Burtai grandus suskirstė į poras
Pir­ma­die­nį UE­FA būs­ti­nė­je Švei­ca­ri­jo­je iš­trauk­ti šio se­zo­no Čem­pio­nų ly­gos ir Eu­ro­pos ly­gos at­krin­ta­mų­jų var­žy­bų bur­tai.

Pastarųjų trijų sezonų Čempionų lygos laimėtojas Madrido „Real“ klubas aštuntfinalyje kovos su Amsterdamo komanda „Ajax“. Į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas „Ajax“ pateko po 13 metų pertraukos.

Bene didžiausią intrigą ir susidomėjimą kelianti pora – tai praėjusio sezono turnyro finalininkė „Liverpool“ ir daugkartiniai Vokietijos čempionai Miuncheno „Bayern“ futbolininkai.

Abu klubai Čempionų lygoje dar nėra susidūrę akis į akį. Tai bus išskirtinis mačas „Liverpool“ treneriui vokiečiui Jurgenui Kloppui, nes jam teks kovoti prieš savo tautiečius. Kroato Niko Kovačo treniruojama „Bayern“ šį sezoną dažnai stringa ir Vokietijos „Bundesligoje“ jau 9 taškais atsilieka nuo lyderės Dortmundo „Borussios“ komandos.

Jauna, greita ir pergalių ištroškusi „Liverpool“ komanda yra pajėgi įveikti varžovus iš Miuncheno.

Todėl buvęs „Liverpool“ futbolininkas Steve'as McManamanas teigė tikintis saviškių sėkme: „Burtai mums niekada nebūna palankūs. Tačiau turime pripažinti, kad „Bayern“ – nebe toks galingas, koks buvo pernai ar užpernai. Todėl jauna, greita ir pergalių ištroškusi „Liverpool“ komanda yra pajėgi įveikti varžovus iš Miuncheno.“

„Geri burtai, man bus labai malonu sugrįžti į Vokietiją, – šypsojosi J. Kloppas. – Neabejotina, susidurs du klubai, priskiriami geriausiųjų pasaulyje kategorijai. Sunku išskirti favoritus, nes iki šių rungtynių dar du mėnesiai ir visko gali nutikti.“

Turino „Juventus“ su Cristiano Ronaldo priešakyje kovos su Madrido klubu „Atletico“. Madrido futbolininkai bus stipriai motyvuoti, nes šio sezono Čempionų lygos finalas vyks būtent jų stadione „Wanda Metropolitano“.

„Akivaizdu, kad „Atletico“ yra gerai subalansuota komanda, ją įveikti bus sunku. Tačiau mūsų žaidėjai gana patyrę ir stiprūs, tad neturime jokio pagrindo jaudintis, – po burtų traukimo kalbėjo klubo „Juventus“ direktorius Pavelas Nedvedas. – Esu tikras, kad bus dvejos sunkios ir atkaklios rungtynės. Tikriausiai ir įvarčių išvysime nedaug.“

Tuo metu „Manchester United“ strategui Jose Mourinho teks spręsti rebusą, kaip sustabdyti Paryžiaus PSG klubo žvaigždyną.

Nuo 2011 metų Kataro turčių remiamas PSG klubas neturi sau lygių Prancūzijos pirmenybėse, tačiau savo tikslų nepasiekia Čempionų lygoje. Pastaraisiais metais elitiniame turnyre PSG niekaip neperžengia ketvirtfinalio barjero.

„Bus puikus iššūkis ir testas mūsų komandai, – sužinojęs, kas bus varžovai, kalbėjo PSG treneris Thomasas Tuchelis. – „Manchester United“ turi daug patirties, bet mes turime kvalifikuotus žaidėjus. Tikiu, kad viskas bus gerai.“

Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynės bus žaidžiamos kitų metų vasario 12 – kovo 13 dienomis.

Čempionų lygos aštuntfinalis

„Schalke“ (Vokietija) – „Manchester City“ (Anglija)

„Atletico“ (Ispanija) – „Juventus“ (Italija)

„Manchester United“ (Anglija) – PSG (Prancūzija)

„Tottenham“ (Anglija) – „Borussia“ (Vokietija)

„Lyon“ (Prancūzija) – „Barcelona“ (Ispanija)

„Roma“ (Italija) – „Porto“ (Portugalija)

„Liverpool“ (Anglija) – „Bayern“ (Vokietija)

„Ajax“ (Olandija) – „Real“ (Ispanija)

Europos lygos šešioliktfinalis

„Viktoria“ (Čekija) – „Dinamo“ (Kroatija)

„Brugge“ (Belgija) – „Salzburg“ (Austrija)

„Rapid“ (Austrija) – „Inter“ (Italija)

„Slavia“ (Čekija) – „Genk“ (Belgija)

„Krasnodar“ (Rusija) – „Bayer“ (Vokietija)

„Zurich“ (Šveicarija) – „Napoli“ (Italija)

„Malmo“ (Švedija) – „Chelsea“ (Anglija)

„Šachtar“ (Ukraina) – „Eintracht“ (Vokietija)

„Celtic“ (Škotija) – „Valencia“ (Ispanija)

„Rennes“ (Prancūzija) – „Real Betis“ (Ispanija)

„Olympiakos“ (Graikija) – „Dynamo“ (Ukraina)

„Lazio“ (Italija) – „Sevilla“ (Ispanija)

„Fenerbahce“ (Turkija) – „Zenit“ (Rusija)

„Sporting“ (Portugalija) – „Villarreal“ (Ispanija)

BATE (Baltarusija) – „Arsenal“ (Anglija)

„Benfica“ (Portugalija) – „Galatasaray“ (Turkija)

„Lietuvos žinių“ inf.