Bo Miltonas Andersenas: „Turime patikėti, kad esame nugalėtojų komanda“
Lie­tu­vos mo­te­rų ran­ki­nio rink­ti­nės na­rės ko­vo 19 die­ną rink­sis Aly­tu­je ir ten pra­dės reng­tis ar­tė­jan­čioms dve­joms Eu­ro­pos čem­pio­na­to at­ran­kos rung­ty­nėms su Tur­ki­ja. Vy­riau­sia­sis rink­ti­nės tre­ne­ris Bo Mil­to­nas An­der­se­nas jau pa­skel­bė, ku­rios mer­gi­nos kvie­čia­mos į šias at­ran­kos rung­ty­nes.

Europos čempionato atranką Lietuvos moterų rinktinė pradėjo įspūdingomis lygiosiomis Vokietijoje (26:26). Ir nors vėliau namie mūsiškės pralaimėjo ispanėms (17:24), Lietuvos komanda šiuo metu turi puikių galimybių kautis dėl vietos Europos čempionate. Būsimos mūsų varžovės turkės atrankos varžybas pradėjo dviem triuškinamais pralaimėjimais (16:35 su ispanėmis ir 16:30 W vokietėmis). Po nesėkmingos ciklo pradžios Turkija pakeitė vyriausiąjį trenerį – vietoj Serdero Erelo ekipai dabar vadovauja Birolas Unsalas.

2017 metais Lietuvos moterų rinktinė du kartus stovyklavo Turkijoje ir su šios šalies nacionaline moterų komanda žaidė trejas draugiškas rungtynes. Pirmosios stovyklos metu, dar kovo mėnesį, buvo patirti du pralaimėjimai, bet tuomet mūsų šalies rinktinė į Turkiją vyko ne pagrindinės sudėties. O birželio mėnesį, kai Turkijoje viešėjo jau stipriausios mūsų žaidėjos, buvo pasiekta pergalė rezultatu 27:26.

Prieš artėjančias svarbias rungtynes su Turkija Lietuvos rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas teigė, jog reikia lūžio žaidėjų galvose – jos turi išsiugdyti nugalėtojų mentalitetą.

– Treneri, Lietuvos moterų rinktinė į stovyklą renkasi po beveik pusės metų pertraukos. Ar užteks laiko surasti tokį žaidimui, kurį rinktinė demonstravo spalį?

– Tikiuosi, kad ta pertrauka neišmušė žaidėjų iš vėžių, ir iš klubų jos atvyksta, visų pirma, geros sportinės formos. Jau žinome savo žaidimo braižą ir stilių, todėl jį reikės tik pritaikyti būsimoms varžovėms – turkėms. Koncentruosimės į savo žaidimą, jo tobulinimą, nes labai sunku pasakyti, kaip po pokyčių atrodys Turkija. Šioje rinktinėje pasikeitė treneris, todėl sunku pasakyti, kiek tai turės įtakos jų žaidimui.

– Kokie pagrindiniai pokyčiai bus mūsų rinktinėje, palyginti su rudenį vykusiomis rungtynėmis?

– Deja, kaip visuomet traumų išvengti nepavyksta, tai šiek tiek keičia mūsų žaidimą. Tačiau nereikia pamiršti, jog rudenį taip pat neturėjome kelių svarbių savo narių. Nemanau, kad šiuo metu mūsų komanda silpnesnė nei per pirmas dvejas rungtynes.

– Kovo 18 dieną renkatės į stovyklą Alytuje. Kas ten bus akcentuojama?

– Pagrindinis tikslas, be abejo, bus atnaujinti komandinius rankininkių tarpusavio ryšius, nustatyti žaidimo rėmus, tačiau daug dėmesio skirsime ir psichologijai. Norėdamas būti tarp geriausių, turi patikėti, kad esi to vertas. Moterys turi patikėti, kad esame nugalėtojų komanda.

– Praėjusiais metais žaidėte tris draugiškus mačus su Turkija. Kokį įspūdį yra palikusi ši komanda ir ką davė tos draugiškos rungtynės?

– Pirmų dvejų rungtynių metu į rezultatą nežiūrėjome. Tai buvo testas jaunoms žaidėjoms, norėjome patikrinti jų meistriškumą ir galimybes, todėl tie pralaimėjimai galbūt daug ką galėjo ir išgąsdinti. Vis dėlto, kai jau vykome žaisti pagrindinės sudėties, užduotys buvo kitos. Tobulinome komandinį žaidimą, o iškovota pergalė psichologiškai taip pat buvo reikalinga. Reikia išmokti nugalėti, todėl šis susitikimas buvo itin naudingas. Į turkių žaidimą tuomet per daug nesikoncentravome, pirmiausia stengėmės dirbti su savimi.

– Kiek tenkintų taškų per dvejas rungtynes su Turkija?

– Norime dviejų pergalių. Siekiant vietos Europos čempionate šiuo metu mūsų pozicija nebloga, todėl tokių progų švaistyti negalime.