Cristiano Ronaldo su kompanija šeimininkavo Mančesteryje
UE­FA Čem­pio­nų ly­gos tre­čia­me tu­re di­džiau­sią in­tri­gą kė­lė Man­čes­te­ry­je vy­ku­si vie­tos „Man­ches­ter Uni­ted“ ir Tu­ri­no „Ju­ven­tus“ klu­bų akis­ta­ta.

Intrigos priežastis – Cristiano Ronaldo. Penkis kartus geriausiu pasaulio futbolininku rinktas 33-ejų portugalas iškilo ir subrendo būtent Mančesteryje. Klubui „Man United“ jis atstovavo 2003–2009 metais. Vėliau išvyko į Madrido „Real“, o praėjusią vasarą persikėlė į „Juventus“.

Šis pralaimėjimas puikiai pademonstravo, kaip kadaise galingiausias Anglijoje buvęs klubas subyrėjo pasitraukus Serui Alexui Fergusonui.

Žino, kaip laimėti

„Prisimenu beveik viską, ką patyriau žaisdamas čia – puikius sirgalius, daugybę laimėtų titulų. Tai tikrai labai emocingas sugrįžimas“, – kalbėjo C. Ronaldo.

Mančesteryje jis rado laiko susitikti su buvusiu šio klubo treneriu Seru Alexu Fergusonu. Jam gegužę buvo atlikta sudėtinga galvos operacija po kraujo išsiliejimo į smegenis. Tačiau 76-erių škotas atlaikė šį išbandymą ir greitai buvo išleistas iš ligoninės.

„Didis treneris ir nuostabus žmogus. Jis išmokė mane daugybės puikių dalykų ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Malonu matyti Serą tokios puikios formos“, – teigė C. Ronaldo.

Garsiajame „Old Trafford“ stadione 74 tūkst. žiūrovų portugalą sutiko gausiomis ovacijomis, o antradienio vakarą čia „Juventus“ pasiekė pergalę rezultatu 1:0. Pats C. Ronaldo aktyviai dalyvavo rezultatyvioje komandos atakoje. 17 min. po jo perdavimo į baudos aikštelę kamuolys atšoko Paulo Dybalai, ir argentinietis jį nukreipė į vartus, taip pelnydamas pergalingą komandos įvartį.

H grupėje tvirtai pirmaujantys „Juventus“ futbolininkai iškovojo visas tris pergales, dar nepraleido įvarčio ir beveik užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

Buvęs „Man United“ futbolininkas Philas Neville'as įsitikinęs, kad ne aštuntfinalis šį sezoną yra Turino klubo „lubos“.

„Per rungtynes pamatėme akivaizdų meistriškumo skirtumą tarp dviejų komandų. „Juventus“ yra solidi, visose grandyse puikiai subalansuota komanda. Nugalėti ją be galo sunku. „Juventus“ šiemet tokie geri, kad manau, jog jie gali laimėti Čempionų lygą. Galbūt jie nežaidžia gražiai, bet žino, kaip įmušti ir apsiginti. O to ir reikia norint laimėti“, – BBC naujienų tarnybai kalbėjo Ph. Neville'as.

J. Mourinho pasivaikščiojimas

Po antradienio dvikovos dar vieną kritikos bangą teko atlaikyti „Man United“ treneriui Jose Mourinho. 3 taškai per 3 rungtynes – ne tai, ko Čempionų lygoje tikėjosi šios komandos gerbėjai. Neką geriau jiems sekasi ir Anglijos čempionate, kur „United“ po 9 turų yra tik dešimti.

„Šis pralaimėjimas puikiai pademonstravo, kaip kadaise galingiausias Anglijoje buvęs klubas subyrėjo pasitraukus Serui A. Fergusonui. Šlovingus laikus menančių sirgalių savijauta turėtų būti žiauri“, – savo verdiktą vakar skelbė dienraštis „The Guardian“.

J. Mourinho kritikuotas dėl baikščios taktikos. Pirmame rungtynių kėlinyje „Man United“ kamuolį valdė 30 proc. laiko ir atliko vos 1 smūgį į vartus. Po pertraukos šeimininkai suaktyvėjo, bet, išskyrus Paulio Pogba smūgį į virpstą, daugiau nieko nesukūrė.

Pasibaigus rungtynėms, apsimetinėti neketino ir pats J. Mourinho: „Žaidėme su pagrindiniais pretendentais laimėti Čempionų lygą. „Juventus“ rungtyniavo labai kokybiškai ir protingai. Visi kalba apie P. Dybalą ir C. Ronaldo. Tačiau pažiūrėkite į gynėjus Giorgio Chiellini ir Leonardo Bonucci. Jie visiškai neutralizavo mūsų atakas. Galėjome įsitikinti, kad nesame Europos futbolo elite.“

Trenerį papildęs leidinys „Daily Telegraph“ šeimininkų žaidime pasigedo idėjų ir kokybės, o tokį futbolą pavadino „blyškiu šešėliu“.

Beje, prieš rungtynes J. Mourinho teko patirti įdomų nuotykį. Prieš ankstesnes Čempionų lygos rungtynes su „Valencia“ Mančesterio komandos autobusas įstrigo spūstyse, vėlavo atvykti į stadioną. Rungtynės prasidėjo keliomis minutėmis vėliau, dėl to „Man United“ iš UEFA gavo 15 tūkst. eurų baudą.

Šį kartą „Man United“ delegacija apsistojo viešbutyje, esančiame vos 1,5 km nuo „Old Trafford“ stadiono. Tačiau istorija ir vėl pasikartojo, kai autobusas 45 minutes strigo spūstyse. Neapsikentęs J. Mourinho išlipo ir likusius kelis šimtus metrų iki stadiono nukeliavo pėsčiomis.

„Kelias minutes ėjau su visa sirgalių grupe, ir niekas manęs neatpažino“, – stebėjosi treneris.

E grupė

Atėnų AEK – Miuncheno „Bayern“ 0:2 (0:0). J. Martinezas (61), R. Lewandowskis (63).

Amsterdamo „Ajax“ – Lisabonos „Benfica“ 1:0 (0:0). N. Mazraoui (90+2).

F grupė

„Hoffenheim“ – „Lyon“ 3:3 (1:1). A. Kramaričius (33 ir 47), Joelintonas (90+2); B. Traore (27), T. Ndombele (59), M. Depay (67).

Donecko „Šachtar“ – „Manchester City“ 0:3 (0:2).D. Silva (30), A. Laporte (35), B. Silva (71).

1. „Man City“36:36
2. „Lyon“37:65
3. „Hoffenheim“36:72
4. „Šachtar“34:72

G grupė

„Roma“ – Maskvos CSKA 3:0 (2:0). E. Džeko (30 ir 43), C. Underas (50).

Madrido „Real“ – Plzeno „Viktoria“ 2:1 (1:0). K. Benzema (11), Marcelo (55); P. Hrošovskis (79).

1. „Real“35:26
2. „Roma“38:36
3. CSKA33:54
4. „Viktoria“33:91

H grupė

Berno „Young Boys“ – „Valencia“ 1:1 (0:1). G. Hoarau (55 iš 11 m); M. Batshuayi (26).

„Manchester United“ – Turino „Juventus“ 0:1 (0:0). P. Dybala (17).

1. „Juventus“36:09
2. „Man United“33:14
3. „Valencia“31:32
4. „Young Boys“31:71