Cristiano Ronaldo pribloškė Turiną ir visą pasaulį
Pir­mo­sio­se UE­FA Čem­pio­nų ly­gos ket­virt­fi­na­lio rung­ty­nė­se per­ga­les šven­tė ir pla­tų žings­nį pus­fi­na­lio link žen­gė sve­čiuo­se žai­dę Mad­ri­do „Real“ ir Miun­che­no „Bayern“ klu­bai.

Turino „Juventus“ futbolininkai prieš akistatą namie su „Real“ vylėsi pasiekti revanšą už pralaimėjimą praėjusio Čempionų lygos sezono finale (1:4). Bet italų gerbėjams teko nusivilti – jų tvirtovėje „Real“ triumfavo rezultatu 3:0.

„Cristiano Ronaldo jau viską įrodė. Dabar jis gali palikti žemę ir rungtyniauti su marsiečiais.“

Plojo varžovų sirgaliai

„Cristiano Ronaldo – ypatingas čempionas. Dabar jis gali būti lyginamas su Diego Maradona ir Pele“, – po pralaimėjimo varžovų garsenybei nusilenkė „Juventus“ vartininkas Gianluigi Buffonas.

C. Ronaldo jau 3 min. savo komandos ataką baigė taikliu smūgiu, o 64 min. pelnė, ko gero, gražiausią įvartį šį sezoną. Po Dani Carvajalio perdavimo aukštai pašokęs C. Ronaldo spyrė kamuolį per save ir įmušė jį į vartus. Šis epizodas vakar apskriejo viso pasaulio žiniasklaidos priemones.

Už šį įspūdingą įvartį portugalui plojo „Juventus“ stadione susirinkę šeimininkų aistruoliai, o BBC komentatorius, buvęs futbolininkas Patas Nevinas neslėpė susižavėjimo: „Tai pribloškiantis smūgis! Nežinau, ar mačiau ką nors geriau. Norėdamas taip įmušti turi daug treniruotis, antraip susižalosi nugarą ir kaklą. Taip pat privalai ne tik aukštai pašokti ir sėkmingai nusileisti, bet ir būti puikiai įvaldęs smūgio techniką. Nors C. Ronaldo 33-eji, jis įrodė, kad nesensta.“

„Cristiano jau viską įrodė. Dabar jis gali palikti žemę ir rungtyniauti su marsiečiais“, – juokavo buvęs „Real“ futbolininkas Alvaro Arbeloa.

Geriausias pasaulio futbolininkas šiemet Čempionų lygoje pelnė 14 įvarčių ir yra pirmas, pasižymėjęs 10 mačų iš eilės.

„Esu regėjęs daugybę šaunių įvarčių, bet išvydęs šį sulaikiau kvėpavimą“, – prisipažino buvęs futbolininkas, dabar komentatoriumi dirbantis anglas Gary Linekeris.

Pats rungtynių herojus pasibaigus dvikovai kalbėjo: „Turbūt tai gražiausias įvartis per mano karjerą. Apie jį žmonės ilgai kalbės. Visada norėjau įmušti tokiu smūgiu, vis bandžiau ir pagaliau man pavyko. O sulaukti plojimų „Juventus“ stadione – jaudinanti akimirka.“

Kai C. Ronaldo pelnė įvartį, raudonoji kortelė buvo parodyta „Juventus“ žaidėjui Paulo Dybalai, ir šeimininkai palūžo. Netrukus juos pribaigė Marcelo įvartis – 0:3. Rezultatas toks, kad daugkartiniai Italijos čempionai per atsakomąjį mačą Madride beveik neturi jokių šansų išplėšti pergalės.

„Nekaltinu nė vieno žaidėjo. Susidūrėme su nepaprasta komanda. Atsakomosiose rungtynėse vargu ar įstengsime pasiekti revanšą“, – neslėpė Turino ekipos treneris Massimiliano Allegri.

Pastarąjį kartą 1996-aisiais Čempionų lygą laimėjęs „Juventus“ klubas priverstas dar bent metams atidėti viltis susigrąžinti trofėjų. O vasarą karjerą ketinantis baigti 40-metis G. Buffonas veikiausiai niekada taip ir neiškels prestižinio trofėjaus.

„Jaučiu didelį nusivylimą dėl tokios rungtynių baigties. Tačiau turime nuoširdžiai pripažinti, kad „Real“ futbolininkai šiuo metu tiesiog stipresni“, – konstatavo vartininkas.

„Bayern“ turi pasitempti

Prie pusfinalio priartėjo ir „Bayern“. Tiesa, Vokietijos čempionai Ispanijoje tenkinosi kuklesne pergale – jie komandą „Sevilla“ įveikė 2:1.

„Bayern“ nugalėjo, tačiau žaidė ne itin solidžiai. Ir šio klubo gynėjas Matsas Hummelsas tai patvirtino: „Jei kas būtų pasiūlęs tokį rezultatą prieš rungtynes, būtume mielai sutikę. Esame patenkinti pergale, bet tos 90 žaidimo minučių mums tikrai nebuvo pačios geriausios. Pirmame kėlinyje „Sevilla“ atrodė stipresnė komanda.“

Miuncheno ekipos treneris Juppas Heynckesas laikėsi tokios pat nuomonės: „Per dažnai prarasdavome kamuolį, o aikštės viduryje trūko stabilumo. Dėl to varžovai lengvai atakuodavo mūsų vartus. Per pertrauką drabužinėje surengėme rimtą pokalbį, nes toks žaidimas mūsų netenkino. Vėliau susikaupėme ir pelnytai laimėjome. Bet akivaizdu, kad jei „Bayern“ nori laimėti Čempionų lygą, komanda privalo pradėti smarkiai tobulėti jau dabar.“

Vokietijos žiniasklaida buvo ne tokia kritiška ir dėl prasto pirmo kėlinio „Bayern“ žaidėjų nepliekė. Miunchene leidžiamas „Tages Zeitung“ džiaugėsi vis gerėjančia futbolininkų sportine forma, o antraštėje skelbė: „Pusfinali, mes atvykstame!“

„Suddeutsche Zeitung“ gyrė saviškius už pademonstruotą tvirtą charakterį – jie laimėjo, nors pirmi praleido įvartį.

Atsakomieji ketvirtfinalio mačai Madride ir Miunchene vyks balandžio 11 dieną.

Statistika

„Juventus“ (Italija) – „Real“ (Ispanija) 0:3 (0:1). Turinas, 40 849 žiūrovai. Teisėjas – C. Cakiras (Turkija). Įvarčiai – C. Ronaldo (3 ir 64), Marcelo (72). Pašalintas – P. Dybala („Juventus“, 66).

„Sevilla“ (Ispanija) – „Bayern“ (Vokietija) 1:2 (1:1). Sevilija, 40 635 žiūrovai. Teisėjas – D. Orsato (Italija). Įvarčiai – P. Sarabia (32); J. Navasas (37, į savo vartus), Th. Alcantara (68).