D. Adomaitis: „Turime užsieniečių sąrašą, bet ne viskas priklauso nuo mūsų“
Pra­ėju­sią sa­vai­tę nau­ja­sis Vil­niaus „Ry­to“ tre­ne­ris Dai­nius Ado­mai­tis pra­dė­jo dar­bus sos­ti­nė­je, o pir­mo­ji už­duo­tis – ko­man­dos komp­lek­ta­ci­ja. Stra­te­gas pa­pa­sa­ko­jo, ko­kie krep­ši­nin­kai yra ieš­ko­mi nau­jo­jo se­zo­no su­dė­čiai, pa­ko­men­ta­vo Eu­ro­pos tau­rės bur­tus ir at­sklei­dė prie­žas­tį, ko­dėl klu­bą pa­li­ko Egi­di­jus Moc­ke­vi­čius.

Vilniaus „Ryto“ klubo vadovai kartu su D. Adomaičiu visomis apsukomis dirba ieškodami krepšininkų naujam sezonui, o didelis dėmesys bus skirtas žmogiškosioms žaidėjų savybėms. Tiesa, komplektavimo darbai gali užsitęsti, nes šiuo metu daugelis be sutarčių esančių krepšininkų laukia pasiūlymų ir svarsto įvairius variantus.

– Kokios pirmosios užduotys pradėjus darbą Vilniaus „Ryto“ klube? – portalo bcvilnius.lt žurnalistas pasiteiravo Dainiaus Adomaičio.

– Pirmiausia siekėme suburti lietuvius, kurių skaičius apibrėžtas pagal Lietuvos krepšinio lygos (LKL) nustatytus reikalavimus. Žaidėjų sutartyse buvo įvairios niuansų, todėl turėjome priimti svarbius sprendimus. Esame sudarę ilgą sąrašą galimų užsieniečių, jį reikia po truputėlį trumpinti ir susirasti tinkamiausius žmones mūsų komandai.

– Klubas atsisveikino su Egidijumi Mockevičiumi. Kokios buvo to priežastys?

– Jis yra kitokio tipo žaidėjas. Norime būti dinamiška ir agresyviai žaidžianti komanda, kuri demonstruoja greitą krepšinį. Dėl šių priežasčių vidurio puolėjo pozicijoje regime kiek kitokį žaidėją.

– Kokio stiliaus ar mentaliteto žaidėjai yra ieškomi naujojo sezono komandai?

– Žinome, kokių žaidėjų ieškome į kiekvieną poziciją. Didelį dėmesį skiriame žmogiškosioms savybėms, todėl labai svarbu, kad komandoje rungtyniautų geros asmenybės. Apie tai renkame informaciją, nes norime turėti gerą kolektyvą. Sieksime būti viena didele šeima.

– Galite atskleisti, kokių pozicijų krepšininkams šiuo metu teikiamas prioritetas?

– Turime branduolį, tie žaidėjai turi sutartis su mūsų klubu, bet laisvų pozicijų yra nemažai. Laukia didelis darbas. Esame lankstūs, todėl rinksimės tokius žaidėjus, kokių norime. Reikia išlikti kantriems, nes puikiai suprantame, jog krepšininkų turgaus pradžioje kainos yra didelės, o nemažai jų šiuo metu rungtyniauja ir NBA Vasaros lygoje.

– Kada turėtų paaiškėti naujieji klubo pirkiniai?

– Skubėti neketiname. Turime konkretų mus dominančių užsieniečių sąrašą, bet ne viskas priklauso nuo mūsų. Reikia atsižvelgti į klubo finansines galimybes bei į žaidėjų norus. Būsime kantrūs.

– Kaip vertinate Europos taurės turnyro burtus?

– Kai nematai komandų sudėčių, nieko negali pasakyti. Malagos „Unicaja“ ir Kazanės „Uniks“ yra žinomi vardai, šie klubai yra rungtyniavę ir Eurolygoje. Kiti varžovai taip pat stiprūs, žaidę įvairiuose Europos turnyruose. Ko gero, paslaptingiausiai atrodo Baro „Mornar“ komanda iš Juodkalnijos. Jos galimybes parodo tas faktas, jog ji vietinės lygos finale laimėjo prieš Podgoricos „Budučnost“ krepšininkus. Ekipoje žaidžia ir Derekas Needhamas, praeityje rungtyniavęs Lietuvoje. Kol kas labai sunku ką nors prognozuoti, reikia palaukti.

– Net tris iš pirmų keturių Europos taurės turnyro rungtynių „Rytas“ žais namie. Kaip tai gali įtakoti turnyro eigą?

– Nėra blogai pradėti sezoną savo žiūrovų akivaizdoje. Tai prideda energijos ir pasitikėjimo.

– Kada žaidėjai rinksis į Vilnių ir kada planuojate pirmą treniruotę?

– Viskas baigiama derinti, o krepšininkams netrukus bus išsiųstas individualus pasirengimo planas, pagal kurį jie pradės dirbti nuo liepos 16 dienos. Komanda Vilniuje rinksis rugpjūčio viduryje.