Atstumas tarp čempionų ir vicečempionų didėja
Lie­tu­vos fut­bo­lo A ly­gos čem­pio­na­tą ne­sėk­me pra­dė­jęs Lie­tu­vos fut­bo­lo fe­de­ra­ci­jos tau­rės lai­mė­to­jas Kau­no „Stumb­ras“ per an­trą­jį tu­rą par­odė ki­to­kį sa­vo vei­dą ir dvi­ko­vą su Vil­niaus „Žal­gi­riu“ bai­gė ly­gio­sio­mis (0:0).

Žalgiriečiai gavo tik pirmą tašką šį sezoną. „Žalgirio“ pergalė prieš „Kauno Žalgirį“ (2:0) per pirmąjį turą buvo anuliuota, nes rungtynėse dalyvavo gynėjas iš Čilės Diego Oyarzunas – dėl diskvalifikacijos jis negalėjo to daryti.

Net trys A lygos antrojo turo mačai vyko Marijampolės „Arvi“ futbolo manieže. Čia varžovus priėmė ne tik „Sūduvos“ komanda, bet ir „Jonava“ bei „Stumbras“.

Trūko greičio

Kovingai žaidę Kauno „Stumbro“ futbolininkai neleido žalgiriečiams rengti ilgų pozicinių atakų ir dažnai spaudė juos visoje aikštėje. Todėl pirmą kėlinį vicečempionai sugebėjo sukurti tik vieną progą. Tačiau Donovano Slijngardo smūgį atrėmė „Stumbro“ vartininkas Rodrigo Josviakis.

Po pertraukos vilniečiai turėjo daugiau galimybių pelnyti įvartį, bet įrodyti pranašumo jiems taip ir nepavyko. Savo proga nepasinaudojo Danielis Romanovskis, po keitimo aikštėje pasirodžiusio Liviu Antalio galva muštą kamuolį virš skersinio nukreipė R. Josviakis. Kauniečiai pavojingai pareidavo į kontratakas, tačiau lemiami perdavimai, kuriuos atlikdavo Levanas Mačarašvilis ir Kgaogelo Sekgota, paskutinėmis atakos sekundėmis būdavo netikslūs. 87 minutę Vilniaus klubui ypač nepasisekė – baudos aikštelėje kamuolys atšoko brazilui Marquinhosui, bet šis iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

Pasibaigus dvikovai „Žalgirio“ treneris Aurelijus Skarbalius neslėpė nusivylimo: „Be abejo, esame nusiminę, nes tikėjomės pergalės. Per šias rungtynes darėme daug techninio broko, per ilgai laikėme kamuolį, užuot žaidę greičiau.“

Čempionai tolsta

Lietuvos čempionų titulą ginantys Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai, iškovoję antrą pergalę iš eilės, tapo vienvaldžiais turnyro lyderiais. Su lygos debiutante „Palanga“ namie rungtyniavę sūduviečiai kelis kartus kliudė varžovų vartų konstrukciją, bet galiausiai laimėjo mačą rezultatu 2:0. „Sūduva“ įrodė savo pranašumą po pertraukos. 49 minutę Andro Švrljugai pakėlus kampinį prie „Palangos“ vartų kilo sąmyšis, pasibaigęs serbo Aleksandro Živanovičiaus įvarčiu galva iš kelių metrų atstumo. Dar po dviejų minučių Ovidijus Verbickas galingai smūgiavo į vartus. Nors Palangos komandos vartininkas Antonas Cvetkovas sugavo kamuolį, jis tai padarė jau už vartų linijos. Taigi rezultatas tapo 2:0.

Per teisėjo pridėtą laiką už žaidimą ranka baudos aikštelėje į palangiškių vartus buvo skirtas 11 m baudinys. Tačiau A. Švrljugos smūgį atrėmė vartininkas A. Cvetkovas. Taip jis padėjo savo ekipai išvengti dar didesnio pralaimėjimo.

„Pirmą kėlinį sunkiai sekėsi žaisti, nes varžovai sustojo savo aikštės pusėje ir laukė galimybių kontratakuoti. Turėjome progų, bet jomis nepasinaudojome, – apibendrino mačą „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas. – Per pertrauką drabužinėje pasitarėme ir nusprendėme rungtyniauti agresyviau. Tai padėjo greitai įmušti 2 įvarčius. Manau, laimėjome pelnytai.“

„Rungtynės klostėsi gana sunkiai, nes „Palanga“ buvo pasirinkusi labiau gynybinio stiliaus futbolą. Gerai, kad antro kėlinio pradžioje greitai įmušėme“, – pritarė kolegai Robertas Vėževičius.

Abu futbolininkai pasidžiaugė, kad „Sūduva“ per dvejas A lygos rungtynes nepraleido įvarčio ir savo pasirodymu džiugina komandos gerbėjus. „Smagu, nes jau pasiektos dvi labai svarbios pergalės. Sezono pradžioje negalima barstyti taškų, tad viskas gerai, einame tinkama kryptimi. Bet, aišku, dar reikia dirbti“, – pareiškė R. Vėževičius.

„Visi futbolininkai žaidžia gerai, ypač gindamiesi. Rungtyniaujame kaip komanda, todėl ir rezultatai neblogi, – teigė I. Kardumas. – Noriu padėkoti „Sūduvą“ palaikantiems žmonėms ir palinkėti toliau tai daryti, padėti mums per kiekvieną dvikovą. O mes stengsimės kaskart juos nudžiuginti.“

Gelbėjo maniežas

Antrasis A lygos turas vėl vyko spaudžiant šalčiui ir sningant. Lygos valdyba prieš Naujuosius metus priėmė sprendimą pradėti sezoną anksčiau, tačiau neįvertino žiemiškų oro sąlygų.

Net trys antrojo turo mačai vyko Marijampolės „Arvi“ futbolo manieže. Čia varžovus priėmė ne tik „Sūduvos“ komanda, bet ir „Jonava“ bei „Stumbras“.

Tik „Kauno Žalgiris“ savo rungtynes su „Trakais“ nusprendė rengti ne manieže, o Kauno futbolo akademijos aikštėje. Per dvikovą futbolininkams trukdė ir šaltis, ir be paliovos krintantis sniegas. „Tokiomis sąlygomis sunku žaisti futbolą“, – konstatavo „Kauno Žalgirio“ treneris Mindaugas Čepas.

„Kauno Žalgiris“ – „Trakai“ 1:4 (0:1). P. Malakas (62); D. Česnauskis (33), J. Januševskis (82), M. Kabobola (46, 90+1).

Marijampolės „Sūduva“ – „Palanga“ 2:0 (0:0). A. Živanovičius (49), O. Verbickas (51).

„Jonava“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:1 (0:0). L. Stonkus (56); M. Kaliadka (70 iš 11 m).

Kauno „Stumbras“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:0.