Britų žvaigždė prabilo apie pabaigą
At­vi­rų­jų Aus­tra­li­jos te­ni­so pir­me­ny­bių („Aus­tra­lian Open“) pir­ma­me ra­te pra­lai­mė­jęs Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos te­ni­si­nin­kas An­dy Mur­ray pra­si­ta­rė, kad tai gal­būt bu­vo pa­sku­ti­nis jo kar­je­ros ma­čas.

31-erių A. Murray pernai praleido didžiąją sezono dalį dėl traumų ir klubo operacijos. Todėl 2018-aisiais jis sužaidė tik 12 mačų, prarado daug reitingo taškų ir pajėgiausių planetos tenisininkų klasifikacijoje smuko į 230 poziciją. Tačiau sulaukė vardinio kvietimo į Australijos čempionatą Melburne.

Deja, sugrįžimas į didįjį tenisą nebuvo sėkmingas. Pirmame „Australian Open“ rate jis po varginančios penkių setų kovos 4:6, 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:4), 2:6 pralaimėjo 24-ajai planetos raketei iš Ispanijos Roberto Bautistai-Agutui. Susitikimas truko 4 valandas ir 9 minutes.

„Rungtyniauti man tampa vis sunkiau. Norėčiau sužaisti paskutinį savo turnyrą Vimbldone, tačiau nesu tikras, ar sugebėsiu kęsti skausmą dar penkis mėnesius. Noro žaisti netrūksta, tačiau man sekasi jau ne taip gerai, kaip prieš kelerius metus“, – prisipažino A. Murray.

Po mačo 7,5 tūkst. žiūrovų Melburno arenos tribūnose jį palydėjo gausiais aplodismentais, o varžybų organizatoriai paleido garsųjį Joe Esposito muzikinį kūrinį „You're The Best“ iš 1984 metų filmo „Karate vaikis“.

„Jei tai buvo mano paskutinis karjeros mačas, toks atsisveikinimas yra jaudinančiai nuostabus“, – pridūrė tenisininkas.

A. Murray net penkis kartus yra patekęs į „Australian Open“ varžybų finalą, tačiau visuose juose škotas turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Didžiojo kirčio varžybas jis yra laimėjęs tris kartus. Du sykius triumfavo savų žiūrovų akivaizdoje Vimbldone (2013 ir 2016 m.).

Kad ir ką nuspręstų dėl savo ateities, A. Murray teigė visuomet prisiminsiantis dvikovas prieš Roger Federerį, Novaką Džokovičių ir Rafaelį Nadalį: „Man pasisekė, kad turėjau galimybę varžytis su jais. Buvo neįtikėtinų mačų, kuriuos teniso gerbėjai prisimins net tuomet, kai mes visi baigsime karjeras. Mes buvome konkurentai, bet išsaugojome puikius tarpusavio santykius. Žinau, kad tenise svarbiausia yra gerbti savo varžovą.“

Pirmame rate iš kovos Melburne netikėtai pasitraukė keli skirstyti žaidėjai. Amerikietis Johnas Isneris (9 reitingas) 6:7 (4:7), 6:7 (6:8), 7:6 (7:4), 6:7 (5:7) pralaimėjo tautiečiui Reilly Opelkai, britas Kyle'as Edmundas (13) 3:6, 0:6, 5:7 neprilygo čekui Tomašui Berdychui, o italas Marco Cecchinato (17) apmaudžiai 6:4, 6:0, 1:6, 6:7 (8:10), 4:6 pripažino serbo Filipo Krajinovičiaus pranašumą.

Moterų turnyre savo pasirodymą jau baigė vokietė Julia Gorges (14), sensacingai 6:2, 6:7 (5:7), 4:6 pralaimėjusi amerikietei Daniellei Collins, kuri WTA reitinge užima tik 381-ą vietą. Latvijos tenisininkė Jelena Ostapenka (22) iš kovos iškrito po pralaimėjimo 1:6, 6:3, 2:6 graikei Mariai Sakkari (45).

Šiemet „Australian Open“ varžybų prizų fondą sudaro 52,25 mln. eurų. Vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 3,43 mln. eurų, finalininkams – 1,71 mln. Čempionai taip pat gaus 2 000 reitingo taškų.