Biatlono karalius nusivylė sezono pradžia
Slo­vė­ni­jos ku­ror­te Pokl­ju­ko­je sek­ma­die­nį bai­gė­si pir­ma­sis iš de­vy­nių šio se­zo­no biat­lo­no pa­sau­lio tau­rės var­žy­bų eta­pų.

Tarp Lietuvos biatlonininkų maloniai nustebino Karolis Dombrovskis. Praėjusį sezoną į olimpines žaidynes apmaudžiai nepatekęs ir dėl to nusivylimo neslėpęs sportininkas šį sezoną pradėjo pakiliai. Asmeninėse 20 km lenktynėse praėjusią savaitę Pokljukoje jis numušė visus 20 taikinių ir užėmė aukščiausią karjeroje 25 vietą. Už tai jam atiteko 16 įskaitinių reitingo taškų.

Olimpinėse žaidynėse Pjongčange 13 vietą persekiojimo varžybose užėmęs Tomas Kaukėnas šį sezoną nusprendė pradėti kiek patausodamas jėgas. Pokljukoje asmeninėse varžybose T. Kaukėnas buvo 69-as, sprinte liko 62-as. Kitas olimpietis Vytautas Strolia asmeninėse lenktynėse užėmė 78 vietą, sprinto – 80. K. Dombrovskis sprinte finišavo 74-as.

Tuo metu biatlono karaliumi tituluojamas prancūzas Martinas Fourcade'as šį sezoną pradėjo ne taip, kaip norėjo. Daugelis prognozavo, kad M. Fourcade'as nesunkiai iškovos aštuntą iš eilės pasaulio taurės laimėtojo titulą, tačiau bent kol kas jis atsilieka nuo norvego Johanneso Thingnes Bo.

Nors M. Fourcade'as nugalėjo asmeninėse varžybose, J.T. Bo atsigriebė laimėdamas sprinto ir persekiojimo lenktynes. Tuo metu biatlono karalius sprinte buvo tik 24-as, o persekiojimo lenktynių apskritai nebaigė.

Savo pasitraukimo iš varžybų aplinkybių prancūzas komentuoti nepanoro ir apskritai nepasirodė žiniasklaidos atstovams skirtoje zonoje.

Po pirmo etapo bendrojoje įskaitoje tvirtai pirmauja J. T. Bo, sukaupęs 156 taškus. Antroje vietoje esantis austras Simonas Ederis turi 123 taškus. O M. Fourcade'o kraityje – tik 77 taškai.

„Negaliu paaiškinti, kas nutiko. Kol kas viskas einasi ne taip, kaip planavome ir tikėjomės su savo trenerių komanda. Turiu išlikti tvirtas ir tikėti savo jėgomis. Tikiuosi, kitą savaitę viskas bus daug geriau“, – savo socialiniame tinkle rašė M. Fourcade'as.

Moterų varžybose solidžiai startavo italė Dorothea Wierer, Pokljukoje iš viso surinkusi 144 taškus. Ji lenkia praėjusio sezono nugalėtoją Kaisa Makarainen iš Suomijos (131 tšk.).

Antrasis pasaulio taurės etapas ketvirtadienį prasidės Hochfilcene, Austrijoje.