Atsisveikinimui – rungtynės su stipriausiu Europos klubu
Aly­tu­je vyks­tan­čia­me UE­FA sa­lės fut­bo­lo Čem­pio­nų ly­gos TOP 16 eta­pe Kau­no „Vy­tis“ pra­lai­mė­jo dve­jas rung­ty­nes, o tai reiš­kia, kad aukš­čiau už ket­vir­tą vie­tą Lie­tu­vos eki­pa ne­be­pa­kils.

Pirmą grupės susitikimą „Vyčio“ salės futbolininkai 2:5 pralaimėjo Belgijos grandui „Halle-Gooik“. Tai buvo pirma „Vyčio“ nesėkmė Europoje šį sezoną. Lietuvos čempionai ir taurės laimėtojai UEFA Čempionų lygoje iki akistatos su belgais buvo iškovoję šešias pergales iš tiek pat galimų. Būtent įspūdingas pasirodymas preliminariame ir pagrindiniame atrankos etapuose suteikė galimybę „Vyčiui“ debiutuoti ant didžiosios Europos scenos – elitiniame etape, kur varžosi tik 16 stipriausių Europos klubų.

Po pirmos nesėkmės turnyre kauniečių treneris Luciano Mistura labiausiai buvo nusivylęs individualiomis žaidėjų klaidomis.

„Susitikimą pradėjome geriau, sukūrėme keletą neblogų progų. Deja, jų išnaudoti nepavyko, o patys buvome nubausti už klaidas. Dar prieš rungtynes atkreipiau dėmesį į jų tolimus perdavimus iš gilumos. Deja, būtent taip praleidome du įvarčius“, – kalbėjo „Vytį“ treniruojantis brazilas L. Mistura.

Jo teigimu, „Vyčio“ žaidėjai nėra prastesni, bet tiesiog buvo ne jų diena. „Tokiam rezultatui įtakos turėjo individualios žaidėjų klaidos. Rungtyniaudami šiame etape negalime tikėtis, kad varžovai atleis už tokias klaidas. Turiu pripažinti, kad tai nebuvo mūsų diena. Kai kurie žaidėjai nesužaidė taip, kaip moka ir gali“, – sakė treneris.

Belgijos ekipos gretose rezultatyviai žaidė komandos lyderiai. „Vytį“ įvarčiu nubaudė Ispanijos rinktinėje pasaulio čempionate žaidęs Fernandao, net du kartus pasižymėjo viena ryškiausių „Halle-Gooik“ žvaigždžių Diogo.

Ketvirtadienį Kauno komanda 1:2 pralaimėjo ir Slovėnijos čempionui „Dobovec“ klubui. Vienintelį „Vyčio“ įvartį pelnė Sandrinho.

„Vyčiui“ itin nesėkmingai susiklostė rungtynių pradžia, kai po standartinės situacijos trečiu smūgiu slovėnams pavyko pelnyti įvartį. Nuo tos akimirkos abi komandos žaidė atvirą, akiai patrauklų, progomis grįstą futbolą.

Dar iki pertraukos „Vytis“ turėjo šimtaprocentę progą išlyginti rezultatą, tačiau du Kauno komandos brazilai pabėgę prieš varžovų vartininką įsigudrino nepataikyti į vartų plotą.

Antro kėlinio viduryje slovėnai skirtumą padvigubino, ir žaidimas sulėtėjo. „Vyčio“ veiksmuose atsirado nepasitikėjimo požymių, „Dobovec“ futbolininkai atrodė, kad neabejoja savo pergale.

Likus beveik dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos „Vyčio“ treneriai nusprendė, kad laikas į aikštę mesti penktą žaidėją. Šeimininkai turėjo milžinišką kamuolio kontrolę, tačiau įveikti tankią priešininkų gynybą misija buvo beveik neįmanoma. Vienintelė slovėnų klaida virto vieninteliu „Vyčio“ įvarčiu. Tačiau iki susitikimo pabaigos buvo likusios tik 39 sekundės, per jas nieko nuveikti nebepavyko.

Šis rezultatas lėmė, kad iš grupės į finalinio ketverto turnyrą, kuris bus surengtas kitų metų balandį, keliaus turnyro čempionė titulą ginanti „Inter“ ekipa iš Ispanijos.

Šiandien „Vyčio“ laukia paskutinė TOP 16 etapo kova su viena stipriausių pastarojo dešimtmečio Europos komandų „Inter“.

„Lietuvos žinių“ inf.