Dainiui Adomaičiui talkins Latvijos specialistas
Vil­niaus „Ry­tas“ pa­si­ra­šė su­tar­tį su stra­te­gu Uviu Hel­ma­niu, ku­ris pa­pil­dys Dai­niaus Ado­mai­čio tre­ne­rių šta­bą. Prieš aš­tuo­ne­rius me­tus krep­ši­nin­ko kar­je­rą bai­gęs 46-erių lat­vis tu­ri pa­tir­ties vy­riau­sio­jo tre­ne­rio bei asis­ten­to par­ei­go­se.

„Tai žmogus, kuri pažįstu gan seniai ir esame kartu dirbę, – apie naująjį kolegą pasakojo D. Adomaitis. – Jis visą save atiduoda darbui, o jo pagrindinė veikla bus tobulinti komandos aukštaūgius. Šioje srityje jis turi sukaupęs nemažai patirties, nes kiekvieną vasarą rengia jauniems žaidėjams individualaus tobulėjimo stovyklas.“

„Ryto“ klubas nepaprastai didelį dėmesį skiria jauniesiems Vilniaus talentams, o šis ėjimas gali padėti sostinės komandai ateityje pasipildyti ir perspektyviais žaidėjais iš kaimyninės Latvijos.

„Turime įvairių minčių ir manome, kad turėdami daugiau informacijos apie aplinkinių šalių talentus praplėsime savo akiratį. Tai gali pagelbėti mums ateityje“, – atskleidė vyriausiasis „Ryto“ strategas.

U. Helmanis beveik dvidešimt metų profesionaliai žaidė krepšinį, sužaidė daugybę rungtynių nacionalinėje Latvijos rinktinėje, o vieną įsimintiniausių karjeros pergalių pasiekė 2005 metais. Tuomet jis padėjo dabartiniam Bambergo klubui „Brose“ iškovoti pirmą Vokietijos čempionato trofėjų per 50 komandos gyvavimo metų.

2010-aisiais U. Helmanis pradėjo trenerio karjerą, o per aštuonerius metus dirbo Latvijoje ir Lenkijoje. Į pastarąją jį pasikvietė D. Adomaitis, o kartu strategai padėjo „Czarni Slupsk“ ekipai užimti aukščiausią klubo istorijoje trečią vietą Lenkijos čempionate.

„Sėkmingai bendradarbiavome Lenkijoje, todėl sulaukiau Dainiaus skambučio prisijungti prie „Ryto“ komandos, – pasakojo treneris iš Latvijos. – Šio Vilniaus klubo tikrai nereikia pristatinėti, nes visi žino apie jį tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Neturėjau jokių dvejonių ir iš karto priėmiau pasiūlymą. Savaime suprantama, jog pagrindinė užduotis bus padėti vyriausiajam treneriui. Turiu nemažai patirties dirbdamas su komandų aukštaūgiais, todėl tikiuosi pagelbėti tobulindamas „Ryto“ žaidėjus.“

„Ryto“ komanda į pirmą stovyklą rinksis rugpjūčio viduryje, o nuo liepos 16-osios sutartį su sostinės klubu turintys žaidėjai dirba pagal individualų planą.