Austra Skujytė gaus olimpinį medalį
Ket­vir­ta­die­nio va­ka­rą per pres­ti­ži­nius Lie­tu­vos spor­to ap­do­va­no­ji­mus bus pa­gerb­ti ne tik ge­riau­si ša­lies me­tų spor­ti­nin­kai, bet ir 2012 me­tų olim­pi­nių žai­dy­nė­se „ap­vog­ta“ Aus­tra Sku­jy­tė.

Nors A. Skujytė 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse užėmė penktą vietą, 2013 metais dėl draudžiamų preparatų vartojimo buvo diskvalifikuota ketvirtą vietą užėmusi ukrainietė Liudmila Josipenka, o 2016 metais Tarptautinis olimpinis komitetas analogišką bausmę pritaikė bronzos medalį iškovojusiai rusei Tatjanai Černovai. Taigi geriausia visų laikų Lietuvos septynkovininkė prie 2008 metais Pekino olimpinėse žaidynėse iškovoto sidabro pridėjo ir 2012 metų olimpinę bronzą.

„Labai puikus jausmas pagaliau gauti medalį , – prieš oficialų medalio įteikimą kalbėjo A. Skujytė. – Aišku, dabar galbūt tai kiek mažiau sureikšminu, bet vis tiek smagu. Daugiausia laukimo buvo, kai trečios vietos laimėtoja pradėjo bylinėtis teismuose. Tada buvo smalsu, kaip ši istorija baigsis.“

2012 metų Londono olimpinių žaidynių metu A. Skujytė išgyveno emocijų antplūdį. Sėkmingai varžybose startavusi mūsų sportininkė prieš paskutinę rungtį, 800 m bėgimą, buvo antroje vietoje, tačiau po lemiamos rungties liko penkta. A. Skujytė prisimena, kad ilgai negalėjo kalbėti apie tuomet iš rankų išslydusį olimpinį medalį.

„Tai, kad tik dabar gaunu medalį, tikrai nėra pasaulio pabaiga. Tiesa, po olimpinių žaidynių, pamenu, buvo liūdna. Buvo dveji metai tokio liūdesio, kai net negalėjau šnekėti apie Londono olimpines žaidynes. Buvo skaudu ir gaila dėl neiškovoto medalio. Tačiau per visa tai reikėjo pereiti. Matyt, viskas nutiko ne be reikalo“, – teigė profesionalo karjerą jau baigusi sportininkė.

Bent iš dalies ištaisyti 2012 metų Londono neteisybę A. Skujytei galės ketvirtadienio vakarą iškilmingos „LTeam apdovanojimų 2018“ ceremonijos metu sugrąžintas bronzos medalis.

„Lietuvos žinių“ inf.