Be agresijos, be greičio
Pa­sku­ti­nės šio se­zo­no UE­FA Tau­tų ly­gos rung­ty­nės na­mie Lie­tu­vos fut­bo­lo rink­ti­nei bai­gė­si skau­džiai. Juo­dkal­ni­jos fut­bo­li­nin­kai su­šau­dė mū­siš­kių var­tus, lai­mė­da­mi 4:1.

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po nemalonaus antausio sakė, jog auklėtiniai padarė per daug klaidų, už kurias varžovai baudė be gailesčio.

Svečiai lietuvius pasiuntė į nokdauną dar pirmajame kėlinyje įmušdami tris įvarčius. Po pertraukos Lietuvos ekipa žaidė kur kas geriau, bet varžovai pelnė dar vieną įvartį. Nuotaiką negausiai LFF stadione susirinkusiems žiūrovams pakėlė Rolando Baravyko akrobatiniu šuoliu pelnytas įvartis.

„Greitai praleistas įvartis visada išmuša komandą iš pusiausvyros, bet žaidžiant tokio lygio rungtynėse to neturi būti. Mums trūko agresijos, greičio, nesugebėjome sustabdyti varžovų kontratakų, galbūt reikėjo šiek tiek dažniau stabdyti jų atakas pražangomis, nes praleidome du įvarčius po kontratakų. Tokiuose žaidimo momentuose turime sužaisti iki galo, nes matėme, kokio meistriškumo buvo mūsų varžovai“, – sakė E. Jankauskas.

Pasak trenerio, didžiausią apmaudą kelia padarytos klaidos praleidžiant įvarčius. Jo teigimu, tokio lygio komandos, turinčius greitus futbolininkus, neatleidžia klaidų ir meistriškai išnaudoja pasitaikiusias galimybes.

„Laimėjo stipresnė komanda. Turime pripažinti, kad padarėme per daug klaidų. Praleidome įvartį po kampinio, ko seniai nebuvo. Taip pat praleidome du įvarčius po kontratakų, kai kontroliavome kamuolį ir turėjome kelti pavojų svečiams“, – kalbėjo strategas.

Komandos kapitonas Fiodoras Černychas antrojo kėlinio pradžioje buvo pakeistas. Po susitikimo E. Jankauskas patvirtino, jog puolėją pakirto trauma. Palyginti su ketvirtadienio akistata su rumunais, šįkart Lietuvos rinktinės starto sudėtyje įvyko trys pasikeitimai. Vaidą Slavicką, Algį Jankauską ir Darvydą Šerną pakeitė Valdemaras Borovskis, Justinas Januševskis ir Nerijus Valskis.

Likusias dvi C diviziono 4 grupės rungtynes lietuviai žais išvykoje: lapkričio 17-ąją susitiks su rumunais, o 20 dieną – su serbais.

C divizionas, 4 grupė

Lietuva – Juodkalnija 1:4 (0:3). LFF stadionas. Teisėjas Robertas Schorgenhoferis (Austrija). Įvarčiai: R. Baravykas (88 min.); S. Mugoša (10 ir 45+1), B. Kopitovičius (36), D. Zoričius (86). Įspėti: 33 min. Marko Vešovičius (Juodkalnija), 46 min. Linas Klimavičius (Lietuva).

Rumunija – Serbija 0:0.