Čekijos krepšininkai pasiekė istorinį rezultatą
Po sek­ma­die­nio var­žy­bų ži­no­mos jau še­šios rink­ti­nės, ku­rios ki­tą­met – rugp­jū­čio 31 – rug­sė­jo 15 die­no­mis – Ki­ni­jo­je var­žy­sis pa­sau­lio vy­rų krep­ši­nio čem­pio­na­to fi­na­li­nia­me eta­pe.

Jame šeimininkės teisėmis rungtyniaus Kinijos rinktinė. Iš Afrikos atrankos zonos vietas finaliniame etape užsitikrino po 9 pergales iškovojusios ir nė vieno pralaimėjimo nepatyrusios Tuniso ir Nigerijos ekipos. Iš Europos atrankos zonos bilietus į Kiniją iškovojo Graikija (8 pergalės/0 pralaimėjimų), Vokietija (8/0) ir Čekija (7/1). Pastarajai valstybei tai neįtikėtinas rezultatas, nes kelialapį į planetos pirmenybes ji iškovojo pirmą kartą, o geriausiai iki šiol šios šalies rinktinė žaidė 2015-ųjų Europos čempionate, kur užėmė 7 vietą.

Antrą planetos pirmenybių atrankos etapą čekai pradėjo turėdami penkias pergales ir vieną nesėkmę. Per savaitgalį Čekijos krepšininkai savo sąskaitą papildė dar keturiais taškais (už pergalę skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1) ir gali lengviau atsikvėpti – užduotis pirmą kartą patekti į pasaulio čempionatą įgyvendinta.

Abejos K grupės rungtynės Čekijos rinktinei buvo nepaprastai atkaklios: namie ji 80:78 nugalėjo Rusijos krepšininkus, o svečiuose 85:80 palaužta ir Bosnijos ir Hercegovinos komanda. Pastarajai dvikovai teisėjavo lietuvos Tomas Jasevičius.

Bene didžiausius nuopelnus už tokį rezultatą reikėtų atiduoti Čekijos rinktinę šioms dviem rungtynėms papildžiusiam Vašingtono „Wizards“ gynėjui Tomašui Satoransky. Per akistatą su Rusija jis pelnė 16 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, per susitikimą su bosniais šie jo rodikliai buvo atitinkamai 22 ir 9.

Graikijos ir Vokietijos rinktinės rungtyniauja L grupėje. Vokietijos krepšininkai teisę žaisti pasaulio čempionate pelnė svečiuose 86:43 sutriuškinę estus ir namie po pratęsimo 112:98 nugalėję Izraelio ekipą. Įdomu, jos žaidžiant su Izraelio rinktine vokiečiai buvo atsilikę net 19 taškų skirtumu.

Tuo metu graikai namie 70:63 paklupdė serbus ir po atkaklios kovos svečiuose 86:85 įveikė Gruziją. Pastarąja pergalę graikams lėmė Kosto Papanikolaou taiklus metimas aidint finalinei sirenai. Iš viso jis pelnė 15 taškų, o Graikijos rinktinę traukė įžaidėjas Nickas Calathesas. Jis surinko net 31 tašką, taip pagerindamas asmeninį rezultatyvumo rekordą atstovaujant nacionalinei ekipai.

Pirmadienį Europos zonoje bus žaidžiamos likusios antro etapo antro turo rungtynės. Lietuvos ekipa, penktadienį svečiuose 84:83 nugalėjusi Kroatijos ekipą, iškovojo septintą pergalę iš eilės ir atsidūrė per žingsnį nuo kelialapio. Šį vakarą Vilniuje mūsiškiai žais su Olandijos krepšininkais. Pergalė mūsiškiams taip pat atvertų kelią į planetos pirmenybes Kinijoje.

Kitąmet pasaulio čempionate varžysis 32 rinktinės – 12 iš Europos, po 7 iš Amerikos ir 7 Azijos, 5 – iš Afrikos.