Azijos čempionate akį rėžia pustuštės tribūnos
Sek­ma­die­nį Azi­jos fut­bo­lo čem­pio­na­te pra­si­de­da at­krin­ta­mo­sios ­var­žy­bos. O kol kas šia­me, Jung­ti­niuo­se Ara­bų Emy­ra­tuo­se (JAE) vyks­tan­čia­me ­fut­bo­lo tur­ny­re la­biau­siai ste­bi­na ma­žas žiū­ro­vų lan­ko­mu­mas sta­dio­nuo­se.

Grupės varžybų etape buvo sužaistos 48 rungtynes. Per jas JAE stadionuose apsilankė vidutiniškai po 10 286 žiūrovus. Tai didžiulis kontrastas lyginant su praėjusiomis Azijos pirmenybėmis Australijoje, kur rungtynes vidutiniškai stebėdavo 22 053 sirgaliai.

Laisvos vietos tribūnose akis bado net per šeimininkų rinktinės rungtynes. Per JAE futbolininkų dvikovą dėl pirmosios vietos A grupėje su Tailandu Al Aino „Hazza bin Zayed“ stadione buvo užpildyta 18 tūkst. iš 26 tūkst. sėdimų vietų.

Saudo Arabijos ir Kataro rungtynės kėlė didelę intrigą dėl įtemptų abiejų valstybių politinių santykių. Tačiau pasižiūrėti šios kovos 45 tūkst. vietų Abu Dabio „Zayed“ arenoje susirinko tik 16 tūkst. sirgalių.

Turnyro antirekordas užfiksuotas per rungtynes, kuriose Kataro futbolininkai 6:0 sutriuškino Šiaurės Korėją. Oficialiame protokole žiūrovų grafoje „puikuojasi“ skaičius 452. Nors kai kurių mačą stebėjusių smalsuolių teigimu šis rodiklis turėjo būti gerokai mažesnis.

Prielaida apie galimai brangias bilietų į rungtynes kainas taip pat atkrenta. Pigiausi bilietai į grupės varžybų rungtynes kainavo tik 6 eurus.

Nors Azija yra tankiausiai apgyvendintas žemynas, futbolo plėtojimo prasme gerokai nusileidžia kitiems kontinentams. Čia futbolui dėl populiarumo tenka varžytis su kriketu, krepšiniu ar beisbolu.

Žemas žiūrovų lankomumas Azijos pirmenybėse stipriai nuvylė Australijos rinktinės gynėją Milosą Degeneką.

„Čempionato organizacija puiki, mums sudarytos idealios sąlygos, bet vienintelis nuviliantis dalykas yra mažas kiekis žiūrovų. Pasaulio čempionate kiekvienas rungtynes stebėjo bent 40 tūkst. aistruolių. Čia tenka žaisti 5 tūkst. ir net mažesnės auditorijos akivaizdoje. Tai šiek tiek glumina“, – sakė M. Degenekas.

Čempionato organizatoriai viliasi, kad lankomumo rodikliai pakils atkrintamosiose varžybose, kurios prasideda sekmadienį.

Aštuntfinalio poros:

Jordanija – Vietnamas (sekmadienis)

Tailandas – Kinija (sekmadienis)

Iranas – Omanas (sekmadienis)

Japonija – Saudo Arabija (pirmadienis)

Australija – Uzbekistanas (pirmadienis)

JAE – Kirgizija (pirmadienis)

Pietų Korėja – Bahreinas (antradienis)

Kataras – Irakas (antradienis)