Buenos Airių derbis vyks už Argentinos ribų
Stip­riau­sias Pie­tų Ame­ri­kos klu­bų fut­bo­lo tur­ny­ras „Co­pa Li­ber­ta­do­res“ (eu­ro­pie­tiš­kos Čem­pio­nų ly­gos ati­tik­muo – red.) ti­kriau­siai dar nie­ka­da ne­su­lau­kė tiek dė­me­sio, kiek šie­met. Ir to prie­žas­tis – ne spor­ti­nis as­pek­tas.

Šio sezono turnyro finale susitinka du garsūs Argentinos klubai iš sostinės Buenos Airių – „Boca Juniors“ ir „River Plate“, kurių gerbėjai yra nesutaikomi priešai.

Pirmoji komandų akistata „Boca Juniors“ tvirtovėje „La Bombonera“ stadione baigėsi lygiosiomis 2:2. O praėjusį savaitgalį turėjęs vykti antrasis finalo derbis „River Plate“ arenoje buvo atšauktas.

Pakeliui į „Monumental“ stadioną „River Plate“ sirgaliai užpuolė „Boca Juniors“ komandos autobusą ir apmėtė jį akmenimis bei petardomis. Dūžtantys stiklai nesunkiai sužalojo futbolininkus Pablo Perezą ir Gonzalo Lamardą, o vairuotojas netgi buvo laikinai praradęs sąmonę. Kitus paveikė ašarinės dujos, kurias policija naudojo užpuolikams tramdyti.

Iš pradžių antrasis finalo mačas buvo atidėtas valandai, vėliau parai, o aistroms dar labiau kaistant – atšauktas nenumatytam laikotarpiui.

Galiausiai antradienį „Copa Libertadores“ varžybas rengianti Pietų Amerikos futbolo konfederacija (CONMEBOL) pranešė, kad atsakomosios rungtynės įvyks gruodį už Argentinos ribų.

„Nuspręsta lemiamą susitikimą rengti kitoje valstybėje, nes atsižvelgiant į esamą situaciją, komandoms nėra galimybių sužaisti Argentinoje“, – pareiškė CONMEBOL prezidentas Alejandro Dominguezas.

Ilgai lauktos rungtynės turėtų vykti gruodžio 8 arba 9 dieną. Jų vieta dar nepaskirta. Svarstoma galimybė mačą rengti kaimyninėje Brazilijoje, Paragvajuje, taip pat JAV ar netgi Italijoje.

„Boca Juniors“ ir „River Plate“ mačas buvo laikomas kaip didingiausias ir didžiausią susidomėjimą keliantis finalas per 58 metų „Copa Libertadores“ varžybų istoriją. Bilietai į abejas rungtynes išpirkti akimirksniu, į jas akreditavosi daugybė žurnalistų net iš Europos.

Taurę iškovojęs klubas iš karto keliaus į gruodžio 12-ąją JAE prasidedančias FIFA klubų pasaulio taurės varžybas, kur mėgins mesti iššūkį favoritu laikomam Čempionų lygos laimėtojui Madrido „Real“.