D. Adomaitis atskleidė, kodėl nenori patyrusių žaidėjų
Tai, kad vie­nas re­zul­ta­ty­viau­sių pra­ėju­sio se­zo­no Eu­ro­pos tau­rės tur­ny­ro žai­dė­jų Do­mi­ni­que'o Su­tto­no pri­si­dės prie Vil­niaus „Ry­to“ – lai­mė­ji­mas klu­bui, ta­čiau ko­man­dos vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Dai­nius Ado­mai­tis at­sik­vėp­ti ga­lės tik bai­gęs for­muo­ti su­dė­tį.

„Ramiau atsikvėpsiu, kai komplektacija bus baigta, – bendraudamas su lkl.lt sakė naujasis „Ryto“ treneris D. Adomaitis. – Džiaugiamės, kad susitarėme su D. Suttonu. Bet dabar liekame susikaupę ir žvelgiame toliau.“

31 metų 196 cm ūgio galingam amerikiečiui D. Adomaitis numato sunkiojo krašto puolėjo vaidmenį.

Nors D. Suttonas yra žemas šios pozicijos krepšininkas, savo pajėgumą jis jau įrodė Europos krepšinyje.

„Jis – įvairiapusis žaidėjas, pastaruoju metu žaidęs sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, – aiškino D. Adomaitis. – Anksčiau jis rungtyniavo lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, o praėjusį sezoną žaisdamas Italijos lygos finale su Milano „Olimpia“ rungtyniavo jau kaip vidurio puolėjas. Jis yra įvairiapusis ne tik puldamas, bet ir prideda lankstumo ginantis.“

Praėjusį sezoną Italijos čempionate D. Suttonas rinko 13,2 taško ir su Trento klubu nužygiavo iki finalo. Puolėjas realizavo 60,1 proc. dvitaškio ir tik 25 proc. tritaškių.

Prie jo pridėjus praėjusį sezoną prastai iš toli atakavusį pagrindinį įžaidėją Chrisą Kramerį, „Rytas“ atrodo patogus varžovas ginantis prie tritaškio linijos. Tačiau D. Adomaitis problemos neįžvelgia.

„Kiekviena komanda turi savų pliusų ir minusų, – pabrėžė 44-erių specialistas. – Mes nesame ta komanda, kuri gali įsigyti žaidėjų, darančių viską. Dedame akcentus sau svarbiose vietose. Dominique'o pataikymo iš toli procentas gal nėra geras, bet kai žiūri rungtynes, supranti, kodėl taip būna. Jis ir nėra metikas – numatome jam sunkiojo krašto puolėjo vaidmenį. O Kramerio taiklumas iš toli buvo akcentuojamas prasidėjus atkrintamosioms varžyboms. Gal tai buvo psichologija. Sezono metu matėme, kad jis pataiko iš penkių tritaškių keturis, meta užtikrintai. Žinome, kaip jis rungtyniavo anksčiau, taigi juo neabejoju.“

Oficialiai „Ryto“ komandoje dabar – dešimt žaidėjų. D. Adomaitis atskleidė ieškantis gynėjo ir puolėjo, taip pat dar vieno vidurio puolėjo.

„Prisiviliojus Suttoną, ieškome atakuojančiojo gynėjo, taip pat lengvojo krašto puolėjo, galinčio žaisti ir atakuojančiu gynėju, – atskleidė „Ryto“ treneris. – Dar žvalgomės žaidėjo į centro puolėjo poziciją.“

Šią savaitę pranešta, kad į sostinę negrįš pusantro sezono čia žaidęs Jimmy Baronas – snaiperis keliasi į Prancūziją.

„Rytą“ jau paliko Rokas Giedraitis, Artūras Jomantas ir Egidijus Mockevičius, sostinės klube kitą sezoną neišvysime ir dar trijų iki šiol „Ryto“ marškinėlius vilkėjusių žaidėjų.

Be sutarčių esančių Mindaugo Lukauskio, Traviso Petersono ir Louko Mavrokefalidžio naujasis treneris savo schemose nemato.

„Visi jie labai patyrę ir geri žaidėjai. Bet norime truputį jaunesnės komandos“, – aiškino D. Adomaitis.

„Rytas“ naują sezoną pradės kitą savaitę rinkdamasis į pirmą treniruočių stovyklą.