Dainius Adomaitis į dvyliktuką įtraukė du naujokus
Lie­tu­vos vy­rų krep­ši­nio rink­ti­nės vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Dai­nius Ado­mai­tis iš­si­rin­ko ga­lu­ti­nę ko­man­dos su­dė­tį pa­sau­lio tau­rės at­ran­kos rung­ty­nėms su Ita­li­jos ir Kroa­ti­jos rink­ti­nė­mis.

Šiame sąraše du žaidėjai, kurie dar nėra vilkėję vyrų rinktinės marškinėlių. Tai Gytis Masiulis ir Martinas Gebenas.

Kauno „Žalgiriui“ šiuo metu priklausantys krepšininkai atitinkamai gina Klaipėdos „Neptūno“ ir Utenos „Juventus“ garbę. Gytis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate per daugiau nei 20 minučių pelno 8,6 taško ir atkovoja beveik po 6 kamuolius. FIBA Čempionų lygos turnyre per 18 minučių krepšininkas pelno 8,4 taško ir 3,6 karto atkovoja kamuolį.

M. Gebenas LKL pirmenybėse aikštelėje vidutiniškai praleidžia daugiau nei 16 minučių, per jas renka 6,9 taško ir 5,7 karto sugriebia kamuolį.

„Norime pamatyti keletą naujų, jaunų veidų, kurie atstovavo savo amžiaus grupių rinktinėms ir buvo svarbūs jų žaidėjai“, – taip šį mėnesį pristatydamas kandidatų sąrašą sakė rinktinės strategas D. Adomaitis.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovykla prasidės lapkričio 26 dieną Vilniuje, o jau po trijų dienų lietuvių lauks rungtynės Brešos mieste su Italijos rinktine. Gruodžio 2 dieną „Siemens“ arenoje Lietuvos rinktinė antrą kartą susikaus su Kroatijos ekipa.

Rinktinės dvyliktukas

Mantas Kalnietis (Vilerbano ASVEL, Prancūzija)

Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Rytas“)

Renaldas Seibutis (Saragosos „Tecnyconta“, Ispanija)

Adas Juškevičius („Nanterre 92“, Prancūzija)

Jonas Mačiulis (Atėnų AEK, Graikija)

Arnas Butkevičius („Rytas“)

Rokas Giedraitis (Berlyno ALBA, Vokietija)

Edgaras Želionis (Afjonkarahisaro „Afyon“, Turkija)

Eimantas Bendžius („Rytas“)

Gytis Masiulis (Klaipėdos „Neptūnas“)

Martinas Gebenas (Utenos „Juventus“)

Martynas Echodas („Rytas“)