Dailusis čiuožimas valosi nesėkmingo sezono žaizdas
Per pa­sta­ruo­sius tre­jus me­tus Lie­tu­vos čiuo­ži­mo rink­ti­nė pir­mą kar­tą bus to­kia ne­gau­si. Šian­dien Ru­si­jos sos­ti­nė­je Mask­vo­je pra­si­de­dan­čia­me Eu­ro­pos dai­lio­jo čiuo­ži­mo čem­pio­na­te mū­sų kraš­to gar­bę gins trys spor­ti­nin­kai.

Pernai ir užpernai Lietuvai žemyno pirmenybėse atstovavo rekordinės delegacijos – jas sudarė po penkis sportininkus.

Lilija Vanagienė: „Norime pasaulio jaunimo „Grand Prix“ turnyro etapą Kaune surengti be priekaištų ir taip pretenduoti 2021 metais Lietuvoje rengti Europos suaugusiųjų čempionatą.“

Pasak Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentės Lilijos Vanagienės, praėjęs sezonas mūsų sportininkams buvo labai nesėkmingas. Net dvi čiuožėjos – Sauliaus Ambrulevičiaus partnerė Allison Reed (ledo šokiai) ir Nikitos Jermolajevo partnerė Goda Butkutė (porinis čiuožimas) patyrė traumas, dėl jų šios poros nedalyvaus žemyno pirmenybėse Maskvoje.

Tad šių metų Europos pirmenybėse šalies garbę gins moterų varžybose startuosianti aštuoniolikmetė Elžbieta Kropa ir jauna ledo šokių pora – aštuoniolikmetė Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala, kuriam vasario mėnesį sukaks dvidešimt. E. Kropa žemyno čempionate debiutavo praėjusiais metais – tąkart Čekijos mieste Ostravoje ji užėmė 28 vietą. O ledo šokėjams tai bus debiutas tokio lygio varžybose.

E. Kropa Maskvoje trumpąją programą atliks ketvirtadienį, o ledo šokėjai – penktadienį.

Trauma prieš pat atranką

Lilija Vanagienė: „Norime pasaulio jaunimo „Grand Prix“ turnyro etapą Kaune pravesti be priekaištų ir taip pretenduoti 2021 metais Lietuvoje rengti Europos suaugusiųjų čempionatą“ / Erlendo Bartulio nuotrauka

Tokio nesėkmingo sezono kaip praėjęs L. Vanagienė niekam nelinkėtų. „Planavome vienaip, o nutiko kitaip“, – sakė ji.

G. Butkutė su N. Jermolajevu intensyviai rengėsi olimpinėms atrankos varžyboms, kurios turėjo vykti 2017-ųjų rugsėjo pabaigoje Oberstdorfe, bet likus iki jų savaitei per treniruotę Goda stipriai pasitempė kojos raiščius. Tad Lietuvos čiuožimo federacija paskutinę minutę buvo priversta atšaukti poros paraišką dalyvauti varžybose.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo stresinis kojos lūžis, o tai yra daug blogiau nei tikrasis.

„Tuo metu Goda su Nikita buvo geros sportinės formos. Pagal tai, kaip mačiau juos čiuožiančius, jie būtų įveikę olimpinę kvalifikaciją“, – tikino LČF prezidentė.

Tik niekas nežino, kaip viskas būtų pakrypę, jeigu jie būtų pelnę kelialapį į Pjongčangą. Mat N. Jermolajevas yra rusas. Tad belieka tik spėlioti, ar šiam čiuožėjui būtų buvusi suteikta Lietuvos pilietybė.

Per daugiau nei dviejų savaičių reabilitaciją Druskininkuose Goda nuo ryto iki vakaro atliko įvairias procedūras. Ji su partneriu jau treniruojasi Sankt Peterburge, tačiau Europos čempionate nedalyvaus.

„Jie dar tik pradėjo treniruotis. Patausosime juos kitam sezonui“, – pabrėžė L. Vanagienė. Jos manymu, Goda su Nikita greičiausiai nevyks ir į pasaulio čempionatą, kuris kovo 19–25 dienomis vyks Milane (Italija).

Tikisi dalyvauti planetos pirmenybėse

S. Ambrulevičius, trejus metus šokęs su amerikiete Taylor Tran, su nauja partnere A. Reed debiutavo praėjusių metų rugsėjo mėnesį.

Šiai ledo šokių porai olimpinių žaidynių kelialapis, atrodė, buvo ranka pasiekiamas, bet jo taip ir nesučiupo. Atrankos į olimpines žaidynes varžybose Vokietijoje mūsų šokėjai užėmė 7 vietą, o kelialapius pelnė pirmos šešios poros. Nuo šeštosios poros Saulius su Allison atsiliko 0,27 balo. Septintoji vieta atrankinėse olimpinių žaidynių varžybose reiškia, kad pora yra pirma atsarginių dalyvių sąraše. Tai reiškia, kad kuriai nors valstybei dėl nenumatytų priežasčių atsisakius kelialapio jis atitektų Lietuvai.

Tačiau sezonui baigiantis iš rikiuotės iškrito A. Reed. Ji patyrė kairiojo peties traumą, tad sportininkės laukia operacija.

L. Vanagienės teigimu, Allison su Sauliumi buvo nuvykę į Niujorką pas medikus, šie pasakė, kad į Europos pirmenybes jiems vykti negalima, amerikietė dar negali atlikti kelių šokių elementų. Tačiau šokėjai pasirengę kovo mėnesį dalyvauti pasaulio čempionate, o tik jam pasibaigus Allison bus atlikta operacija.

Vietoj S. Ambrulevičiaus ir A. Reed Europos čempionate Maskvoje šoks atsarginė pora – G. Damulevičiūtė su D. Kizala. Jaunieji šokėjai dar lauks ir žinių iš kitų olimpinę atranką įvykdžiusių porų – kuriai nors atsisakius vykti, jie patektų į Pjongčango olimpines žaidynes.

„Mes namų darbus padarėme: Deividas su Guoste surinko reikiamus taškus, kurie leidžia porai dalyvauti Europos čempionate, – kalbėjo L. Vanagienė. – Spėjo sudalyvauti dvejose suaugusiųjų varžybose jie surinko ir būtinus taškus, kurie leistų dalyvauti ir olimpinėse žaidynėse“.

Europos čempionatas – Lietuvoje?

LČF prezidentė atskleidė, jog šių metų rudenį Kaune bus surengta didelė šventė dailiojo čiuožimo gerbėjams. Lietuva gavo teisę surengti vieną iš septynių pasaulio jaunimo iki 21 metų „Grand Prix“ turnyro etapų. Jis „Žalgirio“ arenoje bus surengtas rugsėjo 5–8 dienomis ir vadinsis „Amber Cup“.

„Tai bus neeilinis įvykis Lietuvai“, – džiaugėsi L. Vanagienė. Jos teigimu, jau pamažu rengiamasi šioms varžyboms ir norima jas paversti didele švente, į kurią sugužėtų daug jaunimo, mokinių ir darželinukų. „Amber Cup“ varžybų ambasadoriais sutiko tapti geriausia Lietuvos ledo šokių pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko.

„Norime pasaulio jaunimo „Grand Prix“ turnyro etapą Kaune surengti be priekaištų ir taip pretenduoti 2021 metais Lietuvoje rengti Europos suaugusiųjų čempionatą“, – tolesnius federacijos ketinimus atskleidė L. Vanagienė.