti šiame čempionate. 2014 metais šito tikslo man su komanda pasiekti nepavyko, tuomet likome treti. O dabar karjerą baigiu su aukso medaliu. Šių metų komanda daug geresnė už 2014-ųjų rinktinę, o ir Lietuvos ledo ritulys pasiekė aukštesnį lygį. Reikia kilstelėti jį dar labiau ir įsitvirtinti IA divizione.

– Manote, tai pavyks?

– Būtina kelti naujus tikslus ir iššūkius. Mes ilgai ėjome link šio triumfo. Šiemet likome nenugalėti net draugiškose rungtynėse. Sugebėjome įveikti latvius, tegul ir ne stipriausios sudėties. Du kartus įveikėme britus, kurie nugalėjo IA divizione. Tai įrodo, kad viskas įmanoma. Tiesiog mums reikia keisti mąstymą ir reikalauti dar daugiau pergalių iš savęs. Jei kažką laimėjome – nelaikykime to istorine pergale, o žvelkime į priekį ir siekime dar daugiau.