D. Jocius Monte Karlo ralyje šokteli į viršų per 5 pozicijas
Vie­nin­te­lis lie­tu­viš­kas eki­pa­žas, da­ly­vau­jan­tis WRC Mon­te Kar­lo ra­ly­je, šian­dien pa­ge­ri­no as­me­ni­nius re­zul­ta­tus. De­vin­tą grei­čio ruo­žą sa­vo kla­sė­je Dei­vi­das Jo­cius ir Do­na­tas Zvi­ce­vi­čus, baig­da­mi an­tri, o de­šim­tą­jį – ket­vir­ti, sa­vo kla­sė­je šok­te­lė­jo į vir­šų per 5 po­zi­ci­jas.

Vakar kiekviename greičio ruože „Arctic Energy World Rally team“ komandos lenktynininkai, turėdami lenkti po 3–4 ekipažus, negalėjo išnaudoti savo potencialo. Šiandien startavę iš aukštesnių pozicijų lietuviai įrodė, kad gali važiuoti arti lyderių – top 5 savo klasėje.

Visgi, pasak D. Jociaus, šiandien vėl nepavyko išvengti lėtesnių automobilių trasoje, nes dėl sudėtingų sąlygų trasoje šį kartą lėtesni buvo ir lyderių ekipažai.

„Devintame greičio ruože teko vėl lenkti, kokius 2–3 ekipažus, o dešimtajame neišvengėme vieno lenkimo. Taip pat važiuojant trasomis teko matyti daug apvirtusių, nuo kelio nuvažiavusių lenktynininkų. Mes patys irgi neišvengėme poros klaidų – teko nuvažiuoti nuo kelio, tai dėlto praradome keletą sekundžių. Bet nepaisant to, bendras rezultatas tikrai geras. Dabar judame į serviso zoną šiek tiek pasitvarkyti automobilio ir judėsime į kitus šios dienos greičio ruožus“, – įspūdžiais dalinosi lietuvis.

Devintą greičio ruožą absoliučioje įskaitoje Deividas Jocius baigė 18-oje vietoje, o dešimtą greičio ruožą – 22-oje vietoje. Tuo tarpu savo klasėje jie buvo antri ir ketvirti. Dėlto lietuviams pavyko šoktelti į viršų net per 5 pozicijas.

Po 9 greičio ruožų „Arctic Energy World Rally team“ komandos sportininkai savo klasėje klasifikuojami aukštoje 7-oje vietoje.

Tuo tarpu lyderių trejetuke vėl pasikeitimai. Nuo kelio nuvažiavęs ispanas Dani Sordo trečią vietą užleido suomiui Jari-Matti Latvala. Antroje vietoje prieš suomį yra 40 sekundžių persvarą turintis estas Ott Tanak, o pirmoje – praėjusių metų čempionas Sebastien Ogier.

Monte Karlo dalyviams liko įveikti dar 3 greičio ruožus. Paskuniame šios dienos greičio ruože WRC pirmo etapo dalyvis turėtų finišuoti apie 18:29 val. Lietuvos laiku.