Biatlono karalius deda tašką
Nor­ve­gi­jos biat­lo­ni­nin­kas 44-erių Ole Ei­na­ras Bjoern­da­le­nas ofi­cia­liai pa­tvir­ti­no tai, apie ką kal­bė­jo anks­čiau, – kad po šio se­zo­no bai­gia spor­ti­nin­ko kar­je­rą.

Legendinio norvego titulų ir trofėjų kolekcija įspūdinga. Jis yra iškovojęs 13 olimpinių medalių (8 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos), 20 kartų tapęs pasaulio čempionu, taip pat 6 sykius triumfavęs pasaulio taurės varžybose. Dėl šių išskirtinių laimėjimų E. O. Bjoerndalenas vadinamas biatlono karaliumi.

Baigti karjerą sportininkas ketino jau po 2014-ųjų Sočio olimpiados, tačiau biatlono trauka neleido jam palikti žiemos trasų dar ketverius metus. „Mano motyvacija – begalinė. Galėčiau ir toliau užsiimti biatlonu, šis nuostabus sportas mane labai traukia, bet nusprendžiau, kad tai buvo paskutinis sezonas“, – tvirtino O. E. Bjoerndalenas. Šįkart pasaulio taurės varžybose jis liko 43-ias.

Per visą karjerą norvegas davė begalę interviu, tačiau niekada nebuvo linkęs daug pasakoti apie savo vaikystę: „Esu norvegas iš paprastos ūkininkų šeimos, kuri turėjo penkis vaikus, devynias karves ir kuri joms kartais skirdavo daugiau dėmesio negu vaikams.“

Mokslai jaunojo Ole's nelabai domino, užtat traukė sportas. Jis išbandė įvairias sporto šakas: žaidė futbolą, svaidė ietį, bėgiojo, mynė dviratį, o biatloną pamėgo nuo 10 metų.

„Kartais gailiuosi, kad kai kurių dalykų niekas apie mane nežino. Pavyzdžiui, nepaprastai gerai vaikštau per ištemptą lyną, ir vaikystėje svajojau būti ne slidininku, bet sporto fotografu. Net fotoaparatą buvau nusipirkęs“, – pasakojo sportininkas.

Dabar O. E. Bjoerndalenas daugiau dėmesio ketina skirti šeimai. Norvegas su širdies drauge Baltarusijos biatlonininke Darija Domračiova augina pusantrų metų dukrelę Kseniją. „Profesionalaus sportininko karjera tokia intensyvi, kad negali būti su šeima ir artimaisiais nei per Kalėdas, nei per Velykas. Net savo gimtadienio sausį negalėdavau švęsti, nes tuo metu – pats sezono įkarštis. Dabar pagaliau galėsiu mėgautis šiais dalykais. Po 25 metų pertraukos“, – šypsodamasis kalbėjo O. E. Bjoerndalenas.

Biatlono karaliui pagarbą pareiškė ir dabartinis pasaulio taurės varžybų laimėtojas prancūzas Martinas Fourcade'as: „Ole Einaras buvo mano vaikystės idealas, savo kambaryje ant sienos turėjau pasikabinęs jo plakatą. Kai pradėjau dalyvauti vyrų varžybose, supratau, kiek daug mudu skiria. Man buvo didžiulė garbė lenktyniauti su šiuo sportininku, klausytis jo patarimų. Linkiu O. E. Bjoerndalenui sėkmės. Tikiuosi, nenutols nuo biatlono, dažnai matysimės.“